Dolar 28,8960
Euro 31,4606
Altın 1.923,44
BİST 8.026,27
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bayburt 10°C
Parçalı Bulutlu
Bayburt
10°C
Parçalı Bulutlu
Paz 11°C
Pts 9°C
Sal 6°C
Çar 6°C

Şahap Kavcıoğlu’ndan Çarpıcı Açıklamalar…

10 Nisan 2016 23:38 | Son Güncellenme: 24 Mayıs 2016 10:36
A+
A-

Bayburt Milletvekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, AK Parti Bayburt İl Danışma Meclisi Nisan ayı toplantısında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Hükümetin seçim vaatlerinin tamamını 3 ay içerisinde gerçekleştirdiğini söyleyen, esnafa, çiftçiye verilecek krediler hakkında bilgi veren ve önceki açıklamalarında da üzerinde ısrarla durduğu kent kimliğine vurgu yapan Kavcıoğlu, Bayburt’ta yıllardır aynı görevde bulunmasına rağmen görevlerini hakkıyla yapmayan idarecileri hedef aldı.

“Bu şehre hizmet eden bütün kurum müdürleri ve siyasiler hepimiz, herkes kendine çeki düzen verecek” diyen Kavcıoğlu, “Bu şehirde yıllarca bu makamlarda oturmuş, bu şehrin hiç bir sorununu çözmemiş insanlar hâlâ o koltuklarda oturacaklarını düşünüyorsalar yanılıyorlar” dedi.

Konuşmasında siyasi mesajlar da veren Kavcıoğlu, “Bu şehrin sorunları var. Bu şehrin değişmesi, dönüşmesi lazım. Bu şehrin herkese ihtiyacı var. Hiç kimse kendine cephe yaratmasın. Hiç kimse adamın adamı olmaya kalkmasın. Hiç kimse siyaseten birilerinden güç almaya kalkmasın. AK Parti davasına gönül veren herkes bu şehrin her insanına hangi partiden olursa olsun hizmet etmek zorunda” diye konuştu

Kavcıoğlu, şunları kaydetti:

“AK Parti seçim döneminde vaat ettiği her şeyi 3 ay içerisinde yaptı. Bunlardan bir olan çiftçilere verilecek 30 bin TL hibe Çarşamba günü itibariyle verilmeye başlayacak. Bugün beni Bayburt’tan da arıyorlar başka yerlerden de arıyorlar. İşte esnafa verilen hibe, kredi daha fazla niye yok gibi şikayetler. Bir gün önce bir lira bile vermiyorlardı. Devlet bugün sıfır faizli kredi veriyor. Köyde yaşayan gençlere 30 bin lira hibe veriyoruz. Bu devletin gücünü gösteriyor. Bakın daha önce devlet bu tür şeylerde millete kıyak yapayım diye haksız bir şekilde daha kullanılan kredilerin faizlerini seçim dönemi silerek kendi seçmenine, taraftarına imkan tanıyordu. Ve bunu devlete yıka yıka 2000’de çok büyük bir krize neden oldu. Bugün bizim içimizdeki adalet ve kalkınmaya eşit bir şekilde, mütevazi bir şekilde hiç bir şekilde ayırt etmeden köyde yaşayan herkese 30 bin lira veriyoruz. Esnaf yine aynı şekilde. Hiç bir kimse çıkıp da o bankaya başvurdum da esnaf kefarete baş vurdum da sadece AK Partililer alıyor başka partililer alamıyor diyemez. Böyle bir kural yok. Böyle bir ifademizde yok. Bu ülkenin tüm vatandaşları bizim ve biz oy versin, vermesin bu ülkenin kalkınması için, refahı için herkesin devletin tüm imkanlarından faydalanmasını istiyoruz. Ve faydalandırmaya da devam edeceğiz.” 

