Şehit Aileleri ve Gaziler İçin İftar Programı Düzenlendi

  • Haberin Tarihi: 6 Haziran 2017
  • Bu haber 771 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Şehit Aileleri ve Gaziler İçin İftar Programı Düzenlendi

 

Bayburt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Şehit aileleri ve Gaziler için iftar programı düzenlendi.

 

Programa, Vali İsmail Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu, Kışla Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkanı Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Hayri Tacın, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bölge Baro Başkanı Serkan Pekmezci, Vali Yardımcıları Mutlu Almalı ile Tamer Kılıç, Aydıntepe Kaymakamı Selçuk Haskırış, Demirözü Kaymakamı Ali Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim Ayhan Vural, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

 

Vali İsmail Ustaoğlu iftar sonrası yaptığı konuşmasına geçtiğimiz günlerde yaşanan helikopter kazası sonucu şehit düşen askerlere rahmet dileyerek başladı. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Vali Ustaoğlu, “Ülkemizin en ücra köşesinde vatanın, milletin bütünlüğü için kahramanca mücadele eden askerimize ve polisimize Allah’tan kolaylıklar diliyorum. Başta buradaki ailelerimizin evlatları olmak üzere bu mücadelede şehit düşen kardeşlerimize de Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.

 

Huzur ve güvenin tesis edilmesinde kahramanca görev yapan güvenlik personelimizin çok büyük emekleri var. İşte bu akşam burada misafir ettiğimiz ailelerimiz bizlere bu şehitlerimizin emaneti. Onlar, şehitlerimizin devlete bu millete emanetleridir. Bizlerde şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak adına elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz.

 

15 Temmuz darbe girişimi bizlere bayrağımızın, ezanımızın, vatanımızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu millet bu girişime karşı mücadelede ederek milletimizin ve devletimizin bölünmesinin önüne geçti.” diye konuştu.

 

Şehitlerimize minnet ve şükran borçlu olduğumuzu belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kenan Eroğlu ise, “Sizler en değerli varlıklarınızı bu vatan için verdiniz. Bundan daha değerli ve daha büyük bir fedakârlık yoktur.  Onların bu kahramanlıkları ve fedakârlıkları bizim varlık sebebimiz olmuştur. Bizler, sizler için ne yaparsak yapalım sizlerin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz.” dedi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.