Bayburt’ta Belediye Başkanlarından Üretim ve İstihdam Toplantısı

 • Haberin Tarihi: 24 Eylül 2019
 • Bu haber 77 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Belediye Başkanlarından Üretim ve İstihdam Toplantısı

 

Bayburt’ta istihdam oluşturmak, ilin doğal ve bitkisel ürünlerini daha geniş bir piyasaya sunmak amacıyla güç birliğine giden belediye başkanları ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’nin ev sahipliğini yaptığı toplantıda Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk, Demirözü Belediye Başkanı Arslan Gürer, Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur ve Gökçedere Belediye Başkanı Yavuz Bakır bir araya gelerek sistemin ön görüşmesini yaptılar.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Bayburt Belediye Başkanı Pekmezci, “Birlikten Kuvvet Doğar” atasözünden yola çıkarak güç birliğine gittiklerini ve bu vesileyle Bayburt’ta istihdam alanları oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

İstihdamı artırma, kentin doğal ve bitkisel ürünlerini daha geniş bir piyasaya sunmak adına bütün belediye başkanlarıyla birlikte bir çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Başkan Pekmezci, “Amacımız üreten bir yapıyı oluşturmak. Bayburt’taki işsiz olan hemşehrilerimizi kendi ürettikleriyle hayatını devam ettirme adına bir çalışma içerisinde olduk. Ön bir görüşme gerçekleştirdik. Bütün belediye başkanlarımızla iki ayrı alternatifi konuştuk. Alternatiflerden biri ‘birlik’ oluşturmak, bir diğeri de ‘şirket’ oluşturmak. Her iki konuda hazırlanan ön çalışmayı kendilerine verdik. Belediye başkanlarımız da bu iki ayrı alternatif çalışmayı değerlendirecekler. Bir sonraki yapacağımız toplantıda birlik mi şirket mi konusunda karar vereceğiz. Buradaki en büyük hedefimiz Bayburt’ta işsiz vatandaşımıza çare olmak ve Bayburt’un geçmişteki o iyi günlerinde ürettiği bir takım doğal ürünleri günümüze taşımak. Bütün belediye başkanlarımızla bu konuda çalışma yapmak istiyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • yavuz
  24 Eylül 2019 15:25

  size cözüm pancardan kotayı kaldırın kg fiatın artırın bakım paralarını iş kuru kaldırın insanlar üretsin kazansın

 • Bayburtlu Salih
  25 Eylül 2019 00:11

  Sn Başkan ve Başkanlar;
  Bayburt adına birlik görüntüsü vermeniz Bayburtlu olarak şahsen beni çok memnun etti.
  Merkezi hükumetin istihdam konusunda yaptıkları ve yapamadıkları olabilir, yerel yönetimlerinde farklı projeler üretip istihdama katkı sağlamak istemesi ve bu alanda güç birliği oluşturması çok güzel bir şey;
  Yalnız bizim insanımız da az çalışma hastalığı var adeta KİT kurumu gibi düşüne bilirler, bunu da unutmayalım.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.