Bayburt Üniversitesi’nde Bin 500 Kişilik Yemekhane Hizmete Girdi

  • Haberin Tarihi: 18 Eylül 2019
  • Bu haber 121 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesi’nde Bin 500 Kişilik Yemekhane Hizmete Girdi

 

Bayburt Üniversitesi Baberti Külliyesinde bulunan Kültür Merkezinde 1500 kişilik yemekhane hizmete başladı.

Yapımı devam eden Kültür Merkezi kompleksinin içinde hizmete giren ilk birim yemekhane oldu. Baberti Külliyesi’ndeki Kültür Merkezi’nde yer alan yemekhane öncelikli olarak akademik ve idari personeller ile öğrencilere hizmet verecek. Birçok birimi içerisinde barındıracak olan Kültür Merkezi’nde tamamlanan ve hizmete giren yemekhane dışında, sinema salonları, bowling salonu, tiyatro sahnesi, masa tenisi alanları, fotoğraf stüdyoları, berber, kırtasiye ve PTT gibi birçok sosyal alanda hizmet verecek.

Yemekhanenin hizmete başlamasıyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, “Baberti Külliyesi gibi büyük bir kampüste, bin 500 kişilik bir yemekhaneyi hizmete açmış bulunuyoruz. Yemekhane her yönüyle modern şartlarda dizayn edilmiştir. Gündüzleri personel ve öğrencilere yemek servisi yapacak olan yemekhanenin, kamu ya da sivil toplum kuruluşlarının talepleri doğrultusunda gerçekleştirecekleri organizasyonlarında da hizmet verecektir. Hizmete giren yemekhaneyle birlikte canlılığın başladığı Kültür Merkezi’ni kısa süre içinde tam kapasiteyle faaliyete geçirmiş olacağız” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.