Özel Çocuklar İçin Özel Bir Gündü…

 • Haberin Tarihi: 27 Şubat 2018
 • Bu haber 2369 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Özel Çocuklar İçin Özel Bir Gündü…

Bayburt Atatürk İlkokulunda özel eğitim gören 16 engelli öğrenci, okul idareci ve öğretmenleri tarafından oluşturulan proje kapsamında kendi istekleri doğrultusunda manavda alışveriş yaptılar.

Okullarında özel eğitim gören 16 öğrenci olduğunu ve bunların 3 tanesinin otistik, 4 tanesinin hafif düzeyde, 7 tanenin ise ağır düzeyde öğrenciler olduğunu ifade eden

Atatürk İlkokulu müdür yardımcısı Fatih Yazıcı gerçekleştirdikleri etkinlikle ilgili şunları söyledi:

“ Okulumuzda eğitim gören özel eğitim öğrencilerimizle birlikte manavda alışveriş yapmak için buraya geldik. Bu tür faaliyetlerin amacı, çocuklarımızın başkalarının yardımı olmadan kendi ihtiyaçlarını yerine getirmeleri ve hayatlarını başkalarına ihtiyaç duymadan devam ettirmelerini sağlamaktır. Özel eğitim öğrencilerimiz okulda öğrendiklerini gerçek hayatta uygulayabilmeleri için manava getirdik. Burada sağlıklı besinler ve sağlıklı yaşam konusunda bilgi sahibi olmalarını istedik” diye konuştu.

Öğretmenlerinin yardımcı olmaları sayesinde manavda istedikleri sebze ve meyveleri seçerek alan 16 özel eğitim öğrencisi alışverişlerini tamamladıktan sonra öğretmenleriyle birlikte okullarına döndüler.  

Bayburt Atatürk İlkokulu öğretmenleri Nalan İnce, Safa Bekmezci, Serpil Şahin, Sevda Tanış, Merve Gülhan, Kübra Yeşil ve özel eğitim şube müdürü Senem Daştan öğrencilere manav alışverişinde yardımcı oldular.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • EMRE
  28 Şubat 2018 07:09

  çook güzel bir uygulama düşünüp yapandan da allah razı olsun…onlar bizim canlarımız ..topluma kazandırılmalıdırlar..

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.