Yıkılan Betonun Altında Kalan Kız Çocuğu Hayatını Kaybetti

 • Haberin Tarihi: 23 Eylül 2017
 • Bu haber 4719 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Yıkılan Betonun Altında Kalan Kız Çocuğu Hayatını Kaybetti

Bayburt Şehir Merkezi Kadızade Mahallesinde yıkık bir evin betonun altında kalan Şeyda Durmuş (12) hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre kız arkadaşıyla birlikte oyun oynarken kullanılmayan ve bir bölümü yıkılmış bir binanın çevresinde oyun oynarken yıkılan beton tavanın altında kalan Şeyda Durmuş ağır yaralandı. Olay yerinde hayatını kaybeden Durmuş Bayburt Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olay yerine gelen polisler inceleme başlattılar.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 8 Yorum Yapıldı.

 • Gürsel Karapınar
  23 Eylül 2017 21:10

  Evladımıza , Allah’tan rahmet , DURMUŞ ailesine sağlık ve sabırlar versin..
  Allah böyle acılar kimseye göstermesin…..
  Maalesef bu tip kazaların arkasında ,çarpık yapılaşmanın sebepleri var…
  Buna benzer bir kaç kaza da yaşamıştık,arşivlerde haberi vardır…
  Olayın vuku bulduğu yer, Bayburt’un en güzel sokaklarından biriydi
  şimdi de, en çirkin sokaklarından biri oldu…
  Bu haberle, çirkin yapılaşmanın ne alakası var..? diyenler olabilir..
  Bal gibi var…Bu gidişle buna benzer ,vukuatlarla karşılaşacağız, yada
  memleketimizi düzelteceğiz…..İnşallah vicdanı sızlayanlar vardır…..

 • Bayburt
  23 Eylül 2017 22:37

  Vefat eden kızımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı temenni ederiz.

  Metruk binaların kapatılması, yıkılması veya gereken önlemlerin alınması hangi kurumun sorumluluğundadır.? Bu konuda bir açıklama bekliyoruz.

 • fatih
  24 Eylül 2017 08:28

  Benim öğrecimdi,sınıfındaki en kıpır kıpır öğrenci idi,hayat dolu bir minik kuş idi.Olayda ihmali olan kim varsa Allah aynı acıyı ona da yaşatsın demem geliyor ama diyemiyorum.Ecel değişmez,ama vazifesini layıkıyla icra etmeyenden Allah bunun hesabını sorar.Yapı denetimi denen şey var,yıkılmaya yüz tutan bina ,duvar her ne varsa,neden tedbir alınmaz? üstte haberde polis inceleme başlattı,diye yazıyor.İnceleme yavrumuz ölmeden önce yapılması lazımdı.

 • Sinirhastası
  24 Eylül 2017 16:02

  Kaç senedir kentsel dönüşüm ııygulanacak diye sözler ediliyor… sonuç sıfır elde var sıfır acilen bu tarz yerlerin düzeltilmesi gerekir.

 • hayat
  24 Eylül 2017 16:09

  Bayburtun bütün mahallelerinde virane halde.yıkılmış.terkedilmiş,sahipsiz bırakılmış ,sahiplerinin ,mirascılarının sahip olmadığı bir çok yıkık ,ayakta zor duran her an yıkılabilecek onlarca bina var….burada en büyük sorumluluk mahalle muhtarları ve belediyeye düşmektedir…avuç kadar bayburt merkezinde bu binaları yıkmak belediyenin görevidir…her mahalle muhtarı mahallesini gezip kontrolünü yaparak bunları belediyeye bildirmek zorundadır…muhtarlıklar yapamıyorsa vatandaşların duyarlılık gösterip belediyeye bildirmesi gerekiyor….belediyede sorumsuz davranmamalı….böyle rezalet olamaz…saat kulesine 300 metre mesafedeki bir binanın inşatından haberi olmayanların sorumluğu yokmu. bu binanın sahipleri en büyük sorumlusudurlar……bu sorumsuzluk sadece bayburt içindeki virane binalar için geçerli değil köylerimizdede aynı şekilde onlarca yıkılmya hazır binalar var……bunuda il özel idaresi muhtarlıklar vasıtasıyla halletmesi lazım,,,,herkesin sorumluluk duyması lazım…kendi çocuklarımızında başına gelebilir… hatırlanırsa aynı göçük zahit mahallesinde 4 yıl önce zahit mahallesi odası önündeki eski bir bina yıkılmış yine bir yaşlı kadın ölmüştü……kimse ders çıkarmıyor,,kimse vazifesini düzgün yapamıyor…..sonuçtada böyle facialarla karşılaşıyoruz….

 • Eslem
  25 Eylül 2017 12:04

  Şehir merkezinde ve köylerimizde ne kadar metruk bina ve harabe varsa yetkililerin bu yerleri en kısa zamanda yıkıp tertemiz hale getirmesi gerekir. Mal sahipleri razı olmuyor mazeretine hiç kimsenin sığınma hakkı olmamalı. Razı olmayanı ikna edeceksiniz, ikna olmuyorsa yıkıma bir an önce başlayıp tehlikeyi ve çirkin götüntüleri ortadan kaldıracaksınız. Daha fazla insanın canı yanmasın…

 • ibrahim
  28 Eylül 2017 06:38

  bundan yıllar öncede aynı kazayı ben geçirdim çok şükür hayatta kaldıkama nedense belediyenin yetkisi oldugu halde böyle binaları niçin yıkmıyor anlamıi deyilim peki yazık günah deyilmi ölen şu gencecik kızaailesinin ne suçu var belkibende ölebilirdimama ölmedimçokşükür hayattayımartık belediyenin bu işlere bir el atması ve insanlarımızı gelecegimiz olan küçücük yavrularımız korumalı korumak zorundadane söyleyebilirimki genç kardeşimize allah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin dogru ateş düştügü yeri yeri yakıyor

 • melike
  28 Eylül 2017 07:26

  çok kötü bir kaza geçirmiş keşke böyle olaylar olmasa yıkık evlere devletimiz bi el atsa ya da çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürse daha iyi olur bu olay bayburt kardeşlerimizi çok üzdü vefat eden kardeşimize allahtan rahmet ailesine de sabır diliyorum dualarımız sizinle…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.