Başvuruda Son Gün 11 Aralık…

  • Haberin Tarihi: 27 Kasım 2017
  • Bu haber 525 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başvuruda Son Gün 11 Aralık…

Ekonomik Yatırım Programı kapsamında Tarımsal Ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Kırsal turizm yatırımları, Çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, El sanatları ve katma değerli ürünler, Bilişim sistemleri ve eğitimi gibi çok çeşitli konularda proje başvuruları halen devam ediyor.

 Bu kapsamda 500.000 TL ile 2.000.000 TL arasında hazırlanacak proje konularına Bakanlık tarafından % 50 hibe desteği sağlanmaktadır. Yine Ekonomik Yatırım projeleri kapsamında yukarıda bahsedilen proje konularının yanında Yem Karma, Balya ve Silaj Makinesi alımlarına da % 50 hibe desteği sağlanıyor.

Makine kullanımının artması Bayburt ekonomisinde önemli yere sahip olan hayvancılığın gelişmesi için oldukça önem arz ediyor. Çiftçilerin karlılığının artması, iş gücünün azalması, zamandan tasarruf edilmesi makine kullanımının artmasıyla doğru orantılıdır. Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizi büyük oranda rahatlatacak olan yem karma, balya ve silaj makinelerine sağlanan bu destekten Baybrut çiftçilerinin yüksek oranda faydalanması gerekiyor.  Başvuru işlemleri ile ilgili olarak Kırsal Kalkınma Şube Müdürlüğünde gerekli bilgilendirmeler yapılmakta olup, son başvuru tarihi olan 11.12.2017 ye kadar yatırımcıların İl Müdürlüğünden gerekli bilgileri alarak sistem üzerinden müracaat etmeleri gerekiyor.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.