İŞKUR’dan Üniversite Öğrencilerine Yaz Tatilinde İş İmkanı

  • Haberin Tarihi: 26 Haziran 2019
  • Bu haber 267 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İŞKUR’dan Üniversite Öğrencilerine Yaz Tatilinde İş İmkanı

 

İŞKUR başlattığı “Sosyal Çalışma Programı” projesi kapsamında üniversite öğrencilerinin yaz tatilinde bulundukları illerde 3 ay süre ile çalışabilmeleri için imkan sunuyor.

Üniversite öğrencileri aşağıda belirlenen yerlerde ve şartlarda çalışmak isteyen üniversite öğrencilerine yaz tatilinde para kazanma fırsatı veriyor. Program sayesinde öğrenciler hem mesleki deneyim kazanacak, hem günlük ödemelerini alacak hem de toplumsal faydası olan işlerde çalışma imkanı bulacak.

Bayburt Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü konuyla ilgili yaptığı detaylı açıklama şöyle:

Çalışma alanları:

Doğanın korunması.

Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması.

Kütüphanelerin bakımı ve düzeni.

Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi.

Sosyal Çalışma Programları, İŞKUR işbirliği ile kamu kurumlarında uygulanmaktadır.

Programın şartları şöyle:

Açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri Hariç olmak üzere Başarılı, Aktif Öğrenci Kaydı olan bütün yükseköğretim öğrencileri katılabilir.

Herhangi bir bölüm ayrımı bulunmaksızın öğrenci kendisine en uygun olan programa katılabilecektir.

Öğrenciler, diledikleri ildeki Sosyal Çalışma Programına başvurabilirler. İkamet edilen veya öğrenim görülen il olması şartı aranmaz.

Her bir öğrencinin bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunduğundan, tüm programlara başvuru yapılamaz.

Her bir Sosyal Çalışma Programı belirli sayıdaki kontenjanla açılır. Katılımcılar merkezi kura/liste/noter kurası yöntemlerinden biri ile belirlenir. Kontenjan sayısı kadar sıralı yedek katılımcı belirlenir.

Günlük sosyal çalışma süresi 8 saattir. Bu sürenin 7,5 saati çalışma yarım saati dinlenme süresidir. Haftalık çalışma süresi 3 gündür. 2019 yılı yaz dönemi için toplam süre Azami 39 gündür.

Öğrenciler, programa katılım sağladıkları her gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanır. Ayrıca yine bu günler için emekliliğe etki eden sigortaları dâhil tüm sigorta primleri yatırılır.

Program dolayısıyla katılımcıların KYK bursları/öğrenim kredileri kesilmez.

Katılımcıların programa devam zorunlulukları vardır. Ancak yüklenicinin onayı olması kaydıyla 5 güne kadar mazeret göstererek programa katılmama hakları bulunmaktadır. Katılımcılara bu günler için herhangi bir ödeme yapılmaz. Sağlık raporları da bu süreye dahildir.

Öğrencilik dönemi boyunca Sosyal Çalışma Programından toplam 3 ay (90 gün) yararlanma hakkı bulunmaktadır.

Başvuru Tarihi  : 25-28 Haziran 2019

Başvuru Yeri     : www.iskur.gov.tr

Seçme Tarihi     : 05.07.2019 (Merkezi Elektronik Kura)

Başlangıç Tarihi: 08.07.2019   

Bitiş Tarihi: 20.09.2019

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.