Bayburt’ta “Ayın Cümlesi Yarışması” Başladı

 • Haberin Tarihi: 23 Mayıs 2018
 • Bu haber 592 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta “Ayın Cümlesi Yarışması” Başladı

 

Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleşen Ayın Cümlesi Yarışması’na ildeki tüm ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri katılabilecek.  

Bayburt Belediyesi, Bayburt Üniversitesi başta olmak üzere ÖĞDER, Eğitim-Bir Sen, Birlik Vakfı, BAY-ÇED İlim Yayma Cemiyeti, İHH gibi pek çok sivil toplum örgütünün katkısı ve desteği ile gerçekleştirilen yarışmaya ilişkin kurallar ile ilgili okul idaresince bir yazılı açıklama yayınlandı. 

Yarışma kuralları şöyle: 

1-Yarışmaya ilimizdeki örgün eğitim gören  ortaöğretim (Lise ve Dengi Okul) öğrencileri ile yükseköğretim(Üniversite) öğrencileri katılabilirler.

2-Her ay belirlenen ayın cümlesi hakkın da  her öğrenci sadece bir kez cevabını elektronik ortamda istenen  kişisel bilgilerini yazarak bayburtkizaihl.meb.k12.tr/ gönderebilir.

 3-30 Mayıs 2018 mesai bitimine  kadar  cevaplar elektronik ortamda gönderilebilir.

4-Mayıs ayı  sonunda okulumuz sosyal etkinlikler kurulu  tarafından doğru cevabı  elektronik ortam da ilk olarak gönderen öğrencimiz yarışmanın 1.si olarak ilan edilecekken ,yarışmanın 2. ve 3.leri  ayın cümlesini doğru olarak gönderenler arasından kura ile seçilecektir.

5-Mayıs Ayı  “Ayın Cümlesi”  15 şifreden oluşmaktadır. Her hafta 3 şifre verilecektir.

6-Cümleyi oluşturacak kelimeler haftanın değişik günlerin de bir haberin altında okul web sisayfamız da  yayınlanacaktır.

7- Değişik zamanlarda ve haber metinlerinin bitimin de yayınlanan kelimeleri öğrencilermiz birleştirerek  ayın  cümlesini oluşturup elektronik ortam da okulumuza  göndereceklerdir.

8-Mayıs  Ayı “Ayın Cümlesi” 01.05.2018 İle 30.05 .2018 tarihleri arası okul webte haber sonlarında verilen şifreleri tamamlayarak bulunacaktır.

9-Yarıma sonucun da 1. olan öğrencimize tam altın 2.olan öğrencimize yarım  altın, 3.olan öğrencimize ise çeyrek altın hediye edilecektir.

10-Yarışmay elektronik ortam da başvuru yapan öğrencilerimiz yarışma şartnamesini kabul etmiş sayılacaktır. Yarışmamıza okulumuz personelinin 1.derece yakınları katılamaz…

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Murat
  2 Haziran 2018 12:02

  Yarışmanın başlangıcından sonuçlanmasına kadar yarışmamızı destekleyen, katılım sağlayan, takibini yapan herkese teşekkür ederim. Yarışmanın duyurulmasında yardımını esirgemeyen yerel basınımıza ayrıca teşekkür ediyorum.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.