Bayburt Çiftçisine 1,2 Milyon TL’lik Makine Desteği

  • Haberin Tarihi: 5 Haziran 2018
  • Bu haber 505 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Çiftçisine 1,2 Milyon TL’lik Makine Desteği

 

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında toplam yatırım tutarı 1,2 Milyon TL olan 13 proje sahibi ile sözleşme imzalandı. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımlara, tarımsal makine ve ekipmanlara, bireysel basınçlı sulama sistemlerine % 50 hibe desteği sağlanıyor. Bu kapsamda Bayburt’ta 2017 yılında teklif edilerek uygun görülen 13 projenin toplam yatırım tutarı 1,2 Milyon TL olup, toplam hibe miktarı ise 600 bin TL’dir.  

Sözleşmesi imzalanan projeler ile çiftlerin 2 adet tamburlu sulama makinesi, 1 adet yağmurlama sulama sistemi, 7 adet balya makinesi, 1 adet yem karma ünitesi, 1 adet silaj makinesi ve 1 adet gübre dağıtma makinesi desteği sağlanmış olacak. 

Her yıl devam eden projeler tarımsal ürünleri işleyen paketleyen depolayan tesislere, kırsal turizm tesislerine, hayvancılık yatırmalarına, tarla içi sulama sistemleri makine ekipmanlarına ve çeşitli başlıklarda tarım makinelerine % 50 hibe desteği sağlanıyor.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.