Baskı Müzesi Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elinden Aldı

 • Haberin Tarihi: 22 Şubat 2018
 • Bu haber 581 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Baskı Müzesi Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elinden Aldı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Sanat Özel Ödülleri programında, Kültür ve Sanat Kurumu dalında ödüle layık görülen Baksı Müzesinin ödülünü Prof Dr. Hüsamettin Koçan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Sanat Özel Ödülleri Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletler için kültür ve sanat, en az ekonomi ve savunma sanayii kadar önemlidir. Ekonomi ve savunma sanayi, sizin dünyanın somut güçleriyle olan ilişkinizde belirleyiciyken, kültür ve sanat da somut olmayan unsurlar karşısındaki konumunuzu tayin eder. Bu ikisi birlikte bir ülkeyi ve milleti yükseltir” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Ödüle layık görülen isimlerin her birisi kendi alanında abidevi birer şahsiyettir ve sinemada, mûsikîde, Osmanlı sanat tarihinde, İslam felsefesi ve tasavvuf alanında yapmış oldukları katkılar, ortaya koydukları eserler her türlü takdirin üstündedir.”ifadelerini kullandı

Ödüle layık görülenler şöyle:

Sinema dalında Safa Önal,

Musiki dalında Cüneyt Kosal,

Sanat Tarihi dalında Prof. Dr. Nurhan Atasoy,

Tasavvuf Tarihi dalında Prof. Dr. Süleyman Uludağ

Kültür ve Sanat Kurumu dalında Baksı Müzesi

Ödül törenine, AK Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr.Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Meclis Başkanı Yusuf Elçi, Socar’ın Türkiye eski CEO’su Kenan Yavuz , Ticaret ve Sanayi Odası eski başkanı İbrahim Yumak ve Baksı Köyü Muhtarı Nabi Akçelik katıldı.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • dernk platf-ist
  23 Şubat 2018 12:44

  ak parti ve diğer yetkillere açık mektup,selamlar sunarak,ve baksı müzesini tebrik ederek,şu
  hayati önem taşıyan demiryolu pojesi,bayburttan geçmesi,bayburtun göç sorununu çözecektir,
  selamlar sunarız,anadolu yakası Bayburt dernek platf-ist

 • GARİP BAYBURT
  23 Şubat 2018 23:32

  BAKSI MÜZESİ ÖDÜL ALDI DİYE BÜTÜN BAYBURTLU YÖNETİCİLER KÜLLİYEYE GİTMİŞLER ALLAH AŞKINA SİZ BAYBURTUN YÖNETİCİLERİ DEĞİL MİSİNİZ BAYBURT HALKI SİZDEN HİZMET BEKLİYOR İŞ BEKLİYOR TREN GELSİN DİYE ÇÖZÜM BEKLİYOR ORALARDA POZ VERMEKLE BU İŞLER OLMAZ BAYBURT HALKININ KARNI DOYUYOR MU BU İŞLERLE MİLLETİ ALDATMAYI BIRAKIN BAYBURTUN SORUNLARINI CUMHURBAŞKANINA ANLATIN MİLLET HIZLI TRENİ BEKLİYOR DİYE YALANDAN GİDİP DE FOTOĞRAF ÇEKTİRMEYİ BIRAKIN MİTİNGDE CUMHURBAŞKANI HIZLI TREN GELECEK DEMEDİ Mİ ŞİMDİ GEÇMEYECEK SÖYLENTİSİ HAKİM HAZIR GİTMİŞKEN O KONUYU DA SÖYLESEYDİNİZ BU ZAMANA KADAR BARİ BİR TANE İŞ YAPARDINIZ BAYBURT HALKINA ÜZÜLÜYORUM VALLAHİ KENDİSİNİ TEMSİL ETSİN DİYE SEÇTİĞİ ADAMLARIN BAYBURT DİYE BİR DERTLERİ YOK YAZIKLAR OLSUN HALA TREN GEÇECEK DİYECEK MİSİNİZ NE DE OLSA BAYBURT HALKI KANIYOR DEĞİL Mİ RAHATSINIZ SORUN YOK ESKİ VEKİL BU TREN BURAYA GELECEK DİYORDU ŞİMDİ KENDİSİNDEN BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUZ BAYBURT HALKI OLARAK ALLAHA EMANET

 • A.MEHDİ ÖZTÜRK
  25 Şubat 2018 07:24

  ak parti il bşk,nına,ve m.vekillerimize SELAMLAR,hava yoluna karşı değiliz,amma velakin demiryolu
  hayati önem taşır,yani iş adamları(fabrikatörler)”demiryolu olmayan yere fabrika yapmazlar,dolayısı
  yla”demiryolu bayburtun kalkınması adına”devasa bir projedir”ayrıca asya karadeniz tren hattı ,
  g.haneden geçer ise 7 milyar dolar”Bayburttan geçer ise,…3.5 milyar dolar,Allah aşkına bu devasa
  projeye sahip çıkınız ki…….GÖÇ ÖNLENSİN……..İMZA KAMPANYASI BAŞLATIN…..LÜTFEN.
  ………………….AKSİ HALDE TARİH YETKİLİLERİ AFFETMEZ….BU BİR HAKTIR.!!!

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.