Bayburt’ta Bedelli Askerlik Yapanlar Törenle Yemin Ettiler

  • Haberin Tarihi: 16 Aralık 2018
  • Bu haber 912 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Bedelli Askerlik Yapanlar Törenle Yemin Ettiler

 

Bayburt’ta 4. Dönem Bedelli Askerlik Yükümlüleri için 17. Komando Tugay Komutan Yardımcılığı’nda yemin ve terhis töreni düzenlendi.  

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bedelli askerlik yükümlüleri 21 günlük eğitimlerini tamamlayarak yemin etti. 

Yemin töreni sonrası konuşma yapan Vali Ali Hamza Pehlivan,  “Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz bu yüce millet tarih sahnesine çıktığı günden itibaren, dünyada iyiliklerin, güzelliklerin, hak ve adaletin hakim olması için mücadele etmiştir. Hiçbir zaman haksız yere saldıran emperyalist bir güç olmamıştır. Özellikle milli ve manevi değerler paydasında bu hasletlerin hem vatan sathında hem de dünyada yayılması için mücadele vermiştir. Ne zaman birliğine, dirliğine, beraberliğine ve hürriyetine kast edenler olduysa o şer güçler karşısında dimdik durmasını da bilmiştir. İki bin yıllık geçmişe sahip devlet geleneğimizde türlü zorluklara, düşmanlıklara karşı mücadeleler verdik. Bunun en büyük örneklerinden birisi Kurtuluş Savaşı yıllarıdır. O zaman ateş çemberi içerisinde olan Anadolu’muz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bütün fertleriyle çok üst düzey bir mücadele vererek bu toprakları işgalden kurtardı. Bu gençlerimiz kısa bir süreliğine de olsa askerlik hizmetini yerine getirdi ve bu sayede Bayburt ilimizde misafir oldular. Biz hem asker kardeşlerimizi hem de siz kıymetli ailelerini Bayburt’ta misafir etmekten dolayı ziyadesiyle mutlu olduk. Bu vesileyle tezkerelerinizin siz değerli kardeşlerimize ve ailelerinize hayırlı olmasını diliyorum. Hepinize hayatınızda başarılar diliyorum.” Şeklinde konuştu. 

17. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Pürsünlü ise yemin törenini gururla ifa ettiklerini belirterek, “Unutulmayacak bir törene şahitlik ettik. Sizlerle birlikte bu törene Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen şanlı al bayrağımız, canlarını seve seve aziz vatan uğruna feda eden bütün şehitlerimiz ve bugün bize güzel ülkemizde özgürce yaşama hakkını bahşeden Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun kahraman silah arkadaşları şahittir. Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman Mehmetçikleri bu yeminle sizler; milletimize sadakatle hizmet edeceğinizi, ulusumuzun güvenine layık olacağınızı beyan ettiniz. Bu beyanın teminatı şeref ve namustur. Şeref ve namus Türk Ulusu için hava kadar, su kadar, toprak kadar kutsaldır.” diye konuştu. 

Tören eğitimler sırasında başarı gösteren askerlere başarı belgeleri ve hediyelerin takdimi ile dönem birincisi olan askerin yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından sona erdi. 

Törene Vali Ali Hamza Pehlivan’ın yanısıra 17. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Pürsünlü, Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, 17. Komando Tugay Komutan Yardımcılığı Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Adalet Komisyonu Başkanı Menderes Akar, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç ve asker yakınları katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.