AGD’nin Düzenlediği Mekke’nin Fethi Programına Yoğun İlgi

 • Haberin Tarihi: 2 Ocak 2017
 • Bu haber 1037 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
AGD’nin Düzenlediği Mekke’nin Fethi Programına Yoğun İlgi

Her yıl 31 Aralık gecesi  Türkiye’nin 600 noktasında Anadolu Gençlik Derneği’nin düzenlediği programlar Bayburt şube başkanlığı tarafından Şair Zihni Kültür Merkezinde düzenlendi.Yoğun katılımın olduğu program Kur’an tilavetiyle başlayıp şube başkanı Faris Tütüneken’in açılış konuşmalarıyla devam etti.

Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Tütüneken ;  “Kimsenin kutsalına karşı olmadıklarını, son dönemde Türkiye’deki ve dünyadaki yaşanılan meselelerle alakalı tek çözümün İslam Birliği’nin tesis edilmesi gerektiğini , bunun  dışındaki arayışların , beyhude ve boş olduğunu belirtti.Konuşmasının devamında, Mekke’nin Fethi’nden alınması gereken öncelikli dersin  ‘ Mutlak güç ve kudret sahibi Allah’a tevekkül ve kulluk ederek , toprakları, ülkeleri ve halkların idaresini ele geçirmek maksadıyla değil , Allah’ın nurunun yeryüzünde  temin edilerek  peygamberin ve onun takipçilerinin yolundan giderek insanlığın ihyası için çalışması gerektiğini’’ ifade etti.

Programa sinevizyonlar, Cıvıltı Eğitim Merkezi  minik öğrencilerinin gösterileri , Grup Salah’ın ezgileri , Türkiye’de alanında derece yapmış hafızların Kur’an ziyafeti ile devam etti.

Programın son bölümünde Anadolu Gençlik Derneği’nin her yıl 81 ilde düzenlediği Siyer-i Nebi sınavının sonuçları ve hediye töreni yapıldı. Sınavda Türkiye 2.si, il 1.si ve dereceye giren öğrencilere başkan Tütüneken hediyelerini takdim etti.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • ahmet
  5 Ocak 2017 11:02

  Allah Razı Olsun

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.