MHP İl Başkanı Bekir Kasap Partisini Eleştirenlere Sert Çıktı

 • Haberin Tarihi: 3 Ocak 2017
 • Bu haber 2704 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
MHP İl Başkanı Bekir Kasap Partisini Eleştirenlere Sert Çıktı

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, Anayasa değişikliğine parti olarak verdikleri destekle ilgili yapılan eleştirilere sert çıktı.

Bekir Kasap’ın yaptığı yazılı açıklama şöyle;

“Büyük Türk milletinin ve devletinin geleceği ve istikbali için PKK-İŞİD-DHKPC ve FETÖ Terör Örgütleri ile girdikleri mücadele de şahadet şerbeti içen şehitlerimizi rahmet ve hürmetle anıyor, aziz hatırları önünde saygıyla eğiliyorum. Ayrıca yılbaşı gecesi Ortaköy’de teröristlerce şehit edilen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine ve milletimize sabır diliyorum.”  Milliyetçi Hareket Partisi olarak Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli ve Teşkilatlarımız  15 Temmuz sürecinde hain, bölücü ve darbeci mihrakların devletimizi yıkma, Türk milletini bölme amaçlarının karşısında dün olduğu gibi bu günde kararlılıkla durmuş ve hainliğe geçit vermemiştir. Tarihte 16 devleti cenk edip fetihler yaparak kuran atalarımız ne yazıktır ki bu devletlerin hiçbirisini savaş meydanlarında kaybetmemiştir. Türk tarihinin geneli göz önüne alındığında çoğu devletin iç çekişmeler, hainlikler, kişisel menfaatler nedeniyle ortadan kalktığı veya yine bir başka Türk boyu tarafından yıkıldığı görülmektedir. Satılmış vatan hainleri 15 Temmuz’da aynı senaryo ile devletimizi yıkmak istediler. Darbeci caniler asker ve polis üniforması ile milletine silah çekmiş, ülkemizi güvenlik zaafına uğratmış, Türk Silahlı kuvvetlerini moralmen çökertmiş, itibarını sarsmış, Genel Kurmay Başkanlığımızı, Özel Kuvvetler Komutanlığımızı ve Gazi Meclisimizi bombalanmış, darbecilere direnen 250 sivil vatandaşımızı şehit etmişlerdir. Devletimiz bu ağır şartlarla mücadele ederken Ülkücüler ne yapmalıydı? O gece olup biteni sessizce televizyonlardan izleyip, vakıanın seyrine göre duruş mu belirleyecekti? Bu sessizliğine gerekçe olarak ta “Biz hükümette değiliz’ mi diyecekti? Benim oğlum işe girmedi, ben ihale alamadım, ben müdür olmadım, ben tayinimi yaptıramadım gibi şahsi menfaatlerin esiri olarak devletimizin yıkılmasına seyirci mi kalacaktı? Darbe girişimi ve devamındaki süreçte Milliyetçi Hareket Partisi’nden ve Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’den bu duruşu bekleyenler üzülerek ifade ediyorum ki, ‘ülkücülük nedir’ ve ‘ülkücü kimdiri’ bilmeyenlerdir. Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’yi tanımayanlardır. İşte bu zavallı çıkarcı gürüh ülkücülerin devletinin ve milletinin yanında oluşunu anlayamazlar.”

Türk Milletinin istikbali için bedel ödemekten çekinmeyiz 

Bakara Suresi 216. ayette yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor; Savaş hoşunuza gitmediği hâlde size farz kılındı. Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz.” Bu ayeti kerimeden de anlaşılacağı üzere milletimizin başına gelen bu şerden hayır çıkmıştır. Millet; topyekun olarak milli irade etrafında toplanmış ve Yenikapı’da iç ve dış düşmanlarımıza hep birlikte, ‘Bu devleti yıkamayacak, bu bayrağı indiremeyecek, bu vatanı bölemeyeceksiniz. Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Millet” demiştir.

15 Temmuz sürecinde ve devamında bizler de Bayburt’ta hiçbir siyasi kaygı, beklenti ve çıkar gözetmeden bütün siyasi partilerle birlikte milli irade etrafında birleşerek halkımızla bütünleştik. Ülkücülük kutlu bir davadır. Ülkücüler büyük Türk Milletinin istikbali için her zaman bedele ödemekten geri durmamıştır. Bu bedel can ile ödenecek ise şehadetten kaçmamıştır. Milleti ve devleti uğrunda 12 Eylül öncesinde  5 bin ülkücüyü şehit vermiş, mensupları idam edilmiş, hapislere atılmıştır. Bizim ideolojimizin temelinde her zaman önce ülkem ve milletim sonra partim olmuştur.

