Bayburt, Siyaseten Tarihi Bir Fırsat Yakaladı…

 • Haberin Tarihi: 22 Ağustos 2014
 • Bu haber 1285 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt, Siyaseten Tarihi Bir Fırsat Yakaladı…

Bayburt 12 yıllık Ak Parti iktidarında ilk kez önemli bir siyasi fırsat yakalamış görünüyor.

2011 yılından buyana nüfus azlığı nedeniyle tek milletvekilliyle temsil edilen Bayburt, yine 2011 yılında Milletvekilliği seçim startını Bayburt’tan veren dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ” Ben Bayburt’un ikinci milletvekiliyim” sözü Bayburtluların başbakan olan bir milletvekili olduğu öz güvenini vermişti.

10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, artık bundan böyle Bayburtluların bir cumhurbaşkanı olduğu anlamına geliyordu. Bu gelişmelerin ardından 19 Ağustos 2014 tarihinde Bayburt’u ziyaret eden dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Valilik binasının balkonundan yaptığı konuşmada ” Ben bundan böyle Bayburt’un üçüncü milletvekiliyim söylemi büyük alkış toplamıştı. Aradan üç gün geçtikten sonra AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında 62. hükümetin Başbakan’ı ve AK Parti’nin yeni genel başkanı Ahmet Davutoğlu oldu.

Bu gelişmeler sonrası bundan böyle, Bayburt’un bir milletvekilinin yanı sıra bir Cumhurbaşkanı ve birde Başbakanı olmuştur. Bu sonuç diğer bir söylemle Bayburt tarihi bir fırsatı yakalamıştır anlamına gelmektedir. Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek için her kapının daha rahat açılabileceği ve Bayburt siyasi olarak akıllı ve ileriye dönük hamleler yaptığı taktirde önemli yatırımları gerçekleştirmesi hayal değil gerçek olacaktır anlamı taşımaktadır.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 12 Yorum Yapıldı.

 • derviş atik
  23 Ağustos 2014 08:40

  Ya milleti böyle kandırmaya devam edin bayburta yatırım falan yapıldığı yok olacak, yapılacak, dişinizi sıkın, biraz daha diye diye memleketin anasını ağlattınız hala bir fırsat daha şeklinde milleti kandırıyorsunuz millette şaşkın ördek gibi inanıyor …

 • Y.KIRZILI
  23 Ağustos 2014 11:43

  Hayırlısı neyse o olsun Bayburt bu makus tarihinden kurtulsun artık.

 • ANKARA BAYBURT,LULAR PLATFORMU
  23 Ağustos 2014 16:58

  SN VEKİL ÖZBEK,SELAMLAR SUNARAK,TARİHİ BİR FIRSAT OLARAK,77000 BİN BAYBURTLUYA HİZMET EDECEK OLAN,
  BÜYÜK (EBEDİ).!!,YATIRIMLAR.!!.
  1-ÜÇ İLÇENİN BAYBURTA BAĞLANMASI(TORBA YASASI)İLE.ERZİNCAN-OTLUKBELİ..ERZURUM-PAZARYOLU..G.HANE-SALYAZI
  2-ASYA KARADENİZ DEMİRYOLU PROJESİNE,BAYBURT İLİNİN DAHİL EDİLMESİ.(45 KM),FARK EDER.
  3-T.S.K..NEZDİNDE”ACEMİ BİRLİĞİ OLMASI”.
  “Bayburt ak.parti il bşk.belediye bşk,ları bütün yetkililere görev düşmektedir,Allah rızası için,Bayburta sahip çıkınız,lütfen.saygılarımızla.
  Not:Bayburt parti il başkanları ve s.t.k.işbirliği ile.

 • gezgin
  23 Ağustos 2014 23:40

  Bu cümleyi beş sene öncede duymuştuk,Bayburt siyaseten tarihi fırsat yakaladı…..Göreceğiz inşallah kaçmaz, bu Bayburtun hali nedir..? Belediyecilik ve şehircilik SIFIR……Bünyesinde iki şertane mimar,inşaat mühendisi ve şehir planlayıcısı , gerekli personeli barındıramıyan belediye Allah yardım ede…..

 • t.demirbaş
  24 Ağustos 2014 20:39

  Şu yeraltı kazı çalışmaları bi biteydi hayırlısıyla millet yol alsında bayburtta belki gelişir yavaş yavaş.!30 yasındayım kendimi bilmiş bileli halen alt yapıyla uğrasıyolar daha yolları yapıp genişletemedik.Gidecek yolumuz yok,içeçek suyumuz yok,hergün eve gitmek için bayburttun altını üstüne getiriyoruz.bir yeri yapmadan diğer yeri söküyolar.Korkuyorumki aydıntepe demirözü bizden önce gelişecek bu gidişle..Bayburt için fazlasıyla bi bayburt yapacak kadar yatırım oluyor ama bizim burdaki yetkililer birazda elini tasın altına koyacaklar.gece gündüz kendileri calısanları sık sık takip edecekler.hiç kusura bakmasnlar orda burda vatandasları ziyaret edip bol bol resim cekilip medyada bos ziyaret reklamı yapmayacaklar.

