İletişim Merkezi Bayburt’ta Oluşturduğu İstihdamla Dikkat Çekiyor

 • Haberin Tarihi: 19 Mayıs 2017
 • Bu haber 1263 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
İletişim Merkezi Bayburt’ta Oluşturduğu İstihdamla Dikkat Çekiyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi Alo 170 Bayburt lokasyonunda 70 personel hizmet vermeye devam ediyor.

Bayburt’ta çağrı merkezinden sonra hizmet vermeye başlayan Alo 170 iletişim merkezi, oluşturduğu istihdam sayısıyla dikkat çekiyor. Her geçen gün farklı yeni hizmetlerle işsizlik sorununu çözmeye çalışan Bayburt’ta kısa bir süre önce hizmet vermeye başlayan Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi sayısının ülke genelinde yalnızca 7 ilde bulunması, Bayburt açısından farklı bir önem arz ediyor.  

Bayburt birim sorumlusu Mahmut Sami Karaduman’dan  iletişim merkezi hakkında aldığımız bilgilere göre, Türkiye genelinde ilk olarak Karaman’da 2010 yılında hizmet vermeye başlayan Alo 170 iletişim merkezi, aradan geçen 6 yılda yedinci şubesini Bayburt’a açmış oldu. Sırasıyla  Karaman, Şanlıurfa, Sivas, Kütahya, Ankara, Trabzon ve Bayburt olmak üzere toplam 910 personelle hizmet veren iletişim merkezleri içerisinde 70 personele Bayburt  istihdam sağlanmış durumda.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) hizmetleri ile ilgili gerçek ve tüzel kişilere kesintisiz 7/24 saat hizmet veren iletişim merkezinde çalışan personel titizlikle belirleniyor.  Diksiyon, kişisel algı, ikna kabiliyeti, en az lise mezunu olması ve mevzuatlar konusunda araştırmacı ve yenilikleri takip etme gibi bir çok özellikleri taşımak gerekiyor.

Trabzon yol güzergahı Çağrı Merkezi yanında 1 Şubat 2017 tarihinde hizmete başlayan Alo 170 iletişim merkezi sayesinde; emeklilik günü, SSK primleri, iş sağlığı güvenliği, yabancı çalıştırma izni, işsizlik ödeneği, kayıt dışı istihdam, genel sağlık sigortaları, ÇSGB, SGK ve İŞKUR mevzuatlarıyla ilgili soruları iletecek olan vatandaşlara gerekli bilgiler verilerek yardımcı olunuyor.

Türkiye’de 7 ilden birisi olma şansını elde eden Bayburt, bu konuda şanslı iller arasında gösteriliyor.  Beş aydır Bayburt’ta hizmet veren Alo 170 İletişim Merkezinde çalışan ve tamamı Bayburtlu olan 70 kişilik sayının artıp artmayacağı ilerleyen zamanlarda belli olacak.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • Arif
  19 Mayıs 2017 02:04

  Issizlige çözüm diyorsunuz oraya personel alımlarında siyaset karistirilip kendi tanıdıklarını akrabalarını yerleştiriyorlar biz is için gittik mi partiden referans isteniyor bunu adalet bumu işsizlik çözümü üniversite mezunu ve ya çağrı merkezi sertifasi olan kişi alınmıyor ise partilerinde isimleri olan kişiler alınıyor ama şunu unutmayın ki yukarıda allah var hakkımızı yiyorsunuz ve ben bunu yapanlara buna göz yumanlara hakkımı helal etmiyor….

 • hahmet
  20 Mayıs 2017 15:03

  Bu gibi hizmetlerin ve istihdamların artması temennisi ile yetkililere kolay gelsin.

 • ALİ
  20 Mayıs 2017 23:12

  ÇAĞRI MERKEZLERİNDE ÇALIŞMAK SADECE GÜNÜ KURTARMAKTIR.
  HİÇBİR SANAT YADA BECERİ YADA İLERİYE DÖNÜK BİR YATIRIMI OLMAZ
  ŞİMDİKİ GENÇLER VE AİLELERİ SANIYORLARKİ İYİ BİR BAŞARIYORUZ
  YOK KARDEŞİM
  ORDA SADECE ASGARİYE TALİM EDERSİN VE GÜNÜ KURTARIRSIN
  BUDA NE KADAR DOĞRU
  EEEE BİRDE İŞKUR VAR TAM EVLERE ŞENLİK
  İŞKURCULAR UNUTMAYINKİ ALDIĞINIZ HER KURUŞTAN HESABA ÇEKİLECEKSİNİZ
  KİMİN PARASINI KİME VERİYORSUNUZ
  VE HAK EDİYORMU Kİ ???
  ARTIK HARAM VE HELALİ KİMSE GÖZETMİYOR
  GELSİNDE PARA KAYNAĞI ÖNEMLİ DEĞİL
  ARKADAŞLAR İŞ ARIYORSANIZ
  ESNAFIN YANINA GİDİN
  MERAK ETMEYİN HAKKINIZI KİMSE YEMEZ
  VEDE HELALİNDEN KAZANMIŞ OLURSUNUZ
  BEN ORTAYA KONUŞTUM
  ÜZERİNE ALAN ALIR
  VESSELAM

 • Atılhan
  22 Mayıs 2017 22:23

  Millet de birşey beğenmez oldu. Çağrı merkezinde çalışmak günü kurtarmak oluyormuş, asgariye talim oluyormuş. Dilovasında sanayide çalışanlar da aynı ücreti alıyor kardeş. Bu istihdamın Bayburta kazandırılmasında herkese, özellikle Şahap Kavcıoğluna teşekkürler

 • Mehmet
  22 Mayıs 2017 23:07

  3.5 yılım Bayburtta geçti zaman zaman yerel haber sitelerinden takip ediyorum.Bayburt hak ediyor Bakanın olması fırsatını değerlendirmeli.Daha fazla çağrı merkezi yapılmalı.Turkcell, Vodafone ,Banka gibi şirketlerin çağrı merkezi olmali

 • cenk
  23 Mayıs 2017 17:09

  partiden refarans isteniyor böyle bir saçmalık görmedim dayın varsa iştesin yoksa fiyasko reis-i cumhur inşallah bayburta gelir ve bayburtta dönen tüm ala vereyi söylemek lazım . Bu durumdan muzdarip olan tüm arkadaşlarda gerekli tepkiyi göstersin .

 • Atılhana cevap
  23 Mayıs 2017 18:57

  Çağrı merkezinde çalışmak günü kurtarmak olmuyorsa ne oluyor söyle de bilelim sen bayburtun işsizlik sorununu milleti ağrı merkezine koyarak mi cozeceksin bü mu çözüm reçeten eget buysa bayburt gerçekten bitmiş zaten senin gibi düşünenler yüzünden bayburt bü halde hala da anlamiyorsun değil mi anlamasin çünkü senin rahatın yerinde ne de olsa karın tok buralarda çalışan insanlar asgari ücrete talim ediyor ay sonunu Zor ediyor bir de bunu hizmet gibi yutturuyorsun bü halka yazık uyan biraz ama sen de o yuz ne gezer

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.