ICADET 2017 Sempozyumu Başladı

  • Haberin Tarihi: 21 Eylül 2017
  • Bu haber 697 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ICADET 2017 Sempozyumu Başladı

Bayburt Üniversitesi Bâberti Külliyesi, Eğitim Fakültesi konferans salonunda düzenlenen 2. Uluslararası Mühendislikte Yeni Teknolojiler Sempozyumu başladı.

Açılış konuşmasını Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanefi Bayraktar yaptı. Daha sonra Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun konuşmasında, “Ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyuyorum ama bir rektör olarak sizlerden bir beklentimiz var, mühendislerimiz detaylı bilgiler üretiyorlar fakat üretilen bilginin sanayi sektörüne ulaşmasında bir kopukluk var. Bu kopukluğun giderilmesi anlamında sanayicilerimiz bizlerden akademik katkı bekliyorlar.  Son çıkartılan KHK’da Bilim Sanayi Bakanımız üniversitenin sanayiye girmesi konusunda karşılaşılan problemleri çözdüklerini söylediler. Sizden ricam teknolojinin yerelde ve ulusalda sanayi ile buluşması bağlamında karşılaşabileceğiniz engelleri bizlerle paylaşmanızdır. Çözüm noktasında bize maille ulaşabilirsiniz.”  dedi.

Rektör Coşkun’un ardından Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş’de bir konuşma yaptı.

Son olarak Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan konuşmasında, mühendisliğin insanlık tarihi kadar eski bir meslek olduğuna değinerek mühendisliğin önemini ve çalışmalarından bahsetti. Eski eserlerin bin yıl geçmesine rağmen hala hayranlıkla izlendiğini söyledi.

Sempozyum 21-23 Eylül 2017 tarihleri arasında üç gün sürecek öğleden sonraki ve diğer oturumlar Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Külliyesi’nde devam edecektir. Sempozyuma yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 86 farklı kurumdan gelen akademisyenler 512 bildiri sunacak ve sempozyumda toplam 586 katılımcı yer alacaktır.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.