Vali Pehlivan’dan Dolmuşlar Hakkında Değerlendirme

 • Haberin Tarihi: 4 Şubat 2019
 • Bu haber 389 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Vali Pehlivan’dan Dolmuşlar Hakkında Değerlendirme

 

Vali Ali Hamza Pehlivan, şehir merkezi ile Bayburt Üniversitesinin Baberti Kampüsü arasında çalışan şehir içi dolmuşlarından birisine binerek dolmuşçuluk hizmetlerine yönelik tespit ve değerlendirmelerde bulundu. 

Kısa bir süre önce şehir merkezindeki dolmuşlarda ödeme işleminde Bayburt Kart sistemin devreye sokulduğu güzergahta seferlere başlayan dolmuşları inceleyen Vali Pehlivan Bayburt Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Burhanettin Kahrıman’dan bilgiler aldı.  

Şehir merkezi ile Bayburt Üniversitesi Baberti Külliyesi hattında çalışan dolmuşa binen Vali Pehlivan öğrencilerle sohbet etti. Vali Pehlivan yolculuğu sırasında araçta bulunanların dolmuşlarla ilgili talep ve önerilerini dinledi. Uygulamanın vatandaş memnuniyetini sağlaması ve muhtelif mağduriyetlerin önüne geçilmesi bakımından güzel bir örnek olduğunu kaydeden Pehlivan, sistemin ulaşım güvenliğini tehlikeye atabilecek durumları da engelleyeceğini belirtti.  

Vali Pehlivan, “Bayburt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından alınan karar doğrultusunda şehir merkezimizde çalışan dolmuşlarımız artık kartlı sisteme geçti. Dolmuşlarda yolculuk ücreti ödemelerinin nakit yerine Bayburt Kart ile gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu uygulamayla hem vatandaşlarımız hem de dolmuş esnafımız fayda sağlayacaktır. Seyahatler daha düzenli ve daha güvenli olacaktır. Bu uygulamanın başlatılmasında emeği olan Oda başkanımızı ve dolmuşçu esnafımızı kutluyorum, kendilerine ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

Bayburt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Burhanettin Kahrıman ise öğrenciler ile emeklilerin gerekli belgeler ile başvurmaları halinde indirimli karta sahip olabileceklerini belirtti.  

Vali Ali Hamza Pehlivan’a dolmuş seyahati sırasında İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er ve Bayburt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Burhanettin Kahrıman eşlik etti.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • bihemta
  4 Şubat 2019 20:43

  bir de şu dolmuş duraklarına el atsanız. rast gele yol ortasında durup bütün trafiği felç ediyorlar. ayrıca şehrin göbeğinde dolmuş niye bekler. güzergahı boyunca seyredip yolcusunu alıp şehir dışında durağında bekler.

 • Bayburtlu
  5 Şubat 2019 10:46

  Dolmuşlarda insanları üst üste İstifliyorlar Birde Buna Bir El Atarsanız Seviniriz 30 Dolmuşcuya Koskoca Memleketi Ezdiriyorsunuz Yazık

 • fatih
  7 Şubat 2019 13:48

  MADEM Kİ, BU KONU MERCEK ALTINA YATIRILDI, İYİCE ENİNE BOYUNA MESELELERİ ORTAYA KOYMAK GEREKİR. 1-Her mahallede durak olmalı ve dolmuşlar bu duraklara gitmelidir. 2-bu duraklar haricinde yollarda rastgele yolcu indirilip bindirilmemeli ve mevcut trafiği engellememelidir. 3-dolmuşların önünde gidiş güzergahı ve dolmuş numarası yazılmalıdır. 4- Hareket saatleri belli olmalı, çizelge halinde duraklara asılmalıdır. 5-engelli vatandaşların inip binebilmeleri için asansör olmalıdır. 6-şehir merkezinden uzakta durak olmalı ve şehir merkezinde beklemeler olmamalıdır.

 • VATANDAŞ
  9 Şubat 2019 16:10

  Malum kış aylarındayız. Durakta bekleyen bir tane araç görmedim ki sıcak olsun. Buz dolabı içine istiflenmiş gibisiniz. Hizmet namına hiçbir şey yok. Üslup bildiğiniz sokak ağzı. Merkezden hastane durağına kadar telefon elinde sohbet eden şoför biliyorum. Para muhabbeti. Kaç kişi bindi, kaç kişi indi. Ne kadar oldu, ne kadar gitti. Paranız da batsın vereceğiniz hizmetiniz de!

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.