“Bayburt’tan 280 başvuru var”

Çiftçiye verilecek destekle ilgili olarak bundan en fazla Bayburt’un yararlanacağını ifade eden Kavcıoğlu, “Bundan en fazla nasibini Bayburt alacak. 30 bin liralık hibeyle ilgili. Yine toplantılar yapıyoruz. Arkadaşlarla istişare halindeyiz. Bahane üretmekten vazgeçeceğiz. Tabi ki bir kuralı kaidesi olacak. Sen o kuralı kaideyi oluşturacaksın. Yoksa Bayburt’un girişine kuyruğa girin gelin 30 bin lira kredi vereceğiz diyebiliriz. Böyle bir şey yok tabi. Hayvancılık yapacak, köyünde yaşayacak, köyüne ve bu ülkeye katkısı olacak. Aynı şekilde yine pilot köyleri seçtik. Tarım yerleşkesi, hayvancılıkla ilgili köylerde. Tarım müdürümüze ve meclis başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu konuda çok büyük gayretleri var. Şu ana kadar 280 başvuru var. Hazine arazilerinin Milli Emlaktan alınıp vatandaşa satılması uygulamasını pilot köylerin ardından bütün köylere yayacağız. Buradaki temel hedefimiz köyden göçü durdurmak, dışarıya gitmiş insanımızı da tekrar köye geri döndürmek. Devletin bu gücü var. Dolayısıyla da bu gücü Bayburt’a yönlendirdiğimizde Bayburt insanının bu anlamdaki girişimcilik ruhu, dürüstlüğü bizim bunu başarmak için en önemli nedenimiz” şeklinde konuştu. 

“Bayburt’un öncelikle kent kimliğini sağlayacağız”

Bayburt’un bu dönemde kalkınması için el birliğiyle hareket etmek zorunda olduklarına işaret eden Kavcıoğlu, “Bayburt’un bu dönemde kalkınması için hepimiz el birliğiyle hareket edeceğiz. Bayburt’un öncelikle kent kimliğini sağlayacağız. Bayburt’un değişimini dönüşümünü sağlayacağız. Şurada hiç kimse çıkıp da Bayburt’un şehir olarak her türlü şeye sahip olduğunu söyleyemez. Burada bir suçlama yok. Bunu seçimlerin daha öncesinde belediye başkanımız da burada konuşurduk, değerlendirmesini yapardık” dedi. 

“Bölgenin üretim üssü olmaması için hiç bir neden yok”

Konuşmasında “Bayburt’u tüm sosyal donatılarıyla bir şehir haline getiremezsek ne yatırım olur ne değişim olur” diyen Kavcıoğlu, “Fabrika kurdunuz hangi genel müdürü veya genel müdür yardımcısını getirip Bayburt’ta yaşatacaksınız. Getiremezsiniz” dedi.

Kavcıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Önce Bayburt’u kentsel dönüşümü ile şehirleştireceğiz. Bayburt’u tüm sosyal donatılarıyla bir şehir haline getiremezsek ne yatırım olur ne değişim olur. Fabrika kurdunuz hangi genel müdürü veya genel müdür yardımcısını getirip Bayburt’ta yaşatacaksınız. Getiremezsiniz. Veya Bayburt’un bu sosyal yapısını gören hiç bir yatırımcı gelip Bayburt’a yatırım yapmaz. Doğru yerden başlayıp değişimi doğru yerden yapmak gerekiyor. Bunu yaptığımız zaman, bunu başardığımız zaman ikinci aşama Bayburt’u bu bölgede üretim üssü haline getirmek. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Bugün bir fabrika yapmaya kalksanız ne Gümüşhane’de yer var. Ne Trabzon’da yer var. Ne Rize’de yer var. Hepsi bir saatlik mesafede. Trabzon limanı 1.30 saatlik mesafede. Biz doğru işleri yaparsak, doğru işleri organize edersek Bayburt’un bu bölgenin üretim üssü olmaması için hiç bir neden yok.  Ama bunu yaparken değişimi doru yerden başlatmak gerekiyor. Bu şehre siz sahip çıkacaksınız. Bu şehrin nasıl olması gerektiğine siz karar vereceksiniz. Şehri bu halinden daha ileriye götürmek için bir birimize destek olup en iyi noktaya getireceğiz.”

