Bayburt’ta Beklenen Oldu, Ekmeğe Zam Geldi

 • Haberin Tarihi: 2 Kasım 2017
 • Bu haber 653 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Beklenen Oldu, Ekmeğe Zam Geldi

Bayburt’ta yaklaşık 6 ay önce yapılan ve geri çekilen yüzde 25 ekmek zammı, bu günden itibaren geçerli hale geldi.

Uzun süredir fırıncıların maliyetler nedeniyle ekmek fiyatlarına zam istedikleri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin talebi ve Bayburt Valiliğinin onayıyla 250 gram ekmek fiyatı bundan böyle 1.25 TL olarak  satılacak.

Diğer taraftan Belediye’ye ait Halk Ekmek satışlarının eski fiyattan devam edeceği öğrenildi.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 9 Yorum Yapıldı.

 • Ali
  2 Kasım 2017 08:57

  Türkiyenin Coğu Yerinde Ekmeğin Fiyatı 0.80 – 1.00 TL Arasında Satılıyor Bayburt’un Özelliği Ne ?

 • bayburtlu
  2 Kasım 2017 15:54

  katlara kat katmak için zam geldi sanırım…

 • selim
  3 Kasım 2017 05:37

  6 ay önce zam geri çekildi ama ekmeğin gramı azaltıldı zam onaylanmaış oldu şimdi yine tekrar yüzde 25 zam olurmu hani yüzde 9 enflasyon vardı fırıncılar sevindi belediye seyretme vatandaşı kolla siyasiler hayat şartları zorlaşıyor kış geldi insanlar işsiz asgari ücretle çalışan dertli işi olmayan dertli siftah yapmadan iş yerini kapayan esnaf dertli bunlara çare olun yoksa bu millet 2019 seçiminde hesap görür özellikle belediye başkanı sessiz kalmasın hem geri çektir 50 gram düşür zam yap hemde tekrar 250 kuruş tekrar zam yap olmaz su fiyatlarında sayaç satanları kolladığınız gibi burdada fırıncıları kollamayın ALLAH hesabını sorar insanlar zaten kuru ekmek yiyiyor birde onu elinden almayın

 • serdar
  3 Kasım 2017 06:08

  yahu biz vatandaş olarak nasıl bir mahlukatız? yav kardeşim ben fırıncı değilim. sadece bir vatandaşım. Ekmek fiyatına neden itiraz ediyoruz. herşeye ZAM gelmiş, maliyetler artmış. bırakın fırıncı da kendi kârını düşünsün. herşey artarken ekmek neden ucuz olsun? bu nasıl bir mantık. ekmek zammını doğruna diğer zamlar eleştirilmiyor, ekmek zammı eleştiriliyor. diğer zamlar cebimizi yakmıyor mu? bizi mağdur etmiyor mu? neden konu ekmek olunca sitemler başlıyor? AKP Yeni Türkiye dedi, kalkınan ekonomi, büyüyen türkiye, milli geliri fazla türkiye, ama vatandaşı sömüren, kanını emen bir türkiye görüyoruz. sitem edecekseniz eğer fırıncıya bakkala manava değil oy verdiğiniz AKP’ye sitem edin. ve düşünün neden biz bu hallere geldik. israf, yolsuzluk, saltanata para yetiştiremiyor AKP.. bu nedenle vatandaşın sırtına biniyor. bütün bu olumsuzluklara ne MHP ne CHP ne HDP ses çıkarmıyor. herkes nasıl malı götürürüm derdinde. vatandaşın durumunu bilen yok.. bizler de hala kalkıp bu partileri ve liderleri destekliyoruz. biz aklımızı kullanmazsak Allah başımıza bunları getirir.. biz değişmezsek, liderler partiler değişmez..

 • bayburt
  3 Kasım 2017 07:16

  2 yılda bir böyle zamlar devam ederse 20 yıl sonra galiba ekmeği 5 liraya alacaz.teşekkürler bayburt

 • vatandaş
  3 Kasım 2017 08:32

  Belediye başkanımızdan zahit mahallesi köşkayağı mevkii tarafına halk ekmek büfesi istiyoruz.Bu zammı protesto için bizlerde halk ekmeği büfesinden almak için hazırız.

 • fatih
  3 Kasım 2017 08:34

  yapın ya az bile olmuş bayburt olarak bunun fazlasını da hak ettik artık her şey cep yakmaya başladı ALLAH sonumuzu hayır etsin diyecek söz yok

 • SERDARA DESTEK
  4 Kasım 2017 17:45

  DOĞRULARI ÇOK GÜZEL BİR ŞEKİLDE DİLE GETİRMİŞSİNİZ SİZİ TEBRİK EDERİM SORGULAMAYAN İNSANLARDAN ELEŞTİRİ BEKLENEMEZ

 • Kemalettin
  6 Kasım 2017 07:39

  Sayın Beyediye Başkanımız Mete beyden Esentepe mahallesi olarak bizde halk ekmek büfesi istiyoruz bizde zammı protesto ediyoruz.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.