Dede Korkut Şölenlerinin Finali Aydıntepe Yaylasında Gerçekleşti

  • Haberin Tarihi: 24 Temmuz 2018
  • Bu haber 662 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dede Korkut Şölenlerinin Finali Aydıntepe Yaylasında Gerçekleşti

 

24.Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür Şölenlerinin finali Aydıntepe Yaylasında yapıldı. 

Bayburtlu sanatçıların sahne aldığı yaylada Muhsin Bayburtlu, Sehlan Burak, Tuğçenur, Bünyamin Oraç ve İbrahim Kurt’un söylediği türkülerle yaylaya gelenler tarafından ilgiyle izlendi ve halaylar çekilip horonlar oynandı. 

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, burada yaptığı konuşmada, Dede Korkut’un Türk dünyasının yanında tüm dünya için önemli bir şahsiyet olduğunu söyledi.  

Dede Korkut hikayelerinin değerini vurgulayan, etkinliklerin hem Dede Korkut’u hem de onun eserlerini bir kere daha hatırlattığını ifade eden Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, ” Dede Korkut Türk dünyasıyla birlikte tüm dünya için önemli bir şahsiyettir. Çünkü Dede Korkut hikayelerine baktığımızda aslında kendimizi görüyoruz, milletimizi görüyoruz, inançlarımızı görüyoruz, evrensel değerleri görüyoruz. Dede Korkut hikayeleri sadece bizim milletimize değil, tüm insanlığa hakim olması gereken mesajlar içeriyor.” Şeklinde konuştu. 

Aydıntepe’deki yayla programına, Vali Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Garnizon Komutanı Tankçı Albay Davut Balibaşa, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay İbrahim Akgül, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.