“Sıkıntıları yaşamak zorundayız”

Kentte önemli yatırımlar yapıldığını sözlerine ekleyen Kavcıoğlu, “Önemli yatırımlar yapılıyor. Bunda belirli sıkıntılar çıkıyor. Belirli sorunlar oluyor ama hepimiz şunu iyi bilmemiz lazım ki bir adım öteye gidebilmemiz için bu sıkıntıları yaşamak zorundayız. Yıllarca yapılmamış alt yapı sorunları, yol, kaldırım, inşaat dönüşüm bunların hepsini birden yapamazsınız. Yavaş yavaş yaparken yani yavaşa yavaş derken yavaş yapmıyoruz. Bazı olayları inceleyip bu sıkıntıların altında ezilmeden, yanlış algı oluşturmadan hem belediyemize hem siyasilerimize hem de şehri idare edenlere yardımcı olacağız. Bu sizin hem partililer olarak hem de bu şehirde yaşayan insanlar olarak en büyük göreviniz” diye konuştu.

“Hâlâ o koltukta oturacaklarını düşünüyorsalar, yanılıyorlar”

Kentte yaşayan insanların daima idarecileri kontrol edebileceğini belirten Kavcıoğlu, “Bu şehre hizmet eden bütün kurum müdürlerinden siyasilerden hepimiz. Herkes kendine çeki düzen verecek. Herkes kendi oturduğu yeri iyi tespit edecek. Nasıl çalışılması gerektiğini, bu şehir diğer şehirlerden farklı değil. Dolayısıyla bu şehre atanmış gelmiş insanlar, her seferinde söylüyorum ama bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum, ‘bu şehre hizmet etmeyi kendilerine görev addedecekler.’ İşinin gereği neyse onu yapacaklar. İşinin gereğini yapmayan hiç kimse bu şehirde tutunamayacak bunu çok net söylüyorum. Bu şehre hizmet etmeyen görevinin gereğini yapmayan, görevini su istimal eden, bu halka hizmet etmeyen hiç kimse bu dönemde bu şehirde bulunamayacaklar. Herkes kendine bu anlamda çeki düzen versin. Hiç kimseyle hiç bir şekilde kişisel problemim yok. Bu şehirde yıllarca bu makamlarda oturmuş, bu şehrin hiç bir sorununu çözmemiş insanlar hâlâ o koltuklarda oturacaklarını düşünüyorsalar yanılıyorlar.”

“Hiç kimse adamın adamı olmaya kalkmasın”

“Hiç kimse adamın adamı olmaya kalkmasın” ifadeleriyle siyasi mesajlarda veren Kavcıoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu şehrin sorunları var. Bu şehrin değişmesi lazım. Bu şehrin dönüşmesi lazım. Bu şehrin herkese ihtiyacı var. Hiç kimse kendine cephe yaratmasın. Hiç kimse adamın adamı olmaya kalkmasın. Hiç kimse siyaseten birilerinden güç almaya kalkmasın. Burada AK Parti davasına gönül veren herkes bu şehrin her insanına hangi partiden olursa olsun hizmet etmek zorunda. Değişimi, dönüşümü ancak bu şekilde yapabiliriz. Bu süreç içerisinde bunu mutlaka yapacağız. Bunu yaptığımız zaman başarı arkasından gelecektir. Biraz sabır diyoruz. Sorunlarla mücadele etme gücümüzü biraz daha artırmak istiyoruz.Ama inanmamız lazım. İnanmayan arkadaşın bizim aramızda yeri yok. Bu söylediklerim benim sadece şahsi fikrim değil. Bunlar yılladır bu şehirde konuşulanlardır.” 

Kobal, Kılıçdaroğlu’na sert çıktı!

AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sözleri nedeniyle eleştirdi.

Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin kadına karşı cinsiyetçi ve karanlık zihniyetinin ürünü olduğunu savunan Kobal, “Sözlerinden dolayı ana muhalefet partisi genel başkanını bir kez daha şiddetle kınıyorum. Karar alma mekanizmalarında ve siyasette daha çok kadın olmalı iddiasında bulunanların siyasetin tam da merkezinde yer alan bir kadına yönelik sözleri kendi riyakarlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Meydanlarda siyasi ahlak ve etikten bahsederken kendi ahlak anlayışını ortaya dökmüştür” diye konuştu.

Kobal, AK Parti’nin Türkiye’nin geleceği olmaya devam edeceğini belirterek, şunları kaydetti:

“AK Parti milletimizin umudu, Türkiye’nin geleceği olmaya devam edecektir. Yaşadığımız sorunlar geride kalacaktır. Allah’ın izni ve yardımıyla Türkiye bu dönemeci, sorunları ve bütün önüne konulan engelleri birer birer aşacaktır. Türkiye demokrasi ve hukuk düzenini daha sağlam hale getirecek, daha sağlam bir adalet düzeni inşa edecektir. Devletimiz ve milletimiz daha çok el ele verecek ve ihtilaf alanlarını birer birer bertaraf edecektir.”

