Baksı Öğrenci Sanat Şenliğinin Beşincisi Düzenlendi

 • Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2017
 • Bu haber 763 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Baksı Öğrenci Sanat Şenliğinin Beşincisi Düzenlendi

Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Baksı Öğrenci Sanat Şenliği’nin sergi ve ödül töreni yoğun ilgi gördü.

Baksı Öğrenci Sanat Şenliğinin Türkiye genelinde yapılması için adım atacaklarını söyleyen, Baksı Müzesi Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Koçan, etkinliğin amacının bölgedeki yetenekli çocukların önünü açmak, onlara sahip çıkmak ve onlar için iyi bir gelecek inşa etmek olduğunu vurguladı.

Çocuk Sanat Şenliği projesini daha da genişletme düşüncesinde olduklarını belirten Koçan, “Bu sene Pazaryolu ve İspir’e doğru genişleme çabamız, bizim ufkumuzu daha da farklı boyutlara taşıdı. Onun için bu projenin altıncısı için bizim Türkiye ölçeğinde bir organizasyona adım atmamız söz konusu olacak.” dedi.

Öğrenci Sanat Şenliği’ne Bayburt’tan 430, İspir’den 161 ve Pazaryolu’ndan ise 44 öğrenci katıldı. Başarılı olan öğrencilerden 20’si Baksı Kültür Sanat Vakfından burs kazanmış oldu.

Pazaryolu Kaymakamı Mehmet Nurullah Karaman da Baksı Müzesinin kuruluşundan itibaren çocuğu çok önemsediğini, kadını da merkeze aldığını belirterek, “Yerel insanı ihmal etmeden, önemseyerek merkeze yerleştiriyor ama ortaya çıkan her ürün, her çalışma dünya çapında, dünya standartlarında, evrensel standartlarda.” dedi.

Konuşmaların ardından atölye çalışmalarında başarılı olan öğrencilere başarı belgeleri verildi.

Törene, Baksı Kültür Sanat Vakfı Başkanı Oya Koçan, Pazaryolu Belediye Başkanı Recep Kaplan, Bayburt Belediye Başkan Yardımcısı Nesumittin Selçuk, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • 69YILDIZ
  16 Mayıs 2017 15:55

  Sayın Prf.Hüsamettin Hoca başarılarının devamını diliyorum. Bayburt,İspir Karayolunun iyileştirmesini BAKSI Müzesinin erişiminin OVİT Tüneli ilede İKİZDERE Karadeniz üzerindende kolaylaşır.BAYBURT,ERZURUM ,RİZE Bağlamında yerelde ULAŞIMDA ,geneldede etkinlilerinle başarılardilerim,saygılarımla.NOT:Sayın bakanımın köyünün yolu güzergahı niçin olmasın.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.