Bayburt’ta Özel Eğitim Merkezinde Sanat Atölyesi Açıldı

  • Haberin Tarihi: 1 Mart 2018
  • Bu haber 493 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Özel Eğitim Merkezinde Sanat Atölyesi Açıldı

SODES projesi kapsamında hayata geçirilen müzik atölyesinin açılışı Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan tarafından gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Soner Can’dan proje hakkında bilgi alan Vali Pehlivan, öğrencilerle müzik  derseine katıldı. Öğrencilerle sohbet eden Vali Pehlivan projeye dahil edilen orta öğretim kurumlarında resim ve müzik atölyeleri kurulduğunu söyledi. Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinin rehabilitasyon sürecini hızlandırmak adına hayata geçirilen projenin faydalı sonuçlar getireceğine inandığını ifade eden Pehlivan, “Projemiz kapsamında 3 okulumuzda resim atölyesi 3 okulumuzda müzik atölyesinin kurulumu ve donatımı tamamlandı. Kurslarımız şu an itibariyle hem bu merkezlerimizde hem de diğer okullarımızda faaliyetlerine başladı. Atölyelerimizde öğrencilerimize bugüne kadar 168 saat ebru kursu 140 saat müzik kursu verildi. Bu uygulamanın diğer ortaöğretim kurumlarının yanı sıra engelli öğrencilerimizin eğitim aldığı Özel Eğitim Meslek Eğitim Merkezi ile Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ni kapsamasının burada eğitimlerine devam eden çocuklarımız, gençlerimiz ve onların aileleri açısından ayrı bir önemi var. Özel eğitim kapsamındaki engelli çocuklarımızın, kardeşlerimizin hem sosyal hem de eğitim hayatlarında becerilerini artırıp geliştirebilmeleri, sosyal yaşama daha aktif olarak katılabilmeleri adına hayata geçirilen bu projenin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Açılışa Vali Ali Hamza Pehlivan, İl Milli Eğitim Müdürü Soner Can, şube müdürleri, okul öğretmenleri ve veliler katıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.