Aile Yaşam Merkezi Bakan Ağbal Tarafından Resmen Açıldı

  • Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2017
  • Bu haber 1319 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Aile Yaşam Merkezi Bakan Ağbal Tarafından Resmen Açıldı

Bayburt Belediyesine ait Aile Yaşam Merkezinin resmi açılışını Maliye Bakanı Naci Ağbal, yaptı.

Açılış törenine Bakan Ağbal’ın yanı sıra Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Bakan Ağbal, binanın 15 Temmuz’dan önce Fetullahçı terör örgütüne (FETÖ) ait olduğunu ve ilgili kanun ve kanun hükmünde kararnameler çerçevesinde binaya devletin el koyduğunu kaydetti söyledi.

Ağbal konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Bugün burada açılışını yaptığımız Aile Yaşam Merkezi binası, 15 Temmuz alçak darbe girişimi sonrası ilgili kurum ve kuruluşlarımızın yapmış olduğu soruşturmalar sonucunda FETÖ terör örgütüne ait olduğu, FETÖ terör örgütüne mensup kurum ve kuruluşların mülkiyetinde olduğu bir bina olarak tespit edildi. Bu nedenle ilgili kanun ve kanun hükmünde kararnameler çerçevesinde bu binaya devlet olarak el koyduk. Ben bu kanunlar uygulamaya ilk girdiğinde Türkiye geneli için söylemiştim bu binalar esasen milletten toplanan paralarla yapılmıştı, milletin malıydı. İşte bu gördüğünüz bina bugün millete hizmet için döndü. Bu açıdan da bu binanın bugün Aile yaşam Merkezi olarak açılması apayrı anlam ve mana taşımaktadır. İnşallah bütün vatandaşlarımız bu binada alacakları hizmetlerle inşallah büyük memnuniyet duyacaklar “dedi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.