Parti binasında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Bayburt Milletvekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer katıldı. 

https://www.youtube.com/watch?v=73yFqVMZ6EA

 

01

 

 

 

 

YORUMLAR

 1. Şingah dedi ki:

  Bir şehir düşünün ki bir avuç fakat yönetilemiyor. Her gelen ben hallederim diyor fakat halledilmiyor. Alt yapı sorunu var denilip bütün becerisizliklerin üstü kapatılıyor. Şimdi yeni söylem şu; Maliye bakanımız var, para sorunumuz yok. Şahap bey bizzatihi Bayburtla ilgileniyor vs. Fakat bu söylemlerin de artık ömrü tükeniyor. Şehir berbat. Tam olarak ne yapıldığını, ne yapılacağını da halktan bilen yok. bilgilendirme olmayınca mahalle dedikodusuyla insanlar konuşur hale gelmiş. Yav Kardeşim, İnternet siteniz var, reklam panolarınız var insanları bilgilendirsenize…!

 2. aydıntepe dedi ki:

  Sizin de 5 ay önce Aydıntepe de yolsuzluk soruşturması geçiren kişiyi tıpkı milli eğitime atadığınız gibi , sanırım söz verdiğiniz başka arkadaşlarınız var. Tabi hep aynı kişiler yemesin diğerleride oy verdi birazda onlar yesin.

 3. israfil dedi ki:

  Sayın Vekilim. bu çıkışlarınızla biz oy verenleri hiç şaşırtmadınız. tebrik ediyor teşekkür ediyoruz. gönlümüze tercüman olmuşsunuz. sizi bizde böyle algılamıştık ve sizde bunu ispatlıyorsunuz. Bende acizane bir konuyu ortaya koymak isterim. Bayburt Devlet Hastanesini bir inceleyin… bakın bakalım genel sekreter devraldığından bu yana ne yapmış burada. baş hemşire denilen bir bayan insanları azarlamaktan başka ne yapıyor burada. biz erzurumluları hep sırtımızda taşımak, ünvan makam sahibi yapmak zorundamıyız. değişime öncelikle lütfen il teşkilatından başlayın. bakın işler nasıl iyiye gidecek. allah kolaylık versin sana… her zaman arkandayız. bütün aldığın kararlarda, yaptığın icraatlarda. teşekkürler…..

 4. alim dedi ki:

  ak partiyi alabildiğine eleştiren hakaret eden ve ak parti tarafından görevden alınan müdürlere sayın vekilin referansı ile yeni yerler yani idareci kadrosuna atamaları yapıldı….bayburtta hiç bir şey bu kafalarımızla bu zihniyetimizle değişeceğine inananın olmadığına inanıyorum bayburtta sadece üç beş mütahit ev yapıb iki katına satıyor tarla sahipleride açmış ağzını bekliyor kim bizim tarlayı alacakta bende zengin olacağım bayburtun gizli gündemi bu gerisi angarya bayburtta bu ne güzel hizmet yapanlardan allah razı olsun diyebileceğiniz bir iş eylem varmı yok….sıkıntı ve sorun bir etrafınıza bakın yerleşim yerlerine yakın araziler dere yatakları sokaklar pislik içerisinde vatandaş eline ne gelmişse atmış pilastik kaplar çek yatına kadar etrafına bakıyorsun için kararıyor bayburtta insanlar neden dursunki sebep ?……

 5. Bayburtlu dedi ki:

  Sayın vekilim dediklerinize harfiyen katılıyorum. Özellikle KURUM MÜDÜRLERİ konusunda. yıllardır bu şehirde o senin amcaoğlun, bu benim kardeşim, o dayımın çocuğu diyerek atama yaptılar. inanın ki imar projelerinde bile böyle davrandılar. nitekim sonuç olarak Bayburt 40 yıldır bir arpa boyu kadar yol almadı. Bence Her değişim zihniyette başlar. önce şöyle parti içini bir değiştirin işinin ehli adamları başa getirin gerisi zaten gelir. ama bakıyorum ben şöyle Bayburt’u yöneten tayfaya 40 yıl önce kim vardıysa bugün bukalemun gibi kabuk değiştirip tekrar başka partilerde Bayburt’u yönetiyorlar. Türkiye’nin kaderi bu sistem bu değişmedi değişmeyecek. İnşallah dediğiniz gibi olur Bayburt büyük bir gelişme gösterir. ama inanın benim hiç mi hiç umudum yok…

