Şehir Merkezinde Köy Muamelesi…

 • Haberin Tarihi: 2 Temmuz 2017
 • Bu haber 1078 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Şehir Merkezinde Köy Muamelesi…

Bayburt şehir merkezi Zahit Mahallesi sınırları yakınında bulunan ve mücavir alan dışında kalan bir çok konut sahibi, köy muamelesi görmekten bir an önce kurtulmak istiyor.  

Bayburt Erenli köyü sınırları içerisinde yer alan ancak yerleşim konumu olarak şehir merkezinde gibi görünen 60 dairelik Hilal Kent konutları ve hemen yakınında bulunan bir çok konut mücavir alan dışında olmaları nedeniyle Bayburt Belediyesi tarafından değil, İl Özel İdaresinin hizmetlerinden yararlanmak durumunda kalıyorlar.

Adres olarak Erenli köyü dağ ardı mevkisinde bulunan Hilal Kent Kooperatifinde oturan 60 daire sahibi ve aynı adrese tabi olan bir çok konut sahibi yerleşim alanlarının mücavir alan içerisine alınarak Bayburt Belediyesinin hizmetlerinden yararlanmak istediklerini belirtiyorlar.

Şehir merkezinin her geçen gün yapılan konutlarla Trabzon ve Erzurum güzergahına doğru genişlediğini dile getiren Hilal Kent Kooperatifi sakinleri, mücavir alan içerisine alınmaları konusunda yaptıkları müracaatın Belediye meclisi tarafından kabul edilmediğini söylediler.

Doğal gaz ve su kullanımlarının şehir merkezi statüsünde işlem gördüğünü ifade eden konut sakinleri, yol yapımı ve çöp alımlarının ise İl Özel İdaresi tarafından yapıldığı belirterek, Trabzon güzergahında bulunan ve mücavir alan dışında kalan bir çok yerleşim alanının mücavir alan içerisine alındığını vurgulayarak, kendileri için neden engel konulduğuna bir anlam veremediklerini belirterek, bir an önce mücavir alan içerisine alınmalarını istiyorlar.

Söz konusu alanda ikamet eden konut ve daire sahipleri köy sınırları içerisinde olmaları nedeniyle resmi işlemlerini Erenli köyü muhtarlığı tarafından yaptırıyorlar.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 16 Yorum Yapıldı.

 • Sinyami
  2 Temmuz 2017 14:11

  Biz hilal kent sakinleri olarak site yönetimine bu konuyu ele aldığı için teşekkür ederiz bizim sorunlarımızı belediyemiz sağolsun su konusunda yardımcı oldular ama bizim yol çocuk parkkı gibi bazı ihtiyaclarımız il özel idaresinden talep ettik ama bize hiç yardımcı olmadılar ve bizi muhatap almadılarve bizi muhtara havale ettiler bizde bir dilekçe yazarak muhtarlığa müracaat ettik ama hiç bir ses çıkmadı hala sorunlarımız devam etmekte biran önce bu sorunların ve Mücavir alan içerisine alınmasını bekliyoruz bayburt medya bu konuyu ele aldığı için tekrar teşekkür ederim

 • hamit
  2 Temmuz 2017 14:40

  Orasi hilalkentdeğilde ak kent olsaydi cok daha farkli olurdu bu belediye nekadarda akp den secilsede tüm bayburdun belediyesidir.ayrimcilik yapamaz böylemi adelet böylemi hak hukuk yolun yarisinda alsfat var yarisinda yok 2017 türkiyesinde köylerin yollari hatta içi bile yapilirken neden bizim yolumuz bile yapilmiyor.bizde bu memleketin cocuklaritiz ermeni rus değiliz özbe öz bayburtluyuz suriyeden gelenler bile bizden çok daha iyi şartlarda yaşiyorlar allahriza için şu yetkililer birgün gelsinde görsünler yolumuzu çektiklerimizi kişin neler cekiyoruz artik duyun sesimizi allah aşkina belediyeye gittik özel idareye gittik ama nafile bir sonuç çikmadi ne yapmamiz gerek siz söyleyin sayin yetkililer.

