Bayburt Üniversitesinde Öğrenci Sayısı Artmaya Devam Ediyor

 • Haberin Tarihi: 23 Ekim 2016
 • Bu haber 4537 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesinde Öğrenci Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Bayburt Üniversitesi 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında öğrenci sayısında yaklaşık 2000 artış sağladı.

Akademik yılın başladığı Bayburt Üniversitesinde bir önceki yıl 7000 civarında olan öğrenci sayısı yeni bölümlerinde açılmasıyla birlikte bu sayı 9000 bin seviyelerine gelmiş durumda. Öğrenci sayısını artıran üniversitenin Eğitim Fakültesi başta olmak üzere bazı bölümlerinin Demirözü güzergahındaki Baberti Külliyesine taşınmış olması ve Dede Korkut kampusündeki değişiklikleride beraberinde getirmiş oldu.

Her geçen dönem gelişerek büyüyen ve Bayburt’un kalkınma ve gelişmesi konuşunda en önemli etken olan Bayburt Üniversitesi öğrencilerinin barınma sorunları hemen hemen çözülmesine rağmen, öğrencilerin bir çok şikayeti hala devam ediyor. Bayburt’u tercih ederek gelen öğrencilerin bir bölümü yurtlara yerleşirken, önemli bir bölümü ise apart ve pansiyonlarda yer bulabiliyor. Bir çok öğrenci apart ve pansiyon ücretlerinin yüksekliğinden ve sebze ve meyve gibi ürünlerin pahalı olmasından şikayet ediyorlar. Bir çok öğrenci ise yeni kampüs Baberti Külliyesinin uzak olması nedeniyle ulaşım konusunda sorunlarını dile getiriyorlar. Bazı pansiyonların Baberti Külliyesinde okuyan öğrencilere ücretsiz araç sağlayarak gidip gelmelerine katkı sunuyorlar.

Kurulduğu günden buyana Bayburt’un nüfus sayısına önemli katkı sağlayan ve öğrenci sayısını artıran Bayburt Üniversitesi, öğrencileri konusunda Bayburt esnafı başta olmak üzere her kesimden destek beklediği rahatlıkla söylenebilir.  

41 2 3

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • dusunur69
  24 Ekim 2016 11:36

  öğrenci sayısının 10.000 yaklaştığı bir üniversitede ve şehirde artık bir cok olgunun değişmeye ihtiyacı vardır.her kesimden hizmet alan öğrencilerin yaşam alanlarını bizlerin genişletmesi gerekiyor.hizmet veren sektörlerin kendilerini muhakkak yenilemeleri gerekiyor.yoksa yazın şehrimize gelen yabancıları nasıl yavaş yavaş kaybediyorsak.bu öğrenciyide yavaş yavaş kaybede biliriz.öğrenci sayımızda ki artışta ve yeni yapılaşmada emeği gecen herkese teşekkür ediyorum.esnafımızın özellikle vitrinlerini değiştirmesi gerekiyor.

 • bayburtlu
  24 Ekim 2016 19:59

  bayburt öğrenciyle var olan bir şehirdir velinimet olan öğrencileri elde tutmak için esnafa eğitim verilmelidir yoksa bu öğrenciler bayburttan gitmek için gün sayacaklardır

 • ESNAF
  26 Ekim 2016 01:05

  DOSTUM ESNAFA LAF ETME…SEN GİT İLK ÖNCE YOLUNU YAP YOLLARIN HER YERİ TOZ ÇAMUR DAHA YÜRÜYECEK YER KALMADI..NERDEYSE MİLLET HAVADAN GİDECEK….BİR YANDAN DEVLET SU İŞLERİ KAZIYOR,BİR YANDAN DOGAL GAZ, BİR YANDAN ELEKTRİK HERYERDE KAZMA KÜREK ÇALIŞMASI….ŞEHİR DIŞINA ÇIK BAKALIM BÖYLE BİR ŞEHİR VARMI DAHA.KIŞIN EKSI 30 DERCESİNİ ÇEKEN BAYBURT ESNAFI YAZIN TOZUNU ÇAMURUNU KIŞIN SOGUK HAVASINI.HEMDE BU MEMLEKETTE YEDİ SEKİZ AY KIŞ VAR.30 SENELİK ESNAFIM 30 SENEDİR HEP AYNI İŞLER.HER HALDE Bİ OTUZ SENE DAHA DEVAM EDER.BU KAZMA KÜREK İŞLERİ.

 • BAYBURTLU
  26 Ekim 2016 01:15

  İLK ÖNCE GİDİN KENDİNİZİ DEGİŞTİRİN.SOKAK ORTASINDA ….. BAHÇELERDE PARKLARDA NE YATIKLARI AZ ÇOK KULAGIMIZA GELİYOR.BU İŞLERİ YAPANLAR ESNAFA DERS VERMESİN İLK ÖNCE KENDİLERİNE DERS VERSİN…BUNLARI YAPANLARA SÖYLÜYORUZ…ÜSTÜNE ALINANLAR CEVAP VERİR.YOKSA PIRIL PIRIL TER TEMİZ ÖGRENCİLERİMİZ ÇOK VAR ONLAR BİR TARAFA..

 • sinirhastasi
  26 Ekim 2016 22:13

  Bakınız değerli hemşehrilerim eğitimde sayı değil kalite önemlidir. daha öncede ifade etmiştim. eğitim işi bal üretme işine benzer, bugun piyasada normal gerçek balın kg ı 70-90 tl arası değişiyor adamın yaptığı 10 kovan bal… başka bir vilayette kilosu 20 tl olan türkiyede üretilmiş bal var bu adamda 200 kovan bal yapmış….. hangisi değerli hangisi kıymetli… bizim üniversitemiz uluslar arası alanda hangi ulusal capta hangı başarısı var… öğrencilerinin ürettiği hangi proje ses getirmiş… basarılı olacağı alanda odaklansın tamam eyvallah .. ama sırf ogrencı sayısı artsın diye her bolumu acmak mantık ısı degıldır. bu ogrencılerın ve aılelerının geleceğini düşünmelisiniz… bakınız atanamayan ogretmenlere hepsı unıversıte mezunu… yapmayın etmeyın bu genclerın geleceğıne yazık edersınız…bugun gidin bakın bayburt belediyesi binası kadar binası olan unıversiteler icat ve patent alma yarışında bayburt unıversitesıni geçmiş durumda.. işte butun mesele bu… ha dersenın ya arkadaş bız bu ogrencılerı gecım kaynağı olarak goruyoruz ayrıca ülkemize lise eğitimi yerini artık unıversıte egıtımı aldı ona da bir şey diyemem.. saygılarımla…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.