TOKİ Yetkilileri Görüşmeleri Resmen Başlattı

 • Haberin Tarihi: 6 Mart 2018
 • Bu haber 720 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
TOKİ Yetkilileri Görüşmeleri Resmen Başlattı

Bayburt şehir merkezi Genç Osman Mahallesinde kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı ve hak sahipleriyle görüşmeler başlatıldı. 

Yaklaşık bir ay önce Bayburt’u ziyaretinde TOKİ başkanıyla görüştüğünü belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, eski sanayi sitesinin bulunduğu alan için TOKİ yetkililerinin kısa bir süre içerisinde Bayburt’a gelerek eski sanayi sitesinin tamamının kamulaştırılması için görüşmelerin başlayacağını ifade etmişti. 

Kısa bir süre önce TOKİ yetkililerinin Bayburt’a gelerek sanayi sitesinde hak sahipleriyle görüşmelerini başlatmasıyla birlikte kentsel dönüşüm için düğmeye basılmış oldu. TOKİ yetkilileri hak sahipleriyle görüşmelerini sağlıklı bir şekilde yürütmeleri için Genç Osman Mahallesi 21 Şubat caddesi AVM yanında yeni bir irtibat bürosu açarak görüşmelerini devam ettiriyor. 

Devam eden görüşmeler sonuçlandığında eski sanayi ile ilgili düşünülen kentsel dönüşüm hakkında kesin bir karar verilmiş olacak.

BAYBURT GENÇOSMAN TOKÝ

BAYBURT GENÇOSMAN TOKÝ

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 16 Yorum Yapıldı.

 • GÜRSEL KARAPINAR
  6 Mart 2018 20:17

  Yazık , keşke bir ÇİVİ çakmasanız…Lütfen beton yığınına çevirmeyelim….
  Arazi ve toprak yapısı , bir şey yapmayın diyor…!
  Vatandaş olarak , bu İCRAATA katılmadığımı beyan ediyorum….
  Böyle kentsel dönüşüm olmaz olsun…..Saygılar…

 • BAYBURT KALESİ
  6 Mart 2018 20:35

  Aslan dağı eteklerinden, eski süt fabrikasına ,vilayet ormanına kadar,
  SİT alanı, MİLLİ PARK ilan edilsin…
  YALVARIYORUZ BİR ŞEYLER YAPINIZ….
  Şöyle tepeden kuş bakışı bakınız, koruğun 4/3 duruyor…
  Yok mu bu memleketin mimarı,mühendisi, çevrecisi, sanatçısı
  20 -30 yıl sonrasını göreni, okuyanı , AKİL ADAMI ,ölü toprağımı serpildi
  üzerinize, ayağa kalkalım çok yazık….
  Saygıdeğer siyasetçiler, Üniversitemiz , iktidar ,muhalefet basın, sivil toplum
  teşkilatları neredesiniz, bugün KONUŞMAYACAK ,ne zaman KONUŞACAKSINIZ
  lütfen kendimize gelelim…..

 • çamur
  6 Mart 2018 22:56

  sayın GÜRSEL KARAPINAR; hangi arazi ve toprak yapısından bahsediyorsunuz? eski sanayi sitesine en son ne zaman gittiniz? ufak bir yağmur da dükkanların nasıl su dolduğundan haberiniz var mı? beton yığınından anladığınız nedir ve sizin yaşadığınız alan ne kadar organik?
  gayet güzel ve makul bir proje. sadece görüntülerden anladığım sanayi camisi yok, yetkililer bu duruma açıklık getirirse faydalı olur kanatindeyim. hak sahiplerini borçlu çıkarmayıp, makul bir zaman da proje tamamlanırsa, bayburt adına sevindirici olur. yorum yapacak arkadaşların şu haber içeriğinde ki ilk iki fotoğrafa dikkatlice bakmalarını ve ona göre yorum yapmalarını temenni ediyorum.

