Bayburt’un Kültür ve Turizm Değerleri Harekete Geçiyor

 • Haberin Tarihi: 19 Mart 2017
 • Bu haber 5814 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’un Kültür ve Turizm Değerleri Harekete Geçiyor

Bayburt’un yıllardır çözüm bekleyen Kültür ve Turizm değerlerinin bir an önce turizme kazandırılması için düğmeye basıldı.

Kültür ve turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın  Kurt ve  Daire Başkanı Yakup Harmanda  Bayburt’ta incelemelerde bulundu.  Erzurum Rölöve ve Anıtlar Müdürü Suat Bakır ın da  katıldığı  incelemelere,  Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Bekir Kurtoğlu eşlik ederek yapılan çalışmalar hakkında bigi verdi.  

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne yapılan ziyaret sonrası, Bayburt Müzesi (Kavalılar Konağı), Bayburt Kalesi, Paşaoğlu Kondolot Hamamı ve bir çok sivil mimariye sahip olan yerleri gezen heyet, 2017 yılı yatırım programına alınan Bayburt Kalesinin onarımının başlayacağını, yeni bir müze yapımı için yer tespiti yapılacağını ve Bayburt’a örnek bir tarihi sokak kazandırmak için incelemelerin başladığını belirttiler.

Yapılan incelemeler neticesinde, önümüzdeki günlerde Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünden ve Erzurum Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğünden gelecek olan teknik bir ekip ile Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerinin yapacakları incelemeler sonrası proje çalışmalar  başlatılarak Kültür ve Turizm değerleri bir bir hayata geçirilecek.

Defalarca Bayburt’un kültür değerlerinin ön plana çıkarılması gerektiğinin altını çizen Maliye Bakanı Naci Ağbal ve AK Parti Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu’nun girişimleri neticesinde Baybnurt’a gelen heyetin, Bayburt’un tarih ve kültürel değerler konusunda önemli çalışmalar başlatması bekleniyor.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Bayburtlu Salih
  24 Mart 2017 17:14

  Sayın yetkililer çalışmalarınızın devamını diler başarılar temenni ederim.
  Ayrıca acizene Arkeolog Tevhit KEKEÇ hemşehrimizden de faydalanmayı düşünseniz, faydalı olur kanaatindeyim.

 • Bayburtlu
  2 Nisan 2017 12:47

  Sevgili yetkililer, tarihi yıldız garajı denilip lanse edilen yer 1929 yılında yapılan bir yerleşim yeridir. 1929 yılında yapımı tamamlanan bu yer, asırlardır var olan taşhan özentisinden başka birşey değildir. Tarihi diye lanse edilip buradaki iş yeri sahiplerine trilyonluk kazanç ve rant sağlanacaktır.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.