Örnek Esnaf Mutlu Müşteri Projesi

 • Haberin Tarihi: 20 Aralık 2017
 • Bu haber 535 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Örnek Esnaf Mutlu Müşteri Projesi

Bayburt Valiliği himayesinde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bünyesinde Bayburt Belediyesi, Bayburt Üniversitesi, Kültür Turizm ve Ticaret İl Müdürlükleri, Esnaf, Ziraat ve Ticaret Odalarının işbirliği ile hayata geçirilecek “Örnek Esnaf, Mutlu Müşteri” projesi’nin tanıtım toplantısı Öğretmen Evinde gerçekleştirildi.

Gıda mevzuatında belirtilen koşullara uygun, hizmet anlayışı, müşteri memnuniyeti, tüketici hakları ve mekan kalitesi yönünden örnek işletmelerin belgelendirilip ödüllendirileceği proje ile esnaf ve ticari işletmelerin hizmet kalitesinin artırılması hedefleniyor.

İşletmelerin eğitim, danışmanlık ve rehberlik hizmetleriyle “Kalite ve Örnek Esnaf Bayrağı” veya Plaketi” için teşvik edileceği projenin bir diğer amacı da hizmet sektöründeki kalitenin artırılmasıyla toplumsal fayda sağlamak.

Öğretmen Evinde düzenlenen tanıtım toplantısında proje hakkında açıklamalarda bulunan Vali Ali Hamza Pehlivan son yıllarda daha da artan kamu yatırımlarıyla birlikte esnafların da ilimizin gelişim ve değişimine daha etkin şekilde ortak olmalarını istediklerini söyledi.

Vali Pehlivan işletmelerin gerekli standartları sağlamalarını teşvik edeceklerini belirterek, “Yapılan yatırımlarla Bayburt İlimizin çehresi değişiyor. Bu değişime esnaflarımızın; ‘İlime değer katmak için ben de varım’ diyeceklerine inanıyorum. Bizim amacımız teşvik etmek. Karınca kararınca yapacakları her katkı değer teşkil edecektir. İlgili kurum ve kuruluşlarımızın katkılarının da bu bağlamda çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Değişik isimler altında kurumlara verilen kalite belgeleri, Beyaz Bayrak gibi uygulamalar var. Biz de Bayburt özelinde, Bayburt’a özgü bir proje uygulayalım istedik. Yapılan işlerin, sunulan hizmetlerin en iyi şekilde yerine getirilmesi, işyeri ve konut gibi özel mekanların ve çevresinin görsel olarak şehrimize yakışır, en güzel şekilde planlanıp inşa edilmesi, var olanların bakım, onarım ve tadilatının gerçekleştirilmesi, İlimize değer katmaya yönelik ilk adımları teşkil edecektir.” dedi.

Esnafların konuyla ilgili katkılarını beklediklerini bildiren Vali Pehlivan, “Zaman zaman esnaflarımıza yönelik bir takım eğitim programları düzenliyoruz. Çeşitli sebepler nedeniyle eğitimlerimize katılamayan esnaflarımızın bu proje kapsamında görevli personelimiz marifetiyle ayağına gidilecek, tespitler yapılacak, gerekli kriterler kendilerine bildirilip rehberlik edilecek. Gruplar halinde işletme sahiplerine ve çalışanlarına eğitim faaliyetleri de düzenleyeceğiz. Esnaflarımızın bu değişim sürecine katılması ve sonuç olarak vereceğimiz belgelere sahip olmalarını arzu ediyoruz.” diye konuştu.

 Belediye Başkanı Mete Memiş ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun ise projeye katkı sunmaya hazır olduklarını belirtti.

Katılımcıların görüş ve önerilerinin ardından son bulan toplantıya Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Vali Yardımcısı Tamer Kılıç, Aydıntepe Kaymakamı Selçuk Haskırış, Demirözü Kaymakamı Ali Erdoğan, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Cemal Kiper, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Fatih Yumak, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri, Oda Başkanları ve sektör temsilcileri katıldı.​

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Sinirhastası
  21 Aralık 2017 07:25

  Sayın devlet büyüklerim…
  Bayburtta esnafa başarı rozeti v.s. verilmesi gereksiz bir projedir. Şöyle bir bakınız bayburtta açılan X Y Z M marketlerine bakınız…. Esanafı silindir gibi ezip geçiyor… kasaba darbe, bakkal diye bi kultur kalmadı zaten, zuccacıye darbe, giyimciye darbe, mobilyacıya darbe hepsi bu marketlerden geliyor.. ne olacak sayın devlet buyuklerim mustafa efendinin bakkalına 100 puan verince M marketini sollaya bilecek mi? Onun finansal gücünü alt edebilecek mi? Borçlarını kapata bilecek mi taştan yığma evini yeniden yapabilecek mi? .. silindir gibi ezilen esnaf o yüzden işleri umursamıyor.. eğitim verilse ne verilmese ne … esnafın cirosu dolgun olsa zaten otomatikmen dukkanını yenıler mutlu olur musterıye iyi davranır. Bayburt esnafı mutlu degıl kı …esas olan proje esnafa not vermek değil ekonomik olarak bitik ve psikolojik çökuntu içindeki esnafı kurtarma projesi olmalıdır.
  Saygılarımla.

 • nabi
  21 Aralık 2017 15:41

  eğitim başladı esnafa ceza kesilmeye başlandı yaşasın eğitim ceza kesilerek eğitim modelimizden bir türlü kurtaramadık ne zaman eğitim vereceyiz dese idarecilerimiz beni bir düşünce alır tam o sırada maliye sgk egitimi başlar cahil kalmaktan ıyıdır yaşasın cezalı eğitimm

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.