Düve Alım Başvurularında Son Gün Uyarısı

  • Haberin Tarihi: 4 Ekim 2017
  • Bu haber 480 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Düve Alım Başvurularında Son Gün Uyarısı

Bayburt Gıda Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürü Kani Yavuz, yaptığı açıklamada düve alım desteklemeleri için son başvuru tarihinin 10 Ekim olduğunu söyledi.

Besicilere desteklemeden faydalanmaları için başvurularını biran önce tamamlamaları uyarısında bulunan Kani Yavuz yaptığı açıklamada, 2017 Yılı Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği’ne göre uygulaması ilk defa gerçekleşecek olan Düve Alım desteklemelerinin 81 İl içerisinde Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Malatya, Muş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van ve Yozgat illerini kapsadığını ve bu desteklemenin Bayburt hayvancılığı için büyük bir avantaj sağlayacağını belirtti.

Bayburt’un büyükbaş hayvancılık yönünden bölgesel olarak kaliteli ırkların üretildiği illerin başında geldiğini söyleyen Yavuz, “Bu durum hayvan pazarlarımızın daha hareketli ve verimli olmasını sağlamaktadır. Bu destekleme ile sürülerimizin daha verimli hale gelerek bölgede yüzde 100’e yakın kültür ve kültür melezi ırka sahip tek il olma yolunda daha sağlam adımlarla ilerlememizi sağlayacaktır. Ayrıca işletmelerde sürü değişimi için %30 hibe ilimiz için bulunmaz bir fırsattır. Sağlıklı sürülerden sağlıklı buzağılar elde edilerek ülkemizdeki dişi sığır ihtiyacı bu şekilde karşılanacaktır. İşletme karlılığı için de düve alım desteği büyük önem taşımaktadır. Çünkü sürü içerisinde kullanılan damızlıkların dölverimi arttıkça işletmenin kazancıda doğru oranda artmaktadır.Bu nedenle son başvuru tarihi olan 10.10.2017’e kadar bütün yetiştiricilerimizin Düve Alım Desteklemelerine başvurmaları ve konu ile ilgili detaylı bilgi almaları için il müdürlüğümüze gelmeleri önem arz etmektedir” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.