 • RANT SAĞLANMASIN
  7 Mart 2018 02:10

  BİR MEMLEKET GÖZ GÖRE GÖRE YOK EDİLİYOR VE BÜTÜN BAYBURT BUNU SADECE İZLEMEKLE YETİNİYOR BU ZAMANA KADAR OYALADIĞINIZ HALKI ŞİMDİ DE YANLIŞ BİR YERE KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPMAKLA HİÇ YAPMAMAK ARASINDA BİR TERCİHE ZORLANIYOR AYIPTIR GÜNAHTIR BAYBURT HALKI BUNU ASLA AMA ASLA HAKETMİYOR BAYBURT HALKININ MENFAATİNE OLAN NE İSE O YAPILSIN EN SAÇMA SAPAN YERLERE YAPILIYOR BUNDAN KAZANAN BAYBURT HALKI MI OLACAK YOKSA BAZI İŞADAMLARINA RANT MI SAĞLANACAK BU KENTSEL DÖNÜŞÜM BAYBURT HALKININ HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAYACAKSA OLMAZ OLSUN HEM YILLARCA OYALADINIZ BU ŞEHRİ TÜRKİYEDE BU ZAMANA KADAR KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN OLMADIĞI TEK ŞEHİR BAYBURTTUR BUNU ASLA AMA ASLA UNUTMAYIN BAYBURT HALKINA VERİLEN DEĞER BU KADARDI ŞİMDİ DE BAZI ŞEYLERE MECBUR BIRAKILIYOR BAYBURT HALKININ BİR OLDU BİTTİYE İZİN VERMEMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM HAKKI OLANI MUTLAKA AMA MUTLAKA ALMALIDIR KENTSEL DÖNÜŞÜM BAYBURT HALKININ MENFAATLERİNE UYGUN OLACAKSA OLSUN DEĞİLSE OLMAZ OLSUN

 • Mahalle sakini
  7 Mart 2018 06:39

  kentsel dönüşüm hani ilk etap veysel mah başlanacak olan dönüşüm ne aşamada bir mahalle sakini olarak benimde evim dönüşümün içinde yapsan yapamıyorsun yıksan yıkamıyorsun sağın solun vereselerle dolu alamıyorsun matap bulmak zor …………………? burda yaşayan insanlara yardımcı olmak 3 senedir akibeti belli olmayan durumdayız veriyor vermiyor meselesi değil Devletimiz olarak çözüm istiyoruz gelip sanayi sitesini neden bu kadar üstünde duruluyor anlamış değiliz nüfusun azalması devamınıda getireceğini hatırlatmakta yarar olur eğer okunursa bizleri bayburt’ta tutmak için ne yapmamızı bekliyorsunuz yöneticilerimizin dikkatine ……?

 • Bayburdi
  7 Mart 2018 08:01

  BAZI YORUMLARA BAKARSANIZ SÖZÜ EDİLEN ARAZİYİ ESKİ SANAYİİ SİTESİ DEĞİL ÇAM ORMANI SANIRSINIZ. EPEYDİR GİDİP GÖRMEDİYSENİZ FOTOĞRAFLARA BAKIN RESMEN DÖKÜLMÜŞ BAKIMSIZ BİNALAR, REZALET. SANAYİ SİTESİ SİT ALANI OLMAZ, GEREKLİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE YEŞİLLENDİRME İLE GAYET GÜZEL OTURUM ALANI YAŞAM ALANI OLUR. ESKİ KORUK SANAYİ YAPILIRKEN BU SÖZLERİNİZ DOĞRU OLABİLİRDİ AMA BU GÜN ORADA EVİ DÜKKANI OLAN İNSANLAR VAR UNUTMAYIN. PROJE GAYET GÜZEL OLMUŞ. BU ARADA SİT ALANI VE DOĞAL PARK OLARAK KALEARDI MEVKİİNDE ÇOK UYGUN, GEREKLİ AĞAÇLANDIRMAYLA ÇOK GÜZEL BİR GÖRÜNÜME SAHİP OLACAKTIR.

