Bayburt Baksı Müzesi’nde Nida Ateş Sahne Aldı

  • Haberin Tarihi: 19 Eylül 2019
  • Bu haber 83 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Baksı Müzesi’nde Nida Ateş Sahne Aldı

 

Bayburt Baksı Müzesi 2019 yılı yaz ayı kültürel etkinlikler programı kapsamında Nida Ateş konserine ev sahipliği yaptı.

Bayburt’ta, Baksı Müzesi’nin bulunduğu Şair Zihni Sanat Alanı’ndaki açık hava konserinde sanatçı Nida Ateş, türkü severlerle bir araya geldi. Baksı köyü sakinleri başta olmak üzere, yöre halkının ve çevre illerden gelenlerin ilgi gösterdiği konserde sanatçı Ateş, Anadolu’nun çeşitli yörelerinden eserler seslendirdi.

Repertuarında Bayburt Türklerine de yer veren Nida Ateş, Baksı Müzesi’nin olağan üstü bir yapı olduğuna dikkati çekerek, “Hüsamettin hocamızın gönlü var olsun sayesinde bizde Bayburt’un bu güzel köşesini görme şansı bulduk. Lütfedip bizi davet ettiği için, sizlerle buluşturduğu için kendisine teşekkür ediyorum. Sizlere de bugün burada bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ise konserin ardından yaptığı konuşmada, Havanın soğuk olmasına karşın müziğin sıcağının hayatı, kalpleri ısıttığını söyledi.

Sanatçı Ateş’in Baksı Müzesi’nin bulunduğu bozkıra renk kattığını dile getiren Koçan,

“Çoruh’a ses kattılar diye düşünüyorum. onun için lütfettiler kendilerine çok teşekkür ediyorum. İkinci teşekkürüm de bu soğukta hiç üşümeden müziğin ritmine kendinizi kaptırdığınız için, bizi yalnız bırakmadığınız için sizlere. PTT Genel Müdürlüğü bu yıl bizim için güzel bir şey yaptı. Baksı’da biz konukların pullarını yapıyoruz. Nida bey için de arkadaşlarımız pul hazırladılar.”

Konuşmalarından ardından Nida Ateş için hazırlanan posta pulu Bayburt Valisi Cüneyt Epcim ve Koçan tarafından kendisine verildi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.