 • Mehmet Tunç
  24 Ağustos 2014 21:10

  çok saglam güldüm :)))))

 • Şingâhlı
  25 Ağustos 2014 06:15

  Bu zihniyetin Bayburt’a yapacağı bir şey yoktur.. çünkü daha ilk andan itibaren kendi çıkarını düşünen bir anlayış ile karşı karşıyayız..
  Bayburt’un sorunları yerine hayali bile olamayacak BAKANLIK TALEBİ anlayışın Hizmet olmadığını göstermiştir.

  Halen Ankara’ya bir heyetin gitmemesi, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Başkanları ve STK Temsilcileri ile Valilik nezdinde toplantı yapılmaması, sorun ve taleplerin dinlenmemesi Bayburt’un kalkınmasının hayal olacağını göstermiyor mu?
  herkes ben koltuğumu nasıl korurum derdinde..RTE, Hakan Şükür, Davutoğlu vekilim dedi ama adamlardan Bayburt’a zaman ayırmalarını beklemek akılsızlık olur.. sen sorunları bildirdin de adamlar sorunlarını mı çözmediler? böyle bir dertleri yok ki hizmette gelesin…2015 Seçimleri Bayburt için dönüm noktası olmalı.. hizmet varsa eğer %80 yerine %100 olmalı.. eğer hizmet yoksa %80, %5 olmalıdır. destek verdik hizmet gelmedi, köstek olalım ki hizmet BELKİ gelir.. gelmezse zaten kaybımız olmayacak…. ARTIK VEFA ZAMANI.. Bayburt’ta AKP Kadrosu gerekli desteği her zaman gördü.. ŞİMDİ ÇALIŞMA ZAMANI..

 • bayburtlu
  25 Ağustos 2014 06:27

  TAYYİP ERDOĞAN 2. VEKİŞL BENİM DEDİDE NE YAPTI Kİ DAVUTOĞLUDA YAPSIN BUNLARIN HEPSİ HİKAYE BAYBURT VALİSİ OLAN KÖY GİBİ BUNUN BAŞKA AÇIKLAMASI YOK KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM

 • Y.KIRZILİ 2
  25 Ağustos 2014 08:37

  VERİN GAZI,VERİN GAZI BAYBURT’LİYA 5 YIL ÖNCEDE TAYYİP ERDOĞAN AYNI ŞEYİ SÖYLEMİŞTİ,4 YILDIR KİMSE ORTADA YOKTU SEÇİM YAKLAŞTI YİNE AYNI SÖYLEMLER BAŞLADI,BENİM SAF MEMLEKETİMDE YEDİ,YAZIK VALLAHİ ÇOK YAZIK

 • BYB69
  25 Ağustos 2014 10:17

  Birinci vekilimiz sayın Özbek ikinci vekilimiz Türkiye cumhuriyetinin bugünkü başbakanı yani! yeni Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan üçüncü vekilimiz Dış işleri bakanımız yani! yeni Başbakanımız Ahmet Davut oğlu bundan sonra Bayburt un sırtı yere gelmez ki. Gel ki! memleketimizde ne yollarımız düzgün nede alt yapımız düzgün iş olanaklarda az ama! olsun bu günler geçer biz bu badireleri-de atlatırız biz öyle bir milletiz ki Ermenileri vatanımızdan kovmuş milletiz . Şimdiki sorunlar devede kulak bile kalmayacak kadar küçük sorunlardır sabırlı olalım ey Bayburtlu hemşehrilerim büyüklerimizde hep sabırlı oldular öbür dünyaya gözleri açık gittiler eğer bizimde öbür dünyaya gözlerimizin açık gitmemesi için ya aklımızı başımıza alacağız yada sürünmeye devam edeceğiz.

 • anlayana
  28 Ağustos 2014 13:31

  YA ÖL YADA SESİNİ ÇIKARMADAN YAŞA bunu tam yıllardır BAYBURTTA ve BAYBURTLUNUN üzerinde sürdürülen bir izlenim Devletin bayburtta izlediği politika bence bu bunuda Devletin başındakiler değil BAYBURTTU yönetenler uyguluyor ve onayıda Devlet veriyor.

 • Belemir
  27 Eylül 2014 06:37

  Şingahlı doğru söylüyorsun. Kul rabbinden bir şey talep etmedikçe rabbi ona al senin evin olsun, al senin araban olsun, al sen rahat yaşa demez. Yani bizim memleketimizdeki bu partinin ileri gelenleri gönüllerinde bu memlekete hizmet etmek yatıyorsa çok af edersiniz ben BAYBURT’ un 2. milletvekiliyim, 3. milletvekiliyim diyen insanların kapısında yatar ve istediğini alır.( ama nerede !).
  Ayrıca bu memleketin asfalt yoldan önce bu memlekete yarar sağlayacak maddi destek sağlayacak şeyler var bunlar için o insanlardan talepte bulunmak gerekiyor. Öyle asfalt’ ı cart curt şeyler istememeleri gerekiyor adam gibi bu memleket için acil ve faydalı şeyler istemeleri gerekiyor. Bunların neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Tabi öncelikle gerekli şeyleri isteyecek adamlar lazım kafalarında önce benim cebim değil BAYBURT’ un menfaatleri gelmeli.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.