İl Başkanı Yumak “30 Yıllık Hayaller Gerçeğe Dönüşüyor”

 • Haberin Tarihi: 17 Ocak 2018
 • Bu haber 1895 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
İl Başkanı Yumak “30 Yıllık Hayaller Gerçeğe Dönüşüyor”

AK Parti Bayburt İl Başkanı Fatih Yumak, Bayburt’ta yapılan yatırımları ve hayata geçirilecek olan icraatları yaptığı basın açıklamasıyla kamuoyuyla paylaştı.

Yumak’ın basın açıklaması şöyle:

“19 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirdiğimiz AK Parti Bayburt 6. Olağan İl Kongremizde Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin vermiş olduğu Bayburt-Gümüşhane Havalimanının 2019 yılında tamamlanacağı ve 2019 yılı seçim çalışmalarına Bayburt’a Bayburt-Gümüşhane Havalimanından geleceğinin müjdesinden sonra çok şükür dün Havalimanınızın Altyapı ihalesi gerçekleştirildi.

21 Haziran 1989 tarihinde il oluşumuzun ardından Bayburt’umuzun 30 yıllık hayalini gerçeğe dönüştüren başta Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali YIldırım Beyefendiye, 2015 yılında milletvekilimiz ve Bakanınız olmasından sonra Bayburt’a yapılan yatırımların katlanarak artmasında en büyük paya sahip olan Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal Beyefendiye ve emeği geçen herkese sizlerin de huzurunda en kalbi duygularımızla şükranlarımızı sunuyoruz.

Bayburt-Gümüşhane Havalimanımızın toplam bütçesi Yüksek Planlama Kurulu Kararı ile 285 milyon Türk Lirası olup, bütçesi Mayıs 2017’de Bakanlar Kurulu Üyelerimiz ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım tarafından imzalanmıştır.

Bayburt-Gümüşhane Havalimanımızın gerçekleştirilmesi 15 yıldır kesintisiz olarak insan odaklı hizmet anlayışıyla yerelde ve genelde icraatlar yürüten AK Parti hükümetlerimizin bu anlayışının bir tezahürüdür. 30 yıllık hayalin gerçeğe dönüştürülmesi de ülkemizde ve memleketimizde birçok ilke imza atan AK Parti iktidarımıza nasip olmuştur.

Ayrıca Bayburt’umuza yerelde son dönemde yapılan ve 2018 yılında yapılacak olan büyük hizmetlerimizi de sizlerin aracılığı ile kamuoyu ile paylaşmak istiyorum:

200 Yataklı Modern Devlet Hastanesi

43 dönümlük arazi üzerine inşa edilen hastanemizin inşaat alanı 9.800 m² olup 54.500 m² toplam kapalı alana sahip olacak. Hastanemiz toplamda 5 bloktan oluşacak. Ayrıca hastanemizde 55 poliklinik, 12 yataklı klinik, 7 ameliyathane ve 25 yoğun bakım ünitesi yer alacak. Hastalarımızın kalacağı her odada lavabo ve duş sistemi bulunacaktır.

Demirözü Ve Aydıntepe Entegre Devlet Hastaneleri

İlçe Entegre Devlet Hastanelerimiz 7 bin metrekare açık, 3 bin metrekare kapalı alana sahip olacaktır. Entegre hastanelerimizin temelleri de ilkbaharda atılacaktır.

Arpalı Askeri Kışlası

2018 yılında Askeri kışlamıza üç komando taburu kurulacaktır. Yeni kurulacak taburlarla birlikte asker sayısı 2.500’e çıkacaktır. Ayrıca Arpalı beldemizde kurulacak olan yeni askeri kışlamızın tamamlanması ile bu sayı 3.000’in üzerine çıkacaktır.

4 Bin Kişilik Spor Salonu

Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendi tarafından 6. Olağan İl Kongremizde müjdesi verilen Spor Salonunun yapımına bu yıl başlanacaktır.

Genç Osman Stadyumu Tribünü Kapasite Artırımı

Genç Osman Stadyumu tribünü yenileme çalışmaları kapsamında eski tribünün yıkımına başlanmış olup yerine üç bin kişilik yeni tribün 2018 yılında yapılacaktır. 