 6. MÜSLÜM dedi ki:

  işkur A bıle torpılle mıllet gırmeye calısıyor sız bunlardan habersız mısınız .. yanı akp ye oy vermedı dıye refarans ı yok dıye bu memleket ın ınsanı degılmıyız.. işkurda vatandas ıle muhatab olan görevlı bazı şahıslara hıc mı saygı öğretilmedi hıc mı uslub ögretılmedı insanlık dışı muamele ınsanlara yapmakdan bunlar nasıl kurtulacak . illakı kavga mı edelım . kavga etsek memura görev başın da vb sebepler öne surerek haklı taraf olurlar sonrada vatan mıllet dıye bızlerı kandırmaya kalkarlar …

 7. vatansever dedi ki:

  evetttt! bakıyorum da yavaş yavaş millet uyanmaya ve eteklerdeki taşlar dökülmeye başlandı. 13 yıldır bu memleketin insanları ha bugün ha yarın diye diye, hariçten gazeller okuyanların gazellerini dinleye dinleye sindirildi, yeri geldi tehtit edildi, sustu. vatandaş böyle yaparken iktidarı elinde bulunduran zatlar kendi menfaatlerini memleketimizin menfaatlerinin önüne koyarak işini gördü ki; halan daha görmeye devam ediyorlar… kurumlara ehliyetsiz, bizden olsun çamurdan olsun zihniyetiyle, akraba ve arkadaşlar amir olarak yerleştirildi ve olan bayburduma, bayurtluma oldu…. hep denir ya “dışardan devşirme milletvekili mi olur? olur beyler hemde alası olur. işte şahap bey, naci bey.. şimdiye kadar seçilenlerin icraatlarını şimdikilerle karşılaştırın. olur mu olmaz mı görürsünüz. yapılacak olan şudur. nacizane bir tavsiye; parti başkanı ve yönetimi acilen lağvedilecek ve dışarıdan yabancı uzman kişiler gelecek planını projesini yapıp bayburtu yeniden adil ak ve pak bir şekilde inşaa edecekler.

 8. mehmet dedi ki:

  Hergün arabanın altını vurmaktan, ön takım değişmekten bıktık artık, yol desen yol yok, su desen su yok, alt yapı desen 2 ay önce değiştikleri borular hergün patlıyor. Ne iş yapıyorsunuz ? Yama bile yapamıyorsunuz yollara. Yazık, böyle çalışma sistemi olmaz.

 9. ahmet dedi ki:

  murad kardeşim söylediklerine sonuna kadar katılıyorum bunlar her yeri yaşanabilir hale getirdikleri halde bayburtluyu bayburttan gönderdiler en çok göç veren il bayburt akılları başlarına yeni geldi herhalde eleştiri yapma cesareti gösterebildiler ancak bayburt birilerinin pirim yapmasına fırsat vermiştir ne yazık ki

 10. fatih dedi ki:

  SAYIN VEKİLİMİZİN BU SÖYLEDİKLERİNİ BİZ BAYBURT HALKI OLARAK TEMENNİ EDİYORUZ. TABİ Kİ, ANCAK, İNŞALLAH BAŞARIR DİYELİM. BÜTÜN ARZUMUZ BUDUR. AMA ADAMIN ADAMI CÜMLESİ BİLE BAYBURT’TA OLANLARIN YANINDA HAFİF KALIR DİYİP KENDİSİNE KOLAYLIKLAR DİLEYELİM. RABBİM YAR VE YARDIMCISI OLSUN….

 11. Vatandaş dedi ki:

  Senelerdir yol-su çalışması yapılmasından bu millet usandı artık.Şahap bey lütfen bu konuyla bizzat siz ilgilenin..