 • ahmet
  2 Temmuz 2017 18:30

  bayburt medyaya tesekkür ediyorum bu konuyu ele aldığı için köy muamelesi görülen yerde yola asfalt veya park bile yaptıracak muhatap yok ne özel idare ne de belediye sahip çıkıyor bir an önce belediyenin el atması umudu ile saygılarımla

 • Fatih
  2 Temmuz 2017 18:55

  Yaşadığımız yer Bayburt merkez ama yolumuzu yapmıyorlar çocuk larımız mağdur bir oyun parkları yok dışarı çıksalar can güvenliği yok bilmiyorum biz nereye bagliyiz. Köy sek köy haklarimizi sehirsek şehir haklarimizi istiyoruz.

 • fatih
  2 Temmuz 2017 22:08

  Biz 20 yildir bayburt merkezde yasiyoruz hala bir yol bulamadik siz 2o gunde neyolu ariyorsunuz

 • kent
  3 Temmuz 2017 06:59

  Hilal kent sakinleri olarak mağduriyetimizi anlatmadığımız kimse kalmadı ama herkes üsten baktığı için o raya niye konut yaptınız herkesten ukalaca cevaplar aldık sanki oraya ruhsat verilmemiş oraya ruhsat veren makam başka bir ülkenin yetkilileri zaten giden Özel İdare sekreterinin hiç umurunda değildi yeni gelenden olumsuz cevap almadık ama bir icraatta görmedik özel idare su deposu sözüne rağmen hiç bir şey yok kanalizasyon hattının bile tamamını veremedi. Bizim belediyeden çok isteklerimiz oldu yine de olacak bizi mücavir alan içerisine alarak toplu taşma araçlarından faydalanmak istiyoruz. Yine de emeği geçen özel idare çalışanları TEDAŞ yetkilileri, Belediyenin asli görevleri olmasa da bize su ve kanalizasyon hattını veren çöp konteynırını veren kışın göbeğinde su kesildiği zaman hemen itfaiye ile bizi susuz bırakmayan belediye ye teşekkür ederiz.

 • öğrenci velisi
  3 Temmuz 2017 07:05

  Hilal kent sakinleri olarak mağduriyetimizi anlatmadığımız kimse kalmadı bunlardan biriside İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet alamamamıza rağmen bir öğrenci velisi olarak İl Milli Eğitim Müdürünün odasından kovulurcasına azarlandık.

 • kent sakini
  3 Temmuz 2017 07:19

  Bu Haber yalnız biz Hilal Kent Sakinlerini ilgilendirmiyor aşağıda Doğa kent yanında ikamet eden hizmet alamayanları da ilgilendirdiği için orada oturan arkadaşlarında duyarlı olarak ilgili yerleri ve kişilere seslerini duyurmaları gerekmektedir. Bu vesileyle Erenli Köy Muhtarı, Zahit Mahallesi Muhtarı, İl Özel İdaresi ve Belediyeyi göreve davet ediyoruz. Kime ne görev düşüyorsa lütfen yerine getirelim.

 • şinasi köklüce
  3 Temmuz 2017 18:12

  Çok değerli medya yöneticisi arkadaş bu duyarlılığından dolayı size çok teşekkür ederim. Ben Hilal Kent Yapı kooparatifinin kurucusu ve 6 yıl yöneticiliğini yaptım.Tamamen bayburtta bir katkımız olsun diye 6 yıl dişardan yönettim ve Bayburt a çenazemizi değilde dişarıda içeride vede il dışın diyer illerden ilimize değer veren arkadaşlarla konutumuzu kurduk allaha çok şükür onlarda bizde ev sahibi olduk. Değerli hemşerilerim Hilal her vatanperver için önemlidir. Milliyetimizdede Maneviyatımızdada bunu anlatman saatler alır. Doğru bu ismi karada bayrağımda erenlide kooparatifimde, ilimde ise akşamları gökyüzünde görmek beni değerli hemşerilerimi mutlu ediyor. Ançak ilimizin bazı sıyası ve kamu yöneticileri bundan rahatsız oldu veya olmak zorunda kaldılar. Ama bu ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanımız sürıyeliye, Gürcistana, katara yaptığını ki bu milletede bu yakışır yakışanı yaptı kuçak açtı malesef hemşeri yöneticiler bizden kaçtı. Evet hemşerilerim Ben Milliyetçi vede ülküçüyüm ama benim örfümde hele dişarıda Bayburt herşeyin üstündedir.Onun için sineye çekiyoruz ama bukadarda sitemim olsun. Selam ve saygılarımla.

