Bayburtlu En Genç Milletvekili Aday Adayı

  • Haberin Tarihi: 5 Mayıs 2018
  • Bu haber 531 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburtlu En Genç Milletvekili Aday Adayı

Bayburtlu 24 yaşında üniversite öğrencisi Muhammed Ali Yolcu, AK Parti’den İzmir 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

Muhammed Yolcu kimdir:

Muhammed Ali Yolcu, 10 Haziran 1994 yılında Bayburt da doğdu. İlk ve orta öğretimini Bayburt’ta Cumhuriyet ilköğretimde tamamladı. 2012 yılında Bayburt Lisesinden mezun olan Yolcu, 2013 de kazandığı Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği 4. sınıf ve Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümü 2. sınıfta eğitimine devam ediyor.

2012 yılında İzmir’in Menderes İlçesinde Adalet ve Kalkınma Partisinde siyasete başladı.

2014 Mahalli İdareler Genel Seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İzmir Menderes ilçesin İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı yaptı.

2015 Haziran Milletvekili seçimi sırasında Menderes İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığını yürüttü.

2015 Kasım Milletvekili seçiminden sonra Üniversiteli AK Gençlik bünyesinde Dokuz Eylül Üniversitesi (Üniak deü) yönetiminde görev aldı.

16 Nisan 2017 Referandumun’da İlçe Gençlik Kolları ve Üniak da çeşitli görevlerde bulundu.

2017 yılında öğrenci temsilcilik seçimine girip Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümü öğrenci temsilciliği seçimini kazandı ve aktif olarak öğrenci temsilciliği görevini sürdürmektedir.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerinde AK Parti’den İzmir 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Yolcu, orta düzey İngilizce biliyor.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.