Bayburt’ta Cumhuriyet Caddesinin En Çok Tartışılan Binası

 • Haberin Tarihi: 28 Ocak 2019
 • Bu haber 480 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Cumhuriyet Caddesinin En Çok Tartışılan Binası

 

Bayburt’un en önemli caddelerinden birisi olan Cumhuriyet Caddesinde, yapıldığı günden buyana kat yüksekliği nedeniyle yıllardır tartışma konusu haline gelen belediye binasının
geleceğe yönelik akıbeti merak ediliyor.

Bayburt şehir merkezi Cumhuriyet caddesinde bulunan iş yerleri ve bazı kamu kurumlarının bulunduğu bölgede son yıllarda eski binalar yıkılırken yerlerine yeni binaların yapılması cadde üzerindeki görselliği olumlu yönde etkiliyor.

Bazı belediye başkanları tarafından dile getirilen ve bir türlü gerçekleştirilemeyen belediye binasının iki katının yıkılacağı sözlerinin verilmesine rağmen değişen bir şey olmadı. Yapıldığı ilk günden buyana görüntüsü ve kat yüksekliği nedeniyle tartışılmaya devam edilen belediye binasının 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler sonrasında yeniden gündeme gelip gelmeyeceği şimdiden merak ediliyor.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • Hakan
  28 Ocak 2019 18:54

  Caddede Valilik ve garnizon binalarinin haricinde göze hos gelen bir tane bile yapi gösteremezsiniz.Bir sehri cirkinlestirmek icin caba sarfetseniz ancak bu kadar olabilir.Bunu dünyanin muhteleif devletlerinde yüzlerce sehir görmüs birisi olarak söylüyorum.

 • sinirhastasi
  28 Ocak 2019 20:45

  belediye , askerlik subesi askeri binalar, polis evi valilik v.s. cumhuriyet caddesinden çıkmalıdır. cumhuriyet caddesi vatandaşlara açılmalıdır. cumhuriyet caddesi kamunun hakimiyeti altındadır. üniversite şehir dışındaki yerleşkesine çekilmelidir. buradakı bınalar cum caddesınden cıkan kamu bınalarına verilmelidir. memurlar sabah geliyor otoparka ve etrafa araclarını 8-5 sabit vaziyette bırakıyor. peki çarşıya gelen vadantaş ne yapıyor. gene sahipsiz. sabah memurun sabit aracını bıraktığı yerlerde carsıya gelecek insanlar 30 ar dakikadan ne kadar araç yapar bir hesap edermisiniz.? hani kentsel donusum vardı.. hani tuzcuzade galer hamamı , kışla çesmesi çevresi kentsel donusum vardı? söylenti var icraat yok.. açıklama yapan yetkili yok.

 • GÜRSEL KARAPINAR…
  29 Ocak 2019 01:08

  BAYBURT YIKILARAK DÜZELİR….NOKTA….
  Daha çok şeyler yazacağız da , saklıyoruz ,başka haberler bekliyoruz..
  Şimdi adaylarımız vatandaşı dolaşıyor, eskilerden farklı ne sunacaklar
  göreceğiz….
  Habere konu olan bu belediye binası dükkanların üstüne kadar ,tüm
  katlar yıkılmalı diyoruz da, önce hizmet verilecek yeni belediye binası
  şehre kazandırılmalıdır….Keşke altındaki iş yerleri de belediyeye ait olaydı….
  Tarih ve kültür şehri , eski Bayburt dediğimiz bu alanda sadece resmi
  devlet dairesi olarak BELEDİYE ve iki adet SAĞLIK OCAĞI kalmalı, tüm resmi
  kurumlar Trabzon yolu tarafına taşınmalı da ,öyle VİZYON-FERASET’de
  göremiyoruz…
  Yİnede umutluyuz……..! Yeise düşmek istemiyoruz….
  Seçim yaklaşırken, Bayburt medya ve diğer basın organlarından belediyecilik,
  şehir,çevre ve imar üzerine daha çok haberler bekliyoruz…Selamlar…

 • serdar
  29 Ocak 2019 10:12

  Bİr kere binanın şekli ucube. Görüntü kirliliğinin en büyük sebebi mimarı sıkıntısı. pencereler ve dış cephe kaplaması güzel yapılırsa şehre başka bir hava bile katar. Ayrıca tek sorumunuz bina mı kaldı. Suyu ucuz neden vermiyor belediye. suyun en az 50 kuruş olması lazım. su çok kireçli bunu çözmeli. sosyal belediyecilik yapması lazım. Cenaze işlerini tamamen üstlenmeli. sokak elektrik kabloları hala yer altına inmedi. Metruk binalar acilen yıkılmalı. Belediyeden önce askeriyeye ait yerlerin boşaltılması lazım. Eski Kız Meslek Lisesi binası hala atıl durumda.. akıbeti belli değil. bu arada belediye başkan adayları neden projelerini açıklamıyorlar? Mevcut AKP adayı proje yerine Sayın Erdoğan’ın söylemi ve icraatları üzerinden propagandayı sürdürüyor. MHP iddialı geliyorum diyor hala ne yapacağını bilmiyoruz, İP ise sessizliğe bürünmüş. biz hala belediye binasını yıkalım mı traşlayalım mı derdindeyiz.

 • YERLİ
  29 Ocak 2019 13:56

  VAHBENİ MEMLEKET HER ŞEY OLUP BİTMİŞDE Bİ ĞALMIŞ BİNALAR….BU ĞAFAYLA BİZ HEÇ Bİ YERE GİDEMEZÜK.

 • LEVENT
  30 Ocak 2019 10:37

  imar düzenlemesine göre değilde ticaret odası kosgeb binasına uyduruluyor
  ne komik insanlarız 🙂
  zamanında ona iki kat diğerine 3 kat bi diğeri çekme kat falan filan hepsi düzeni bozuyor sonrasında iş çığrından çıkıyor
  şu imar düzenlemesi ve kat olayını belediyelerden alıp ankarada çevre dairesi oluşturulması direk bakanlığın onay vermesi lazım onun içindirki 20 yıllık geçmişe sahip hastane etrafı hangi yol nere çıkar hangi bina kaç kat biri ilerde biri geride hiç bir nizam intizamı olmayan adına kooparatif ve site dediğimiz aslında bir düzene uymayıp düzeni bozan yapılar meydana çıkıyor.

 • arif hikmet
  30 Ocak 2019 17:54

  Günaydın! Bu memlekette medya vardı, gazeteciler vardı, il genel meclisi vardı, belediye meclisi vardı……yirmi senedir neredeydiniz?

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.