Eğitim Ve Geleceğimiz Paneli

 • Haberin Tarihi: 28 Ocak 2017
 • Bu haber 1377 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Eğitim Ve Geleceğimiz Paneli

Bayburt Üniversitesi tarafından “Eğitim ve Geleceğimiz” konulu panel düzenlendi.

Bayburt Üniversitesi Baberti Külliyesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen panele Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek, Bayburt İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, diğer kurum amirleri, akademisyenler, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

Paneli Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tozlu yönetti. Panelde Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ve Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör konuşma yaptı.

Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tozlu açılış konuşmasında; panelin amacının eğitim ve geleceğimiz konusunda karşılıklı fikir alış verişi yapmamız gerektiği olduğunu ifade etti. 

Daha sonra söz alan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili konuşmasında; eğitim ile ilgili geleceğimizin yeniden inşa edilmesinin eğitimle olabileceğinden bahsetti. Bilgili konuşmasının devamında; yazar akademisyen ve fikir adamı olan Nurettin Topçu’nun maarif tanımından bahsederek birçok örnekler verdi. Yeni müfredat ile ilgili herkesin fikir ve öneride bulunmasını, oluşacak bu müfredatta herkesin önerisine yer vereceklerini söyledi. 

Son konuşmacı Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör ise konuşmasında; okumanın önemine değinerek eğitim için okumak gerektiğinden, eğitimin hayata tutunmanın ilk başlangıç olduğundan bahsetti. 

Panel konuşmacılara sorulan soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Sinirhastası
  29 Ocak 2017 12:04

  Bazılarına göre eğitimin kalitesi arttı demek eğitimin dinsel öğeler ile zenginleştiril mesi. Bugün turkıyedekı egıtım sistemi ilim fen alanında çöküş yaşamaktadır. Evet buraya toplanıldı panel yapıldı. Peki sonuç ne oldu. Bakın efendiler beyler egitimi dini motiflere boğarsaniz rakip ulkelere yetişemezsiniz halen daha icraatlar ile övündügünüz o kopruleri otoyolları kore japon v.s ortaksız yapamamaya devam edersınız. Araplar gıbı satacak petrolunde yoksa odemeyi fakirleşerek dolar kurunu dort tl ye dayandırarak yaparsınız. Lıseli bırılerı deı bu memlekette halen amerıkakwda kı robot yarısmasına katılmaya hak kazandık ama orada otelde kalacak paramız yok diyorsa ve devlet tv side bunları cıkarıp bu genclere sponsor aranıyor dıyorsa bir takım kesimlerin mıllı egıtıme falan tutarda destek yapıyoruz sözü biraz havada kalıyor… saygılarımla

 • bayburtlu
  2 Şubat 2017 11:24

  Öncelikle herkese hayırlı günler, şunu ifade etmek istiyorum; Bayburt üniversitesine neden Bayburtlu akademisyen alınmıyor buna cevap verebilir misiniz. Kazandığınız halde neden sonuçlar objektif olarak değerlendirilmiyor. Öncelikle adaletin ne olduğunu nasıl sağlanması gerektiğini bilir ona göre uygularsanız bir şeyler değişir. Üniversiteler aile şirketi gibi kullanılacak yerler değil. Emek hırsızlığı yapan cemaatçilerden ne farkınız kaldı… Umarım bir şeyler değişir düzelir Allaha emanet

 • mehdi öztürk
  6 Şubat 2017 18:39

  prf dr sn Necmettin tozlu,hocamızdan ricamız şu ki,Bayburta tayin edildiği zeman bir söz vermişti,
  sözü şu:Tarihi Bayburtun “kimlik ve kütük”eserini kitap haline getirecekti,5 yıl geçti.???
  daha önceki yıllarda”van şehrinin”kimlik ve kütük”kitabı çıktı,başardı …maalesef Bayburt yok.!!!
  “umarız Bayburt için”bir eseri olur.,saygılar.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.