Bayburt Sırakayalar Şelalesi Yoğun İlgi Görüyor

  • Haberin Tarihi: 5 Ağustos 2019
  • Bu haber 316 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Sırakayalar Şelalesi Yoğun İlgi Görüyor

Bayburt merkeze bağlı 22 kilometre uzaklıkta bulunan Sırakayalar Şelalesi yaz mevsiminde ziyaretçi akınına uğruyor.

Doğa turizmi açısından yörenin önemli mekanları arasında yer alan Sırakayalar Şelalesi’ni görmeye ve çevresinde piknik yapmaya gidenlerin büyük bir bölümü, yaz tatili ve kurban bayramı nedeniyle il dışından gelen Bayburtlulardan oluşuyor.  

Yaklaşık 20 metreden dökülerek ve etrafına yaydığı su sesi ile ziyaretçilerine farklı bir ortam sunan şelalenin çevresine terk edilmiş çöpler ve olumsuz görüntüler bir çok ziyaretçiyi rahatsız ediyor. Doğal güzelliği ile insanların hatıra fotoğrafı çekilmek için muhteşem bir görsellik sunan Sırakayalar Şelalesi, çevresine yansıyan olumsuz görüntülerinden bir an önce kurtulmak için ilgi bekliyor.

Yaz aylarında yoğun ilgi görmesine rağmen oturma gurupları ve çöp kutuları bulunmayan mekan istenildiği takdirde farklı bir ortama kavuşturulabilir. Yakın köylerde ikamet edenler istedikleri takdirde yoğun ilginin olduğu aylarda mangal ve semaver hizmeti vererek gelir elde edebilirler. Yani hizmet sunulan bir turizm mekanı oluşturulabilir.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.