 12. can dedi ki:

  Sayın vekilimiz kurumlardaki yetersiz müdürlerin farkına varmış olup değişiklik sinyalini partinin en ust seviyedeki toplantısında belirtmiş insallah devamı gelir kurumlardaki müdürler değişir. bayburt belediyesi belediye başkanı 2 nci yılını bitrdi halen geçmiş projelerden fotograf çekilerek hizmet yaptıgını söylüyor ayrıca sahsın sadece ağzında edebı sözlerle nutuk atmasından başka birşey görmedik ama sayın bakanımız ve vekilimiz olaydan haberdarlar erzincan grubu oluşturup kendisini tekrar aday gösterme peşinde olması da ayrı bır sıkıntı il başkanımız hakan kobal ise şuan şehirde bu görevi yapacak tek kişi ama yönetim olarak zayıf yönetim mekanızması proje uretme uğraşından çok taşorene adam sokma derdinde

 13. talha dedi ki:

  sayın murad rumuzlu kardeşim çok güzel söyledin seni tebrik ediyorum söylenemeyenleri bi çırpıda söylemişsin bu adamlar bizi sömürüyor bayburtlu da bunu kabul ediyor böyle eleştirilere ihtiyaç var yoksa bu memleket 50 sene de geçse bi şe olmaz biz bayburtlular olarak akıllanmazsak kendimizi kullandırtmaya devam edersek sadece konuşacağız maalesef seçim zamanı hatırlanacağız sonra yine unutulacağız yazık çok yazık bu memleket bunu haketmiyor

 14. simyace dedi ki:

  15 yıldır bayburtu x partisi yönetiyordu şimdi iktidar değişikliği oldu galiba..Sayın vekilim seçim öncesi vermiş olduğunuz vaatlerin biran evvel yerine getirilmesini sizden bekliyoruz.Seçim vaatlerinizin takipcisi olacağız

 15. murad dedi ki:

  15 yıldır tek başınıza bu şehri sizin belediyeniz yönetiyor hala alt yapı üst yapı bilmem neden bahsediyorsunuz.adamlar 15 yılda şehirler kuşatup yeniden inşa ediyorlar bu şehirde insanların yürüye bileceği doğru dürüst bir yol bile yok ne anlatıyorsunuz sn.vekil,ne anlatıyorsunuz,ALLAH aşkına.

 16. adnan dedi ki:

  inşallah gerçekleşir yıllardır memleketi sömürenler gün gelir cemaatçi gün gelir kırkıncı gün gelir akpartili olan ve işini her ortamda yürütenlere geçmiş olsun deriz inş eşitlik olur belediye bir çatı yaptırmazken tarihi bina yanı diye KOLu uzun adamlar köprü başlarına katlar atıyor çoruh kenarına yapılaşma çirkinliği dillendirilirken KOLu uzunlar apart larına 3 kaçak kat yapıyor kimsenin seside çıkmıyor garibanın vay halina yazık memlekete artık dur deme zamanı gelmişti …

 17. şerafettin dedi ki:

  İŞTE SENDEN BEKLENENDE BUDUR SAYIN VEKİLİM SONSUZ TEŞEKKÜRLER DEDİĞİNİZ GİBİ ADAMIN ADAMI OLMASINLAR EVET HER KESİME EŞİT DAVRANILMALI KORUNMAMALI AMA MALESEFKİ 13 YILDIR ESKİ VEKİLLERİN ADAMLARI KÖYLERDE DEVAM EDİYORLAR GÖREVDE YAPMIYORLAR HALA TUTULUYORLAR UMARIMKİ BUNLARADA EL ATARSINIZ VEDE ADALETLİ OZAMAN OLUNUR BUNU TEKRAR YAZAYIM SİZ BAŞARACAKSINIZ VEDE TAKDİR EDİYORUZ ŞU ANDAN İTİBAREN HAKSIZLIĞI SEVMEYEN BİR GÖNÜL DAŞI OLAN HEMŞEHRİMİZSİNİZ T .B.M.M KONUŞMALRINIZDADA AYNI USLUBÜ KULLANDIĞINIZDAN TAKİP EDİLEN VE SEVİLEN KİŞİLİĞİNİZLE AYNI ÇİZGİDE GİTMENİZDEN GURUR DUYUYORUZ VE BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM

 18. Gürsel Karapınar dedi ki:

  İnşallah yaşanır bir kent oluruz….
  Yoksa işimiz kaldı ALLAH’a……..