 • anadolu yakası bayburt platf-ist
  7 Mart 2018 09:11

  2 ci dünya harbinden sonra,Almanya hiç kentsel dönüşüm yapmadı,imalat-üretim-fabrika yaptı,
  maliyet hesaplı olsun diye “demiryolu yaptı”arkasından yani üretimden sonra kentsel dönüşüm
  ev-avm yaptı.!!!!,ne zaman uyanacağız,bu bildiriyi”özellikle sn maliye bakanına, vekil sn şahab beye
  ak parti yönetimine bildirir,inşallah değerlendirme yaparlar ise,Vizyon olur.!!,en derin sevgiler.
  not:bayburt ak parti yönetimi yetkililerinin”alman tarihini okumalarını tavsiye ederiz..!!!
  “komşumuz g.hane kent konseyi” 3 ayda bir toplantı yapıyorlar”demiryolunu başardılar”ya Bayburt.????,yani Bayburt ak parti.??????.

 • Sinirhastası
  7 Mart 2018 11:14

  Peki tuzcuzade mah içinde bir dönüşüm ortaya atılmıştı. Bunda son durum nedir. Bir açıklama yapılsa iyi olur.

 • bayburtlu 0696
  7 Mart 2018 11:37

  toki bayburtta hizmet için değil kar etmek için girmeye gelmiş bugun görüşmede 2 katlı 150 metre kare ev 50 metre kare bahçesi olan kullanımda olan yer için tek daire bedeli 160.000 tl verip aynı yerde ev istersen 98 metre 2+1 ev için 42 ,000 tl -3+1 ev için ise 65,000 tl borçlanırsan ev alabilrsin deniliyor bu şartlarda adam evini verse ev alamıyor bu nasıl düzen bu nasıl halkı düşünme yazık

 • M.T.
  7 Mart 2018 11:58

  1. Bu Kentsel Dönüşüme karşıyım. Eğer yapılacaksa insanlar mağdur edilmeden, borçlandırılmadan yapılmalı.. satışlar öncelik evi dönüşüme gidenlere tanınmalı, gurbetçilere satılmamalı. öncelik Bayburt’ta yaşayanlara olmalı. ve uygun fiyata satılmalı..
  2. Bu gurbetçiler hala eski Bayburt özlemi içinde. onun için bir çivi dahi çakılmasını istemiyorlar. Biz burda yaşıyoruz. ve şehirleşmek en doğal hakkımız. tabi makul çerçevede olmalı..
  3. Eğer Bayburt bir şehirse şehrin göbeğinde orman olmaz. tabi ki bina olacak. avm olacak..

 • cemal
  7 Mart 2018 12:03

  3 kat bina vereceğim 132 met. herbikat dairem köşe başı 330 tl deyer biçmişler tokiden alsam 200-250.tl arasın bana verecekler geçin oradan 15 yıldır bekir çetinden buyanı milletin yerine hipotek niye koyuyorsunuz almak istiyorsa benim 3 katım var 3 kat verirsin ozaman derimki tamam vatandaşı madur etmedi

 • Seyyah
  7 Mart 2018 21:35

  Çamur rumuzlu arkadaş ,gayet güzel proje diyor.. bu icraatın
  neresi ,beton yığınıymış..? bakıyor ama göremiyor, bu kentsel
  dönüşüm uygulandı mı, arka alandaki tarım arazileri hep beton
  yığını olacaktır…Bu icraatı yapanların asıl ,hedefi bu kısımlardır…
  Rant büyük, alkışlamaya ,devam ediniz….
  Böyle başa ,böyle tıraş, ne diyelim…Çamur bey …!

 • Bayburt
  8 Mart 2018 08:18

  Böyle saçma saçma konuşan arkadaşlar eski sanayinin içerisine girmiş mi ? Vatandaş mağdur durumda tamam toki yerlerimizi yıksın ama sayın bakanımızda bizle beraber olsun bizi mağdur ettirmesin.Vatandaşın dükkanına dükkan evine ev versinler o kötü görünüm ortadan kalksın BAYBURTumuz güzelleşsin. Küçücük şehirde 4 tane sanayi var hepsini bir yerde toplamak en mantıklısıydı ama her gelen bir yere sanayi açtırdı.Benim isteğim toki ile vatandaşın arası bulunması vatandaşın mağdur edilmemesi Olurda anlaşma sağlanamazsa Eski sanayi içerisinde ne kadar esnaf varsa çıkarılsın .Yazın cam pencere acamıyoruz ses bir taraftan marangoz atölyelerinin tozları bi taraftan inanın çamaşırlarımızı bile ev içerisinde kurutuyoruz dişarı astığımızda kepek tozları çamaşırlara yapışıyor resmen yetkililerden bu konu üzerinde ciddi şekilde durmalarını istiyor saygılarımı sunuyorum.

