Cumhuriyet Caddesi Tarihi Değişime Hazırlanıyor

 • Haberin Tarihi: 5 Aralık 2014
 • Bu haber 3453 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Cumhuriyet Caddesi Tarihi Değişime Hazırlanıyor

 

Bayburt’ta alt yapı çalışmalarının yoğunluk kazandığı son günlerde Cumhuriyet caddesinde önemli değişikliklere gidiliyor.

Bayburt’un en önemli caddesi olarak bilinen Cumhuriyet caddesinde alt yapı çalışmaları tamamlanırken, görsel olarak değişim yapmayı planlayan Bayburt Belediyesi cadde üzerinde bulunan orta refüjün tamamen kaldırarak caddenin genişlemesini sağladı. Caddenin her iki tarafında bulunan kaldırımlarda yeniden düzenleme yapan Belediye, çınar ağaçları dışındaki ağaçları kaldırarak yeni şehir parkına dikti. Ayrıca Cumhuriyet caddesinde 2013 yılında Belediye tarafından dikilen ışıklandırma direklerinin tamamı iptal edildi ve Aras elektrik şirketi tarafından kaldırımların üzerine belirli mesafelerle ışıklandırma direkleri dikti. Vatandaşlar görsel olarak yeni görüntüsüne hazırlanan cadde için dikilen ışıklandırma direklerinin uygun olmadığı ve çevre illerdeki caddelerde bulunan direklerin örnek alınması kanaatinde.

Alt yapı çalışmaları neticesinde ulşımda sıkıntılar yaşanan Cumhuriyet caddesinde geçici olarak asfalt çalışmaları başlatıldı.

Bayburt için Cumhuriyet ismini taşıyan Cumhuriyet caddesinin yeni görüntüsünün nasıl olacağını vatandaşlar şimdiden merak ediyor.

 

Fotoğraf Galeri Buton

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • VATANDAŞ
  5 Aralık 2014 13:45

  “Vatandaşlar görsel olarak yeni görüntüsüne hazırlanan cadde için dikilen ışıklandırma direklerinin uygun olmadığı ve çevre illerdeki caddelerde bulunan direklerin örnek alınması kanaatinde.”

  Acaba bu kanaatte olan biz vatandaşlar mı yoksa Bayburt Belediyesi ve onun yandaşları olan medya veya diğer kuruluşlar mı? Belediye kendi düşüncesini empoze etmek adına güzel araçlar kullanıyor tebrik ediyorum.

  Kısa bir süre önce eski tabirle milyarlarca para verilip yaptırılan o saçma sapan elektrik direklerinin akıbetini iyi biliyorum. Bu para belediyeye insanlarımızın cebinden aktarılıyor hatırlatırım.

  Ayrıca şuan sadece Çoruh hizasındaki elektrik direkleri Aras tarafından yapıldı. Valilik hizasında görünen bir şey yok. Tahminim o ki belediye yine kendi bildiğini okuyacak.

  Bunca iddialı konuşmalara ve vaatlere rağmen nihayetinde nasıl bir görüntüyle karşılaşacağımızı merak ediyorum. Allah memleketimizin yardımcısı olsun.

 • YAVUZ
  5 Aralık 2014 21:35

  SAYIN METE MEMİŞ BAŞKANDAN BİR VATANDAŞ OLARAK İSTEGİM ŞU KALDIRIMLARIN ÜZERİNE O KOSKOCA REKLAM BİLBODLARINI İSTEMİYORUZ .ZATEN VATANDA KALDIRMIDAŞ YER BULAMIYOR YÜRÜYEMİYOR………HELE O DEMİR PARÇALARINDAN OLAN BÜYÜK BİLBOD ONLARI HİÇ ŞEHRİN İÇİNE BIRAKMAYIN……….ŞU ANKİ BELEDİYE NİN YAPMIŞ OLDUGU YENİ IŞIKLANDIRMA GERÇEKTEN İYİ OLDU MODERN ŞEHİR HAVASI YANSITTI….KALDIRIMLARIN ÜZERİNDE OLAN ANLAMSIZ AGAÇLARINDA GİTMESİ İYİ OLDU………ÇALIŞMALAR GÜZEL GİDİYOR……………….EN ÖNEMLİ SORUN CADDELERDEKİ ÇAMUR OLAYI BENCE CADDELEREDE ASFALT DÖKÜLSÜN EN AZINDAN VATANDAŞ ÇAMURDAN KURTULSUN KAR YAGIP ERİYİNCE ÇOK REZİL BİR DURUM MEYDANA GELİYOR………..DEDİGİM GİBİ CADDELERE ASFALT DÖKÜLMELİ HERYERE PARALAR HARCANIYORDA BİR SEFERLİKTE OLSUN BAYBURTLU OLARAK YÜZDE 80 OY VERİLİDİ….HAK EDİYORMUYUZ ÇAMURU HAK ETMİYORSAK BU ÇAMUR İŞİNE SON VERİLSİN…

 • nida
  5 Aralık 2014 22:08

  Bayburtun uzun yıllar inşallah alt yapı(kanalizasyon ve isale hattı ihtiyacını giderecek olan bu milyonluk yatırımı takdir etmekle beraber daha önceki dönemde dikilen ışıklandırma direklerinin akıbeti, ne oldu.Binlerce lira harcanarak yapılan kaldırımlar,dökülen asfaltlar,sökülen ağaçlar hakkında belediyemiz ne diyecek acaba.Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kim ödeyecek?Makamlar,mevkiler gelip geçicidir.Şu fani dünyada hoş bir sada bırakabiliyormuyuz mesele o.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.