Üniversite Öğrencileri Dikkat Çekmek İçin Kitap Okudular

  • Haberin Tarihi: 27 Nisan 2018
  • Bu haber 405 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Üniversite Öğrencileri Dikkat Çekmek İçin Kitap Okudular

Bayburt Üniversitesi öğrencileri, kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla kitap okuma etkinliği düzenledi.

Kültür, sanat ve edebiyat alanında yayın yapan “Mürekkep Lekesi” adlı dergiyi çıkaran öğrenciler tarafından organize edilen kitap okuma etkinliği, Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Dede Korkut Yerleşkesinde gerçekleşen etkinlikte, çeşitli fakültelerden çok sayıda öğrenci katılarak kitap ve dergi okudu. Bilimden sanata, edebiyattan kültüre, dünya klasiklerinden modern öykülere kadar çok sayıda kitabın okunduğu etkinliğe akademisyenler de katılım gösterdi. Kitap okumak için buluşmanın kendilerini çok mutlu ettiğini aktaran okurlar, kitap yoluyla sosyalleşme deneyimi kazandıklarını söylediler.

Mürekkep Lekesi yayın ekibi etkinliği düzenlemekteki amaçlarının, öğrencilerin kitapların yaratıcı dünyasını keşfetmeleri olduğunu dile getirdi. Her öğrencinin düzenli olarak kitap okumasının kişisel gelişim açısından çok önemli olduğunu ifade eden ekip, bu konuda bir farkındalık yaratmanın öğrenciler için özendirici olabileceğine dikkat çektiler. Ayrıca kitap okuma etkinliğini periyodik hale getireceklerini belirttiler.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.