Bayram Öncesi Gıda Denetimler Artırıldı

  • Haberin Tarihi: 2 Temmuz 2016
  • Bu haber 1153 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayram Öncesi Gıda Denetimler Artırıldı

Ramazan Bayramına kısa bir süre kala, vatandaşların sağlıklı ve güvenilir gıda kullanımlarında başta tatlı ve pasta ürünleri, unlu mamuller, ekmek, pide ve şekerli mamullerin üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde denetimler artırıldı.

Veteriner Hekim ve Gıda Mühendislerinden oluşan gıda kontrol görevlileri tartafından işletmelerin genel hijyen, personel hijyeni, gıda işleme ve hazırlama ekipman hijyeni, kullanılan gıda bileşenlerinin ve katkılarının uygunluğu ve muhafaza şartları kontrol ediliyor. Ayrıca, açıkta satılan ambalajsız, etiketsiz, üretim ve son kullanma tarihi olmayan gıdalar kesinlikle tercih edilmemesi gerektiğini, son tüketim tarihi, saklama şartları gibi etiket bilgilerinin olduğu ürünler konusunda dikkatli olmaları gerektiğini belirttiler.

Vatandaşların sağlıklı ve temiz bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalarını amaçladıklarını belirten Bayburt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut, tüketicilerin en iyi gıda denetçileri olmasından yola çıkılarak, vatandaşların gördüğü olumsuzluğu adres belirterek, 7 gün 24 saat Alo Gıda 174 hattına bildirmeleri gerektiğini söyledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.