Bayburt Üniversitesi Öğrenci Sayısı

2015 yılında 7500 olan öğrenci sayımız bugün itibari ile 11 bine çıkmıştır. 2019 yılında da inşallah 15 bin öğrenci sayısı hedefimize ulaşmış olacağız. Bu mihvalde şunu da özellikle belirtmekte fayda var ki Bayburtumuz nüfus-öğrenci sayısı oranlamasında Türkiye’nin en yüksek orana sahip ilk üç ili arasında yer almaktadır.

Bin Beş Yüz Kişilik Üniversite Öğrenci Yurdu

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın BAK’ın İl Gençlik Kolları 5. Olağan kongremizde müjdesini verdikleri 1.500 kişilik üniversite öğrenci yurdunun yapımına 2018 yılında başlanacaktır.

Kültür Han Projesi

2017 yılı Aralık ayı itibari ile ihalesi yapılan ve Türkiye’de ilklerden biri olacak olan Kültür Han Projesinin yapımına 2018 yılında başlanacaktır. Kültür Hanın bünyesinde Çok Amaçlı Salon, Ticari Alanlar, Fuaye Alanları, Müze ve Sosyal Kullanım Alanları yer alacaktır. Kültür Hanın yatırım bedeli 28 milyon TL’dir.

Bayburt Tarım Yerleşkesi Projesi

Bayburt Belediyemiz tarafından yapılan ve bölgemizin ilk ve tek Tarım Yerleşkesi olacak olan ve içerisinde Kesimhane, Zahire Pazarı, Kaba Yem Deposu, Saman Satış Bölümleri, Tahıl Deposu, Büyükbaş Hayvan Ahırı, Küçükbaş Hayvan Ağılı, Hayvan Konaklama Birimleri,  Teknik Alan, At Ahırı, Antrenman Parkuru, Veteriner Binası ve İdari-Eğitim Binası yer alacaktır. Yerleşkenin maliyeti 40 milyon TL’dir. Tarım Yerleşkesinin 1. Etabı 2018 yılında tamamlanarak hizmet vermeye başlayacaktır.

Ben bu vesile ile bir kez daha, AK Parti hükümetleri döneminde, kendinden önceki hükümetlerin yaptığı yatırımlardan kat be kat fazla Bayburtumuza yapılan yatırımlar için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERdoğan Beyefendiye, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Beyefendiye, Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal Beyefendiye, Milletvekilimiz Doç. Dr. Sayın Şahap Kavcıoğlu’na, Bayburt Belediye Başkanımız Sayın Mete Memiş’e, İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Yusuf Elçi’ye, 15 yıllık AK Parti iktidarımızda görev yapmış eski milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza ve İl başkanlarımıza teşekkür ediyorum.”

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • boşver
  17 Ocak 2018 20:25

  30 yıllık hayallerden kasıt bir şehrin ayakta kalabilmesi için gerekli olan yatırımlardır bayburta bu zamana kadar yapılmadığı için yeni yapılıyor bu şehre daha yeni hastane yapılıyor başka şehirlere 10 sene önce yapılmıştı diğer şehirlere yeni stad yapılıyor bayburtta ise tribünler yenileniyor sadece spor salonu olmayan şehir herhalde yoktur bayburt hariç türkiyenin diğer şehirleri çoktan 20 bin öğrenciye ulaşmıştır bu bile başarı olarak yansıtılıyorsa söylenecek fazla birşey yoktur bu arada bayburt hızlı tren güzergahından çıkarıldı pek üstünde durulmuyor yorum sizin

 • hahmet
  18 Ocak 2018 06:12

  Bu yatırımlar Türkiye geneli için faydalı olsa da yani bu yapılarda çalışacak olanlar il dışında gelme ihtimali var ise de yerli nüfusu tutacak üretim amaçlı yatırımlar değil. Hizmet amaçlı yatırımlar bunlar. Doğaltaş fabrikası yerinde bir yatırım oldu, bu gibi yatırımların artması il bazında ekonomiye katkı sağlayacaktır.

