Bu Yoldan Yerli Ve Yabancı Herkes Şikayetçi

 • Albümün Tarihi: 4 Haziran 2016
 • Bu Albüm 2492 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt Uzungöl arasındaki yolun ulaşım şartlarının olumsuzluğu yerli ve yabancı herkesin şikayetine neden oluyor.

Bayburt Uzungöl arasının 65 kilometre olması, özellikle Uzungölden Bayburt’a gelmek isteyen yerli ve yabancı turistleri engellemiş oluyor. Bayburt ile Soğanlı yaylası arasındaki yolun şartlarındaki sorunlar iyi olsada , Soğanlıdan Uzungöl’e devam eden yolun yıllardır iyileştirilememiş olması bu yolu kullananlar açısından tehlike arz etmesi şikayetleri iyice artırmış oldu.

Bayburt İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Bekir Kurtoğlu ve KUDAKA Bayburt yatırım ofisi koordinatörü Hasan İskender ile Uzungöl’e giden yol güzergahında karşılaşılan ve Bayburt istikametine araçlarıyla gelen yerli ve yabancı turistler yolun tehlikeli ve ulaşım için sıkıntılı olduğunu özellikle yabancıların büyük bir bölümünün yolun yarısından Uzungöle döndüklerini  belittiler.

Yol güzergahındaki yaylalara yaz sezonunu geçirmek için gelenlerde aynı şikayetleri dile getirdiler. Bu yolun özellikle Trabzon tarafının bir an önce yapılması Bayburt’a gelmek isteyen yerli ve tabancı turitlerin sayısını önemli derecede artıracak ve Bayburt turizm konusunda istediği seviyelere bir an önce kavuşacaktır.

 

 

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • canbayburt
  6 Haziran 2016 08:23

  şehrin göbeğindeki yolları yapmayanlar dağın başındaki yollarımı yapacakmış

 • mustafa
  6 Haziran 2016 09:14

  Bu haberi hazırlayan ekip istesin Çoruh nehrini UZUNGÖL’e bağlar.. ah bir destek görseler!

 • adem
  6 Haziran 2016 13:36

  Sevgili hemşerilerim öncelikle hayırlı ramazanlar dilerim, Bayburtlu olupta trabzonda yaşayan biri olarak bu çalışmayı düşünen ve hazırlayanlara teşekkür ederim. önceki yıllarda bu yolu bayburttaki kurumlarda çok dile getirdik 3 yıl önce kültür müdürüne de gidip söyledik ama maalesef bir sonuç alınamadı. uzungöl şekersu baybuburt yolu en kısa sürede genişletilip asvaltlandığı takdirde belki Bayburtlu inanmaz ama yıllık turist sayınız yüzbinleri aşar. Bayburt Karadenizlilerin elinde olsaydı o yol öyle kalırmıydı. Değinmek istediğim diğer konuda şu, kurumlarda çalışan arkadaşlar masa başında oturmayıp bu il müdür yardımcısı arkadaş gibi çalışsınlar fazla değil 2 yıl sonra neler olduğunu görürüz. tabi bu çalışmalara siyasiler destek olurmu onuda bilmem. saygılarımla

 • yollar
  8 Haziran 2016 10:58

  Sayın Bayburt Medya çok güzel bi konu ama sende biliyorsun daha kapımızın önündeki yollar yapılmadı…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.