Külliyenin Temel Atma Törenine Yoğun İlgi

  • Haberin Tarihi: 7 Mayıs 2016
  • Bu haber 10835 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Külliyenin Temel Atma Törenine Yoğun İlgi

Bayburt’ta Merhum Hacı Kıyasettin Şentürk adına yapılacak olan Külliyenin temel atma törenine Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın yanı sıra önemli isimler katıldı.

Şehir merkezi Zahit Mahallesi’nde 12 bin metrekare üzerine inşa edilecek ve merhum Hacı Kıyasettin Şentürk’ün adını taşıyacak cami, okul ve öğrenci yurdunun temel atma törenine yağan yağmura rağmen yoğun ilgi vardı.

Tören saygı duruşu ve istiklal marşını okunmasıyla başladı. Merhum Hacı Kıyasettin Şentürk’ün öz geçmişinin olunması sonrasında açılış konuşmasını Bayburt Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk yaptı. Şentürk, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın Bayburt’u ziyareti sırasında bizden böyle bir talebi oldu. Biz de bunu görev bilerek yerine getirmek istedik.” Dedi.

Hacı Kıyasettin Şentürk’ün oğlu Abdurrahman Şentürk’e teşekkür eden

Bakan Ağbal konuşmasında,  “Allah, hayırsever iş adamımızdan razı olsun. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın talimatlarıyla rahmetli babalarının vasiyetini yerine getiriyorlar. Allah bu tür hayırseverlerimizi inşallah artırsın. Caminin ve diğer tesislerin en kısa zamanda tamamlanarak hizmete girmesini temenni ediyorum. Bayburt her şeyi hak ediyor, her şeye layık. Önümüzdeki dönemde de inşallah hep beraber Bayburt’ta AK Parti döneminde başlayan hizmet kervanına, hizmet yarışına aynı şekilde devam edeceğiz. İnşallah güçlü Bayburt’u, güçlü Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz” diye konuştu.

İstanbul’daki Yavuz Sultan Selim Camisi’nden esinlenerek tasarlanan camide, 3 bin 500 kişi namaz kılabilecek.

Temel atma törenine, Vali Yusuf Odabaş, Yargıtay Birinci Başkan Vekili Abdulkadir İlhan, Anayasa Mahkemesi Üyesi Hicabi Dursun, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, AK Parti Milletvekilleri Şahap Kavcıoğlu, Cihan Pektaş, AGİTPA Türk Grubu Başkanı Vedat Bilgin, Belediye Başkanı Mete Memiş, STK temsilcileri, Kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Kemalettin Aksoy’un duası sonrasında sahneye çıkan protokol üyeleriyle butona basarak inşaatların temelini attı.

Bir çok ismin de konuşma yaptığı temel atma törenindeki konuşmaların tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.