Bayburt’ta Kavurucu Sıcaklardan Kurtulmanın Adresi Çoruh Nehri

 • Haberin Tarihi: 18 Ağustos 2019
 • Bu haber 417 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Kavurucu Sıcaklardan Kurtulmanın Adresi Çoruh Nehri

Bayburt’ta son yılların en sıcak yaz dönemlerinden birisi yaşanırken termometrelerin gölgede 37 dereceyi gösterdiği hafta sonunda, serinlemek isteyenlerin en önemli tercihi Çoruh Nehri oluyor.

Özellikle yüzmek isteyenler veya nehir kıyısında su içerisinde masasını kurup piknik yaparak serinlemek isteyenlerin büyük çoğunluğu Kopuz Köprüsü çevresini tercih ediyor. Çoruh Nehri’nin en temiz olduğu bölgeler olarak bilinen yerde hafta sonları yüzme imkanı bulanların yanı sıra piknik yapanlarında tercih ettiği yerlerden birisi haline geliyor.

Türkiye’nin batısında yağışların yoğunluğu ve sel baskınları yaşanırken, Bayburt’ta hava sıcaklıkları gündüzleri 37 derecelere çıkarak kavurucu sıcaklıklar yaşanıyor. Akşamları ise 18-20 derecelere kadar inen sıcaklıklarla birlikte serin ve yayla havasının yaşandığı bir şehir olan Bayburt, gurbetçiler için yaz tatillerini geçirebilecekleri en önemli adreslerden birisi haline gelmeye başladı.

Bu yıl özellikle yurt dışı başta olmak üzere il dışından gelen gurbetçilerin yoğunluğu il genelinde önemli bir yoğunluğun ve hareketliliğin yaşanmasına neden oluyor.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • bihemta
  18 Ağustos 2019 23:00

  yüzme imkanı mı? geçen yıl dozer su içinde dönüp durdu. bataklıktan hallice de olsa bir yüzme yeri yaptı bu sene coşkun suyla sözümona yapılan yüzme yeri de yok oldu. şuraya adam gibi bir yüzme yeri yapan olmadı ya yanarım ona. görün tunceli belediyesini de örnek alın.

 • fatih
  21 Ağustos 2019 10:06

  ŞU MEMLEKETE BİR AKLI BAŞINDA BELEDİYE BAŞKANI GELMEDİ. ÇORUH NEHRİMİZİ BİR GÜZEL DEĞERLENDİLEMEDİK GİTTİ. ÇORUH NEHRİNİ YILDIRIM ÇAYI YAPARAK KENDİ LEHİNE DEĞERLENDİRENLER HARİÇ… BİR GÜZEL YÜZME ALANI OLUŞTURMAK BU KADAR MI ZOR…ŞEHİR PARKININ YANINA YAPILAMAZ MI? VEYA DAHA ÜSTLERDE BİR GÜZEL TABANI YUMUŞAK KUMLA KAPLANMIŞ ÇORUH NEHRİNDEN SU ALAN ANCAK ÇORUH YATAĞININ YANINDA BİR ALAN YAPILAMAZ MI…? YAPILIR TABİ Kİ, ANCAK BUNU YAPACAK KİŞİ EKSİK….

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.