İŞKUR, Noter Huzurunda Kuraları Çekti

 • Haberin Tarihi: 29 Kasım 2016
 • Bu haber 2362 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
İŞKUR, Noter Huzurunda Kuraları Çekti

Bayburt’ta Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda, geçici görevli olarak okullarda istihdam edilecek 168 temizlik işçisi için noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

Okullarda çalıştırılacak işçileri belirlemek için Halk Eğitim Merkezi Salonunda 6 ay süreyle çalışacak olan 168 kişi için 1874 kişi arasında noter huzurunda çekiliş gerçekleştirildi. Salonu dolduran ve çekilecek kurada isminin çıkmasını bekleyenler içerisinde kadınların sayısının fazlalığı dikkat çekti. Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 6 ay süreyle çalışacak olan 168 kişiden 126’sı merkez ve bağlı köylerde 16’sı Aydıntepe’de 26’sı ise Demirözü ilçesinde çalışacak.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Halil İbrahim Coşkun, kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada, işe alınacak kişi sayısının 10 katından fazla başvuru olduğunu söyledi. Kimsenin kafasında en küçük şüphe kalmaması için kura çekiminin noter huzurunda yapıldığını ifade eden Coşkun, “Elimizden geldiğince hakkaniyetli bir kura çekmek derdindeyiz. Başvurunun çok, alınacak kişi sayının az olması hasebiyle, herkesin sıkıntısını gidermek gibi bir imkanımız yok. İnşallah en güzel, en hakkaniyetli şekilde kuramızı çekeceğiz. Sizden istediğimiz herkesin hakkına razı olması.” dedi.

Kura çekimi sonucu 6 ay çalışacak 168 asil 84 yedek isim belirlendi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 6 Yorum Yapıldı.

 • HÜSAMETTİN
  30 Kasım 2016 06:29

  Bu kura çekiminde gerçekten hakkaniyet arandımı yoksa bir takım abilerin adamları kuraya bile girmeden işe alındımı. Yoksa bu kadar fakir fukaranın hakkını nasıl öderseniz. Bu soğuk kış gününde keşke gerçekten ihtiyacı olanları çalıştırsaydınız.Hakka yakışır davransaydınız.

 • mehmet
  30 Kasım 2016 08:19

  annesi babası iş de çalışan ın 18 yaşındaki oğlu işe girerken evine ekmek götüremeyecek derce de olan insanlar işe giremedi günahı vebali % 80 oy alıp insanları böylesi işlere mahkum ettirenlere 3 dönem iş kurdan işe giren 4. defa ne yapacak dağlarda ot da yok ki otlasın

 • şerafettin
  30 Kasım 2016 08:42

  Evet umarımki hakkaniyetli olmuştur sadece şunu belirteyimki birleri varki arkadaşın yazdığı gibi tam 14 yıldır hep onu çalıştırıyorlar artı ev çıktı ailesiyle birlikte hala işe alınıyor bu nekadar korumalık bende AK üyesiyim kiradayım 3 çocuk okutuyorum bana gelince senin güvencen var deniliyor şimdiise birkişi her yıl sene boyunca neden alınıyor bunuda sayın vekillerin dikkatine sunuyorum neden bukadar korumalık ha isim neden yazmıyorum çünkü belli ayan biriside ondan onun ismini bile ağzıma almak istemiyorum eyer adaletli olacaksa olsun yoksa hakkımız haramdır biline SAYGILARIMLA

 • vizontele
  30 Kasım 2016 08:49

  bi ara özel idarede çalışan işkur işçisi passatla geliyordu kapının önüne varın gerisini siz düşünün

 • Murat
  30 Kasım 2016 10:17

  Vasıflı, vasıfsız, tecrübeli, tecrübesiz, bilgili, bilgisiz. ilgili. ilgisiz kişi ve kişiler ayırt etmeksizin 5000 civarında insana kısa dönem istihdam alanı bir önceki dönemde yaratıldı . Maalesef ki bunların 4000’i işe bile gelmediler görev yaptığı kamu kurum kuruluşlardaki yetkililer aman banane dediler onlar lamı uğraşacağız iş kur müdürlüğü denetim yapmadılar. Birde görev yaptıkları yerlerde hizmetli personellerde bulunmakta iş kurcular biz bu gün varız yarın yokuz asıl kadrolu hizmetli personel iş yapsın birbirlerinin üstüne atıyorlar temizlik hizmeti daha da kötüye gitti gidiyor. Kadrolu hizmetli personel ibaresi otomatikman gayri resmi ” Müdür” olarak değişti. Kadrolu hizmetli personeli sen daha çalıştırabilirmisin Şimdi ise alınan rakama bakın 168 ayıklayın pirincin taşını ayıklayabilirseniz eğer.

 • bayburtlu
  30 Kasım 2016 21:16

  hakkaniyetli bir kura oldu.yapanlardan Allah razı olsun…torpil olsa ben işe giremezdim.çünkü chp liyim.Türkiyede keşke bütün işler bu kurada olduğu gibi adaletli olsa…hiç kimse yalandan cıcık üstünü yırtmasın.Adamlar dört dörtlük adil bir şekilde noter huzurunda kura çektiler.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.