KopFest Festivaline Öğrencilerden Yoğun İlgi

 • Albümün Tarihi: 18 Şubat 2019
 • Bu Albüm 864 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

 

Bayburt’ta, Kop Dağı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’nde, Bayburt Üniversitesi tarafından 3.Geleneksel KopFest (Kop Dağı Festivali) şenliği düzenlendi.

Bayburt Üniversitesinin organize ettiği festivale yüzlerce üniversite öğrencisi ve vatandaşlar katıldı.

Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşuna denk gelen hafta içerisinde yer alan ve geleneksel hale dönüştürülen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen KopFest, yüzlerce öğrencinin eğlendiği bir etkinliklere sahne oldu. Kayak yapmaya çalışan öğrenciler ve konserde söylenen türkülerle halay çeken öğrenci ve akademisyenlere daha sonra kavurma ikramı yapıldı.

Festivalde öğrencileri yalnız bırakmayan Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, gençliğin potansiyelindeki enerjinin Festival ruhuna yansıdığına tanıklık ettiklerini söyledi. Rektör Coşkun, Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluş haftasına denk getirdikleri Festivalin, tarih bilinci açısından ayrı bir önemi olduğuna dikkat çekerek, destan yazmış bir ecdadın torunlarının bugün aynı zamanda ebedi zaferi kutladığını ifade etti. Coşkun, KopFest’in öğrencilerin hafızalarında önemli bir yer edindiğini ve ilgiden oldukça memnun olduklarını söyledi.

Festivale Vali Ali Hamza Pehlivan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Adalet Komisyonu Başkanı Menderes Akar, Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Jandarma Komutanı Halil Murat Bilgiç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Töman, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Hayrettin Koçyiğit, Genel Sekreter Yardımcısı Nazmi Karabulut, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Adem Köse, İl Sağlık Müdürü İlker Hancı, protokol aileleri, akademisyenler, idari personeller ve öğrenciler katıldı.

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • GÜRSEL KARAPINAR…
  17 Şubat 2019 11:13

  3.Geleneksel (Kop dağı Festivalini) tertip eden, Bayburt’a kazandıran
  Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Selçuk COŞKUN bey ve yönetimine
  tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum…
  Temennimiz , bu yaz sezonunun boş geçirilmesi, Kop dağı kayak
  tesislerimizin tüm alt yapısıyla tamamlanması, gelecek yıllarda yapılacak
  festivali daha da ZİRVEYE taşımak olmalıdır…Saygılarımla…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.