 • Bayburtlu
  18 Ocak 2018 07:37

  hep aynı konular …

 • BAYBURT KALESİ
  18 Ocak 2018 19:59

  Millet vekili ,sayın Şahap Kavcıoğlu diyor ki , çok şeyler yaptığımızı
  ifade ediyoruz ama ,vatandaş memnun değil bizi eleştiriyor…
  Demek ki, bir yerde yanlışımız var, anlatamıyoruz yada anlamıyoruz….!
  Sayın vekilimize aynen katılıyorum…
  Sayın il başkanımızda diyor ki; Bayburt’da otuz yıllık hayaller gerçeğe
  dönüşüyor..İşte burada yanılıyor…Vatandaşın yapılan icraatlarla bir
  sıkıntısı yok, vekilin ifadesiyle tenkit edilmeye devam edeceksiniz….
  KISACA ANLAMIYORSUNUZ……!
  ÇÜNKÜ İLİMİZ GELEN YATIRIMLARA GÖRE PARALEL ,ŞEHİR OLAMIYOR…
  BELEDİYEDE FİZİKİ İCRAATLARIYLA , KENTİ İYİCE BOZUYOR….
  ÇİRKİNLİK KATIYOR…
  Her yıl sılayı rahim yapan Bayburtlular ,bir yıl önceki seneyi arıyor..
  Bayburt’tan soğuyor…Siz o kadar şunu yaptık ,bunu yaptık diyin ki…!
  SİZİ ŞEHRE , KENT MERKEZİNE BAKARAK ,ELEŞTİRİYOR..FARKINDA değilsiniz..
  Misal Tünellerin,göletlerin,hat da Dİş hastenesi , oto parkların kentin
  güzelliğine ne katkısı var….? Elinizi vicdanınıza koyun, biraz düşünün…
  Bunu göremiyor, daha ne istiyorsunuz diye , vatandaşa kızıyorsunuz….
  Her şeyin çok güzel görülmesi ,memnun kalınması
  ŞEHRİN TARİH ,KÜLTÜR VE TURİZMLE BULUŞMASI, ÇİRKİN MİMARİNİN
  SON BULMASIYLA GERÇEKLEŞİR…..
  Onun için yerelde KÖKLÜ, RADİKAL KARARLARIN ALINMASI VE
  UYGULANMASIYLA MÜMKÜN OLUR….
  ONUN İÇİN GÜÇLÜ BİR İRADE LAZIM , bu da çok ayrı bir konu…
  Bakan,vekil,iktidar ve muhalefet,STK’lar,üniversite,basın bir araya gelerek
  bu GÜÇLÜ İRADEYİ oluşturmak zorundalar….Aynı gemideyiz batıyoruz..
  Sayın il başkanımız ,liste halin de icraatları sıralamasıyla olmuyor…
  Takdir ve değerlendirme kendilerine ait’dir….Selamlar…

 • Sinirhastası
  19 Ocak 2018 03:39

  Sayın Başkan , bayburt belediyesinin logasunda yazan tarihe bakınız. 1871. Ben inanıyorum ki değil 30 yıl 130 yıllık hayaller gerceklelisyor.. ve 15 yıllık iktidar sonrası anca birşeyler oldu. bu memleketin ne kadar geriden geldiğini siz hesap edin. Ayrıca siz hala beton atmaktan bahsediyorsunuz yapılan binaları kaliteli hizmet ile doldurmadıkça zarardan başka bir şey ifade etmiyor..
  Hastane diyorsunuz bu millet niçin halen trabzn veya erzuruma akıyor?
  Stadyum diyırsunuz gençlik ve spor diyorsunuz. . Gençliğin eğitim durumuna bir bakın 40 mat sorusundan orta lama 4 ü doğru.

  Bayburt üni. Diyorsunuz şu kadar öğr. Sayısı peki mezunların hiç elinden tutuyormusunuz.. veya bayburt üni yapılan yatırımları ateda çuvalla verilen ödenekler i icatla patentle üretime yaptığı katma değerle amorti edebilecek mi veya ediyor mu? Eğitim için bal üretme gibidir senede 900 kg şekerli bal alanda var 90 kg saf bal alanda var. Ha derseniz eğitin kalitesi bizi bağlamaz biz öğrencinin getireceği paranın peşindeyiz o ayrı bir konu…

  Tarım yerleşkesi diyorsunyz.. ya bu memkette çiftçi mi kaldı..kalanlarada para verip ayakta tutuyorsınuz..

