Bariyerleri Aşarak Ölüme Meydan Okudular

 • Haberin Tarihi: 17 Eylül 2019
 • Bu haber 102 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bariyerleri Aşarak Ölüme Meydan Okudular

 

Bayburt şehir merkezinden geçen Erzurum–Trabzon karayolu güzergahında üst geçitler olmasına rağmen akıcı trafiğe rağmen yayalar canları pahasına bariyerlerden atlayarak karayolundan geçiyor.

Bayburt’ta birçok trafik kazasının meydana geldiği söz konusu karayolunun orta refüjüne karayolları tarafından yapılan bariyerler sonrası üst geçitleri kullanmayan birçok insan yoğun trafiğe rağmen bariyerleri aşarak yoldan geçmeye çalışıyor.

Kısa bir süre içerisinde kameralara yansıyan görüntülerde, genel olarak otogarın karşısında ve Genç Osman Mahallesi eski sanayi sitesi mevkiinde yaşanıyor.

Her iki mevkide üst geçitler bulunmasına rağmen genel olarak yayalar tarafından kullanılmadığı dikkat çekerken, her yaştan insanın bariyerlerden atlayarak canları pahasına karayolundan geçmeyi tercih ettikleri görüldü.

Diğer taraftan özellikle yaşlıların üst geçiti kullanamadığı bu nedenle alt geçitlerin veya aynı güzergahlarda yayalar için geçiş noktalarının yapılmasını isteyenler oldu.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • NECATİ
  17 Eylül 2019 08:45

  BARİYERLERDEN ATLAMAK ÇOK YANLIŞ VE AYIP.BUNU ENGELLEMEK İÇİN İLAVE BARİYER KONULMALI
  BİZİMDE YOLUMUZ AMA ÜST GEÇİTİ KULLANIYORUZ.

 • bayburt
  17 Eylül 2019 16:04

  Haber güzelde, niye kısım kısım yaya geçidi yapılsa iyi değil mi? Sağlık meslek lisesine kadar bir adliyenin ve bir de Yenişehir Parkı civarında zorla yaya geçidi yapıldı. Üst geçit zaten dik merdivenler yaşlı vatandaşlar nasıl insin çıksın. Petrol ofisinin civarında dolmuştan inen vatandaş, hele yaşı da yetmiş seksen demişse karşı tarafa nasıl geçecek? Her hâl uçarak geçmeleri bekleniyor. Vali Bey her gün gidip geliyor. Mutlaka görüyordur. Yetkililer şu Bayburt’ta olup bitenlere lütfen seyirci kalmasın. Kara yolları sorumluluğunda diye yetkililer seyirci kalmasın.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.