Görüntülerin Her Karesi Tehlike Saçıyor

 • Albümün Tarihi: 12 Ocak 2018
 • Bu Albüm 1223 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt şehir merkezi Tuzcuzade mahallesi güzergahından Trabzon ve Kaleardı mahallesi istikametine çıkışı sağlayan ve yakıt istasyonu mevkisinde kısa bir süre önce araç trafiğine açılan yol, araç sürücülerinin korkulu rüyası haline geldi.

Araç sürücüleri başta olmak üzere aynı yolu yaya olarak kullanmak mecburiyetinde olan vatandaşlar söz konusu yoldan geçmeye çalışan bütün araçların ve dolayısıyla yayaların büyük tehlike yaşadıklarını ve zaman zaman kazaların meydana geldiğini söylüyorlar.

Araç trafiğinin yoğun olmadığı saatlere denk gelen ve yaklaşık 10 dakika yapılan görüntülü çekimlerde araç sürücülerinin nasıl tehlikelerle karşılaştıkları kameralara kısa sürede yansımış oldu. Belki de hiçbir şehirde rastlanamayacak benzer görüntülerin trafik kuralları açısından bir ilkin yaşandığı şehir Bayburt olabilir. On dakika içerisinde yaşanan ve tehlikeli görüntülere sahne olan, adına kavşak mı yoksa bağlantı yolu mu denen yer her an büyük kazalara davet çıkaracak gibi gözüküyor.

Araç sahipleri ve duyarlı vatandaşlar söz konusu yol için trafik kurallarına yönelik  önlemlerinin bir an önce alınmasını istiyor.

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Mustafa
  13 Ocak 2018 08:29

  buradaki görünen en büyük sıkıntı. Yakıt istasyonunun reklam panosunu 2 metre geriye çekmemesi. Bu reklam panosu hem görüşü kapatıp karşıdan gelenin görülmesini engelliyor. Hem de yolu daraltıyor. Sayın Kırali petrol yıllarca bu memleketin ekmeğini yediniz memleket millet hatırına bu tabelayı ve bulunduğu konumu hayrınıza 2 metre geri çekseniz ne kaybedersiniz.yarın burada ölümlü kazalar olsa bu görüntülerden müteessir olmayacakmısınız.lutfen biraz mantık biraz da insaf.Şayet iş inada bindiyse o zaman Belediyenin bu noktayı kamulaştırıp yolu genişletmesini bekliyoruz.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.