 • demet
  3 Temmuz 2017 19:07

  hilal kent ve etrafındaki evlerde yasayan vatandaşlardan biriyim evimizin ne yolu yol ne dogalgazi var yagmur yağınca çamurdan bataklıktan evimize cikamiyoruz Türkiye’nin referandumunda 1.olarak evet oyu veren bayburtumuzun bu tür muameleyi hak etmedigini düşünüyorum yetkililerin biran önce goreve davet ediyorum bizi bu çileden kurtarın

 • Samet
  3 Temmuz 2017 19:10

  Hilal kent ile etrafındaki evlerde dogalgaz yok.70 metre aşağıda doğalgaz var fakat bizlere verilmemektedir. Yağmur yaginca çamur olan yollar olduğu aşikar.koylere asfalt çalışmaları yapılır iken bizler çamurlu yollarda yürüyor uz yetkilileri göreve çağırıyoruz…

 • Kent sakini
  3 Temmuz 2017 22:33

  Hilal kent sakini olarak belediye sînırlarına girmek ,gerek başkan gerek yardımcıları gerekse üyeler olarak elimizden gelen çabayı sonuna kadar götürmekteyiz ilgili makam ve merceklere bildirilir ülkemiz nasıl ki refah ve huzura kavuştuysa inşallah bizim bu sıkıntımızda bi an önce cözülür burda ulaşım sıkıntı çeken üyeler var bi an önce belediye başkanımız sayın mete bey’in buraya dolmuş seferinin başlatmasından büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz saygılarla hilal kent sakinleri

 • Tuğçe Buse KÖKLÜCE
  3 Temmuz 2017 22:48

  Ben bu duruma Psikoloji öğrencisi olarak ”Geleceğin Sahipleri” çocuklarımızın gözünden bakmak istedim.Düşüncelerimi dile getirmeden önce çocukları için haklı endişelerini dile getiren ailelere teşekkür ederim.Bunca koşuşturma ve yaşam mücadelesinde geleceğin yetişkinlerini belki de fazla ihmal ediyoruz.Onlara eğitimi sadece okullarda değil okul dışı alanlarda da vermeliyiz.Bir çocuğun sosyal,psikolojik ve fizyolojik gelişimini destekleyen bir park alanı bile çok görülürken site sakinlerinin bu istekleri gözardı edilemez.Çocuklar söz konusu olduğunda siyasette dahil hiçbir konu onlar için engel teşkil etmemelidir.Sadece park alanı değil;engebeli ve zorlu bir ulaşım yolu(okul yolu vs.),elektrik ve su kesintisi gibi sebeplerden dolayı agresifleşmiş ebeveynler,eve yakın düzenli bir oyun alanının olmaması ve çocukların bu yüzden eve hapsedilmesi,toplumumuzun çekirdeği aileleri büyük gerginliğe sokmaktadır.
  ”Unutulmamalıdır ki çocuklara yapılan hiçbir yatırım karşılıksız kalmaz.”

 • hasan
  4 Temmuz 2017 06:45

  Doğayı ve Bayburt u seven biri için bu site harika bir yer. Yazılanların hepsi kayda değer ve bir o kadar da önemli. Bayburtlu olmasam da Bayburt u seviyorum ve bu koop. ten daire satın aldım. Her Bayburt lunun Bayburt da bir evi olması kadar daha güzel ne olabilir. Bayburtlu yöneticiler hassastır ama biraz da kıskançtırlar. Ülkede gelişmekte olan inşaat sektörüne ayak uydurmak gerektiğini düşünerek lütfen kıskançlığı değilde hassaslığınızı ön plana çıkararak yukarıda yazılanlara göz acın kulak verin. selamlar.

