Bayburt’ta Merakla Beklenen Çağrı Merkezi Hizmete Başladı

 • Haberin Tarihi: 22 Aralık 2016
 • Bu haber 3352 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Merakla Beklenen Çağrı Merkezi Hizmete Başladı

Bayburt’un yıllardır hayal ettiği ve açılması için sabırsızlıkla beklediği Çağrı Merkezi hizmete girdi.

CMC (Customer Management Center) Firması Digiturk Çağrı Merkezi 23 Aralık 2016 yani yarın hizmet vermeye başlıyor. Yaklaşık iki ay önce hizmet verilecek olan iş yerini belirledikten sonra iç dizaynını tamamlayan CMC firması 50 kişilik çalışanıyla hizmete başlıyor. İŞKUR tarafından düzenlenen kursu 2.5 aylık süre içerisinde tamamlayan 50 kişi günlük ücretle ve 8 saat süreyle çalışacak. Üç vardiyalı olarak 24 saat hizmet verecek olan çağrı merkezi zaman içerisinde yaklaşık 300 kişiyle hizmet veren bir firma konumuna gelecek.

İşkur tarafından kursu tamamlayan ilk 50 kişilik grup yarın çalışmaya başlarken , ikinci 50 kişilik grup ise 2.5 aylık kursu devam ediyor. Kurs sonrası çalışmaya başlayacak olan işçiler 4 ay süreyle çağrı merkezinde çalıştıktan sonra şartnameye göre CMC firması tarafından yüzde 50 sine istihdam sağlanacak.

İŞKUR tarafından ücretleri ödenecek olan işçiler ücretli kursiyer konumunda olmaları nedeniyle günlük 20 lira ücret karşılığında çalışacaklar. Yani 3 vardiyalı ve 8 er saat süreyle çalışacak olan işçiler aylık ortalama 600 ile 650 arası ücret alacaklar.

Çağrı merkezi yetkililerinden Umut Türk, yarın 50 kişilik personelle hizmete başlayacaklarını, devam eden ikinci 50 kişilik grubun ise kursa başladığını ifade ederek zaman içerisinde çalışan sayısının 300 kişiye ulaşacağını vurguladı.

Birinci Grup kursiyerler 18-35 yaş aralığında olan 29 kadın 21 erkek kursu tamamlayarak işe başladılar. İkinci Grup ise 18-40 yaş aralığında 28 kadın ve 22 erkek sayısıyla kursa devam ediyorlar.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • zehra
  23 Aralık 2016 07:41

  Sanki silikon vadisi kuruldu. 3-5 kuruş verilerek insanlar 8 saat çalıştırılacak.
  Bu sektörde çalışacak insan bulamadığı için bütün şirketler full otomasyon sistemine geçiyorlar.
  iyi takip edelim!! kimse 2 aydan fazla çalışmayacaktır.

 • ibrahim
  23 Aralık 2016 09:00

  kimse kimseyi kandırmasın merakla bekleyenler ayrıydı iş kurulmadan işe başlayacaklar işe alanıcaklar çoktan belliydi torpilin ve siyasi kimliğin daniskası dönen bir yeri kimse merakla beklemedi

 • aytekin
  24 Aralık 2016 08:29

  arkadasım bu bir geçiş süreci tabiki böyle olacak ne sandınız her şeye muhalif olmaktan ne zaman kurtulacağız el insaf kardeş

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.