BESYO Özel Yetenek Sınavına Yoğun İlgi

  • Haberin Tarihi: 17 Ağustos 2018
  • Bu haber 1451 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
BESYO Özel Yetenek Sınavına Yoğun İlgi

 

Bayburt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun, 2018-2019 akademik yılı Özel Yetenek Sınavına yoğun ilgi vardı. 

Bayburt Üniversitenin kapalı spor salonunda üç gün devam eden sınavlara katılan 600 aday, Beden Eğitimi Öğretmenliği için 40 kontenjan, Antrenörlük Birinci Öğretim için 70 kontenjan ve Antrenörlük İkinci Öğretim için ise 70 kontenjan bölümleri için zamana karşı yarıştılar. Basketbol, voleybol, futbol, hentbol, takla, koşu ve sıçrama duraklarından oluşan parkurda adaylar ter döktü. Türkiye’nin farklı şehirlerinden bireysel ve toplu halde gelen öğrenciler, engelli ve şehit yakınları için de özel kontenjanların belirlendiği sınavlar yapıldı. 

Türkiye’nin farklı bölgelerinden 980 online başvuru yapıldığını dile getiren BESYO Müdür vekili Doç. Dr. Cem Kahya, başvuru sayısından dolayı memnun olduklarını dile getirerek, çekişmeli ve güzel derecelerin ortaya çıktığı bir sınav deneyimi yaşadıklarını belirtti. Kahya, yeni öğrencilerle birlikte, verimli bir dönem hedeflediklerini ve her geçen yıl yeni bölümler açmayı düşündüklerini söyledi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.