 • sinan
  5 Temmuz 2017 22:37

  genel secimlerde ve belediye secimlerinde ideolojiye gore degil de yapilan ve yapilmayan hizmete gore oy verilmedigi icin bu sorunlar cozulmuyor. onumuzdeki genel veya belediye secimlerinden once belediye baskani ve millet vekilleri ile konusup ona gore oy verecegiz derseniz, bu sorun bir haftada cozulur.

 • Hüseyin
  6 Temmuz 2017 01:02

  HİLAL KENTİN MEVCUD YÖNETİCİSİ OLARAK GÖRÜŞLERİMİZ PAYLAŞMAK İSTERİM:
  1- SIKINTILARIMIZI HABER HALİNE GETİREN BAYBURT MEDYA EKİBİNE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUM.
  2- OLUMLU VEYA OLUMSUZ GÖRÜŞ BELİRTEN TÜM TAKİPÇİLERİN GÖRÜŞLERİNİN ÇOK ÇOK KIYMETLİ OLDUĞUNA İNANIYORUM.
  3- YAŞANAN BÜTÜN SIKINTILARA RAĞMEN SİTEMİZDE İKAMET EDEN TÜM AİLELERİN SİTEMİZDE YAŞAMAKTAN BÜYÜK BİR MEMNUNİYET DUYDUĞUNU BELİRTMEK İSTİYORUM.
  4- TEKNİK BİR DETAY OLARAK SİTEMİZİN SORUNLARIYLA BİREBİR İLGİLENMESİ GEREKEN KURUMUN İL ÖZEL İDAREMİZ OLDUĞUNU İFADE ETMEK İSTİYORUM.
  5- GÖREV ALANLARINDA OLMAMAMIZA RAĞMEN SU, ALTYAPI VB. SORUNLARIMIZLA YAKINDAN İLGİLENİP ÇÖZÜMLER ÜRETEN VE HER BAŞVURDUĞUMUZ DA EN AZINDAN SORUN VE İSTEKLERİMİZLE İLGİLENME NEZAKETİNİ GÖSTEREN BAŞTA BELEDİYE BAŞKANIMIZ METE MEMİŞ OLMAK ÜZERE TÜM BELEDİYE YETKİLİLERİNE SAMİMİ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUM.
  6- ASFALT ÇALIŞMASI NOKTASINDA KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE MÜDAHALE EDİLECEĞİNE YÖNELİK İRADE BEYANINDA BULUNAN İL ÖZEL İDARE YÖNETİCİLERİMİZE DE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
  7- SİTE SAKİNLERİ ADINA İFADE EDEBİLİRİM Kİ BİZLER KÖY SINIRLARI İÇERİSİNDE OLMAKTAN DEĞİL TEMEL YAŞAM ALANI OLANAKLARININ OLUŞTURULMAMASINDAN YAKINIYORUZ. 3-5 HANELİ KÖYLERE SUNULAN İMKANLARIN (ASFALT, AĞAÇLANDIRMA, YOL DÜZENLEMESİ, ÇOCUK PARKI, VB.) SIRF BELEDİYE SINIRLARINA YAKINIZ DİYE VE SIRF ADIMIZ KOOPERATİF DİYE BİZDEN ESİRGENMESİNDEN YAKINIYORUZ.
  8- BU ÇOK ÇOK BASİT SORUNLARIN İL ÖZEL İDAREMİZ VE BELEDİYEMİZ TARAFINDAN EN KISA SÜREDE ÇÖZÜLEREK SONUÇLANDIRILACAĞINA OLAN İNANCIMIZIN TAM OLDUĞUNU BELİRTMEK İSTİYORUM.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.