Kaleardı Mahallesi Şehir Parkının Son Hali

 • Albümün Tarihi: 13 Kasım 2017
 • Bu Albüm 1393 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Kaleardı Mahallesi sınırları içerisinde Çoruh Nehri kıyısında 2016 yılında Belediye tarafından projelendirilerek yapımı başlatılan Kaleardı Şehir Parkı tamamlanmak üzere.

50 bin metrekarelik alanda uygulaması gerçekleşen Kaleardı Şehir Parkında bir çok sosyal donatılarda yer alıyor. Spor alanlarının da yer aldığı parkta, 44 adet oturma kamelyası ve barbekü, Yapay dere ve mini köprüler, Seyir terası, Kafeterya ve Düğün salonu bulunuyor. Yapımında sona doğru gelinen parkın ziyaretçileri mahalle sakinleri oluyor.

Kaleardı mahallesine farklı bir vizyon kazandıracak olan şehir parkı için mahalle sakinlerinin farklı bir isteği var. Mahalle sakinleri Kaleardı Şehir Parkının yakınında bulunan bir çok beton santrali ve benzer işyerlerinin bir an önce kaldırılması istiyor.

 

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • muhalif
  13 Kasım 2017 18:31

  çocukluğum orada top oynamakla geçti.maziyi hatırlattınız.teşekkürler.

 • Gürsel Karapınar
  13 Kasım 2017 21:35

  En az , böyle değişik özellikleri olan, hizmet veren 5 tane daha
  Bayburt’a park yapılmalı, veya böyle alanlar, elden çıkarılmamalı
  beton yığınına dönüşmemeli… Elimizde tutmalı, korumalıyız…
  Bu Parkı şehrimize kazandıranlara, emeği geçenlere teşekkür ediyorum….
  Çok güzel olmuş, gurur duydum….

 • Baybrutlu Salih
  14 Kasım 2017 06:00

  Bu alan nasıl böyle bakir kalmış ise keşke şehri yönetenler, şehir merkezinden Süt fabrikasına doğru Çoruh nehri nin sağ lı, sol lu kıyı şeridini beton ile doldurmadan bu projede olduğu gibi yeşil ve peyzaj çalışması ile düzenlense idi.
  Böyle projelerin ranta kurban gitmemesini temenni eder, başta Belediye ye ait yer olmak üzere, taş ocaklarının ıslahı bir an önce hal olur.
  Güzel projelerde buluşmak ümidi ile emeği geçenlere teşekkürler.

 • seko
  14 Kasım 2017 07:30

  Kamelyalar birbirine çok yakın. Bayburt gibi bir yerde bu yakınlık hiç hoş durmuyor. Buna bir çözüm bulunmalıydı. arazi çok geniş bu kadar birbirine geçmiş şekilde yapılması hoş olmamış.. çevresindeki şantiye alanları parkın özelliğini gölgeliyor. Bayrak çizmenin anlamını çözmüş değilim. halbuki o alana da ekstra şeyler yapılabilirdi. çünkü mevcut şehir parkında olduğu gibi insanlar kamelyalara sığmayacak ve ağaç altında falan pikniklerini yapacaklar. bayrak çizerek bu alanı öldürmüşler. ortadan geçen nehir örneğini mevcut çoruh nehrine de yapmak lazım. en azından parkın bulunduğu çoruh civarına güzel olur. kamelyaların sol kısmında bulunan geniş alana da kamelyalar konulmalı.. 40 küsür kamelya var daha da çoğaltılmalı.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.