Fiili durum hukuki duruma kavuşmalıdır

Açıkça belirtmek isterim ki 15 Temmuz süreci ve sonrasında şu anda mecliste kabul edilen yeni anayasa değişikliğine partimizin verdiği destek devlette var olan fiili durumun hukuki duruma kavuşturulmasıdır. Milliyetçi Hareket Partisi bu süreçte ne iktidar ortağı olmuştur ne de kendisinin böyle bir istek ve beklentisi olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi devletinin ve milletinin faydasına olan her konuda geçmişte olduğu gibi gelecekte de devletinin yanında yer alacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Devletimizin bu gün içerisinde bulunduğu şartlar ortadadır. Kendilerini ülkücü zanneden ancak oğlu işe girmediği için, kendisi müdür olamadığı için, tayin ve terfi yaptıramadığı için, ihale  alamadığı için Milliyetçi Hareket Partisi’nin Bilge Lideri Dr. Devlet Bahçeli ve teşkilatlarını eleştiren, yerden yere vuranlara bir kez daha sesleniyorum. Şehitlerimizin aziz hatırası ile yaşayan, varlığını Türk Devletine adamış Milliyetçi Hareket Partisi’nde bu beklentiler maalesef karşılanamayacaktır. Bu beklenti sahipleri bilmelidirler ki Ülkücü Hareket şahsi çıkarların önde geldiği bir hareket değildir. Sizler şahsi ikbal ve çıkarlarınızı gerçekleştireceğiniz yerlere gidin. Bu sizler için bir umut Milliyetçi Hareket Partisi için bir kurtuluş ve temizlik olacaktır. Yürümezsek hak yolda, erimezsek hak yolda, çürümezsek hak yolda, gök girsin, kızıl çıksın. Ne Mutlu Türküm Diyene.”

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • ahmet
  4 Ocak 2017 09:54

  Vatan sevgisiyle yanan gönüllere selam olsun ALLAH kimseyi vatansız bırakmasın ama hala siyasete takılıp kalanlar bunu anlayamazlar siyaseti bir kenara bırakıp vatan için bir olmalıyız işte o zaman bu ülkeyi yıkmaya kimsenin gücü yetmez inşallahta yetmeyecek DEVLET BAHÇELİ DE 15 temmuzda geregini yaptı vatan dedi sağolsun varolsun kendine yakışanı yaptı inşallah onun gibi duyarlı devlet adamlarının sayesinde bu ülke kurtuluşa erecektir

 • hamit
  4 Ocak 2017 10:03

  başkan 12 senede Bayburt’ta ne gibi bir icraat gösterdinizde şimdi ülkücülere ahkam kesiyorsunuz.Bırakın Allah aşkına,sen boşversene sana başkanım desinler reis desinler git masanda egonu tatmin et bırak bu işleri.7 haziranda siyaset dersini almadınız mı hala

 • ahmet
  4 Ocak 2017 10:35

  sert konuştu. sert çıktı . çok sertti.. siyasette on yıllardır varolan bu kişinin bir tane olumlu ılımlı proje içeren duyarlı bi tane basın açıklaması veya eylemi varmı bir bakarmısınız.. devlet bahçeli kürdistana evet dese emin olunki evet diyecek sorgu kontrol yok sorun başkanlık paketinde ne var vallahi bilemez. ülkücülerin üzde 90ı hayır diyor o hale koltuk davasında bir de açıklama yapıyor

 • ÇAĞLAR
  4 Ocak 2017 11:39

  sayın İL BAŞKANI O KADAR NEFRET ETTİRDİNİZKİ NE ÜLKÜCÜLÜGÜMÜZÜ NE MİLLİYETÇILIGİMİZİ SAVUNUR KONUŞUR HALE GELDİK BİZ SAYIN DEVLET BAHÇELİDEN AKP DEN HESAP SORMASINI BEKLERKEN AKP YE BİR OYUM VAR ONUDA EVET DİYE KULLANICAM DEMESİ BİZLERİ YIKMIŞ BİTİRMİŞTİR EGER ÖYLEYŞE AKP BİNASİ İLE MHP BİNASİ ARASINDAKİ MERDİVENLERİ İPTAL EDİN DUBLEX YAPIN İÇERDEN BERABER TAKILIN BİZDE KENDIMIZE HIRSIZLIKTAN YOLSUZLUKTAN MİLLİYETÇILERI AYAKLARININ ALTINA ALANDAN HESAP SORACAK BAŞKA DÜRÜST İLKELİ BİR LİDER BULALIM ….DOGRU BİLDİGİMİZİ SÖYLEMEZ İSEK TÜRKLÜK BİZE HARAM OLSUN…

 • selahattin
  4 Ocak 2017 12:39

  Çok güzel sözler ve güzel yorumlar Teşekkürler Bekir Kardeşim.İşte gerçekçilik buna derim.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.