 • kararlı
  8 Mart 2018 13:16

  arkadaşlar kentsel dönüşüm tabikide bayburt için iyi olucaktır ama ordaki vatandaşları düşünerek teklif verin böyle tekliflerle insanlaa gelmeyin alın teriyle kazanılmış parayı bir kalemde söküp atamazsınız öyle bir dünya yok o teklifleri hazırlayanlara soruyorum kendi yerin olsa o şekilde fiyat belirlermisin hakkı neyse ver kara borsacımısınız. bedavaya yer almaya çalışıyorsunuz üstüne birde borç landırıyorsunuz bu şekilde kimse yerini vermez. sizde kentsel dönüşüp falan yapamassınız eski terminal tokiler yapılanda ön sıradaki 5 -6 dükanı bile yıkamadılar neden güçleri çatmadı .

 • çamur
  8 Mart 2018 22:30

  seyyah rumuzlu arkadaş; sence şu haliyle eski sanayi bölgesi ne yığını haline benziyor? üstten bakınca aliminyum çatı yığını gibi duruyor. içine girerseniz de derme çatma beton yığınıdır. projenin görsellerine daha dikkatli bakarsanız eski terminal bölgesine yapılan kentsel dönüşümden daha fazla yaşam alanının olduğunu, o kadar sıkışık olmadığını görürsünüz. koruk tarafına gelince, oraları da beton haline getirecekler demek varsayım üzerinden yorum yapmaktır. bu mantığa göre suçıkan/esenetepe bölgesine kentsel dönüşüm yapılmamalı, su deposu tarafında ki tarım arazilerine mazallah beton dikerler olmaz. saçma sapan bir mantıktır bu. o zaman şehrin hiçbir yerine kazma vurulmasın. önce şehir nasıl olur onu öğrenin. şehrin içinde tarım alanı olmaz. yeşil alan olur orman olur park olur.
  başka bir yorumcu da almanya örneği vermiş. 100 sene oldu hala alman hayranlığından bıkmadınız. toplumlar önce tarımla, sonra tarıma bağlı sanayileşme ile, sonra da bunlara bağlı olarak üretilen teknolojiyle gelişir. bizde bu safhaların hepsi yarım yamalak. siz kalkıyorsunuz fabrika üretim olsun. ne güzel, istanbuldan oturup bu yorumları yapmak ne güzel.
  diger yorum yapan arkadaşların yazdıklarına göre, yetkililerle görüşülmüş ve saçma sapan bir fiyatlandırma borçlandırma çıkarılmış. orta yol bulunmalı, herkes elini taşın altına koymalı. işi yokuşa sürmenin bi yararı yok. bu bölge eninde sonunda dönüşecek, dönüşmesi gerekiyor, en sağlıklı olan bunun devlet eliyle ve mağduriyet yaratılmadan gerçekleştirilmesi.

 • Seyyah
  9 Mart 2018 23:45

  Çamur rumuzlu arkadaş bizi anlamakta ısrar ediyor…
  O alanda tarım arazileri var ,kapsamdan çıkmadı çıkarılacak…!
  Şehre kazma vurulmasın demiyoruz, bayburt yıkılarak düzelir…!
  Mevcut bu alan şehir içi değildir…İmara açılarak iyice berbat edeceğiz
  elimize bu fırsat gelmişken, başka alanda kentsel dönüşüm yapınız…
  Mağduriyet paralarını memnun ederek verirsin ,sorun olmaz ..
  komşu ilimizde yıkılan yerlerin yüzde doksan beşine, bir şey yapılmıyor..
  Biz de şartmış gibi , betona çevirmek gibi bir zihniyet var…Bizde adet dir
  yaptıktan sonrada, bunları niye yaptık icraatı eleştirir , kendimizi şikayet ederiz…
  Çamur bey , hayırlı olsun…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.