  Sayın başkan ben çok açık sözlüyümdür… sizlerde heves ettiniz milletvekili olma hayali ile sıra banada gelecek diye il başkan lığına geldiniz. Hayırlı olsun .. ama bir bakın bu millet borç içinde , esnaf kan ağlıyor, hiç kimse çocugunun gittiği okuldan memnun değil, yaşadığı evden mennun değil (kentsel dönüşüm konusu hani bu konuda bir açıklama yapın da bam teline dokunun), sizce işkur adı altında gercek emek sarf edilmeden bu millete bedava para dağıtmak ne kadar doğru? Bayburtta en iyi ihtimalle ev kirası 500 elektirik 100 su 50 telefon 50 gaz en iyisinden 300 ettimi 1000 tl yani bu para nedemek Biliyormusunuz başkan evin içinde insan bir bitki olsa aylık yaşam maliyeti bu. Geriye kaldı 500-600 bu parayı çocuga harçlık mı vercen, eve ekmek mi götürecen, aylık araç giderine mi sayacan, pazar parası mı yapacan bana ve bize bunlarla gel sayın başkan.. bu millekette iş kur olmasa para dağıtılmasa emin ol sosyal patlama olur.. bu konularda aöıklama yapabiliyorsanız o zaman benim gözümde milletin adamısınız.. millete para verilnese bırakınız gezi olaylarını millet avrupa sınır larına dayanır.. ve bayburt daha doğudaki insanları n sıkıntısını urfadaki adanaki nevsmlik işçi lerin fakirliğini bilmedi torosları bile görmedi . Daha neler varda bakma işte…
  Saygılar. .

 • sahipsizBAYBURT
  19 Ocak 2018 15:50

  HEPŞİ BOŞ VAATLER EN SON YAPILAN MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİNDE BAYBURTLU İNSANLARA VERİLEN EN BÜYÜK VAAT İSTİHDAM VE BAYBURTLULARA SAHİP ÇIKILMASI İDİ FAKAT YAŞAYARAK GÖRÜYORUZ Kİ YİNE BOŞ BİR VAAT BAYBURTTA Kİ BÜTÜN DEVLET KURUMLARINA ÖZELLİKLE ÜNİVERSİTE VE ADLİYE GİBİ KURUMLARA BAŞVURAN VE DİĞER ADAYLARLA AYNI ÖZELLİKLERİ TAŞIYAN BAYBURTLU İNSANLAR İŞE GİREMİYOR ERZURUM VE GÜMÜŞHANE VS DİĞER İLLERDEN BAŞVURAN VATANDAŞLAR GİRİYOR KENDİ MEMLEKETİMİZDE YABANCI MUAMELESİ GÖRÜYORUZ YANİ.EN BASİTİ 5 KİŞİLİK ZABIT KATİBİ ALIMLARININ SONUÇLARINA BAKILIRSA SINAVLARI GEÇİP MULAKATA KALAN ADAY SAYISI 15 İÇLERİNDE 5 TANESİ BAYBURTLU FAKAT LİSTE SONUCUNDA İŞE GİRENLER 2 ERZURUMLU 2 GÜMÜŞHANELİ 1 BAYBURTLU DEMEKKİ BİZ BU MEMLEKETTE YABANCIYIZ DURUM ORTADA AMA BUGÜNÜN YARINI DA BUNU UNUTMAMAK LAZIM

 • Okan
  20 Ocak 2018 11:51

  Benim bildigim Bayburt 40 senedir hep ayni.Sizin görüp, bizim göremedigimiz ne var hakikaten cok merak ediyorum.Bayburt`un incisi güzelim coruh`u ne hale getirmissiniz sasirmamak elde degil.Biz o nehrin azgin aktigi yillara sahitlik ettik. Kenarlarinda dolasip safak vakti baliga ciktigimiz güzelim nehri HES adiyla adeta dereye cevirmissiniz, yetmemis simdide “Islah” adi altinda su kanalina dönüstürüyorsunuz!.. Sasirtici olan ne biliyor musunuz?.. Bu yerel idarecilerin icinde hic mi ufku genis olan birisi yok cokca sehir projeleri görmüs olan?.. Mesela Türkiye icinde veya yurtdisinda cokca gezmis görmüs ve bu gezip gördükleri üzerinden karma bir proje sunabilecek hic mi kimse yok?..Onlarca devlet, yüzlerce sehir görmüs birisi olarak coruh`a yaptiklarinizi gördükten sonra size söyleyecek söz bulamiyorum!.. Otur agla yani o derece!… Kolay gelsin!

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.