Gençlik Merkezinden Bayburt İçin Çal Klibi

 • Haberin Tarihi: 16 Mayıs 2017
 • Bu haber 3748 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Gençlik Merkezinden Bayburt İçin Çal Klibi

Bayburt Gençlik Merkezi tarafından büyük emeklerle hazırlanan “Bayburt İçin Çal” klibi bütün Bayburtluların ilgisini çekip beğeni toplaması bekleniyor.

Bayburt Gençlik Merkezi idarecileri ve adı üstünde gençlerin yetenekleri sayesinde iyi bir çalışma çıkaran ve tıklanma rekoru kırması beklenen klipte emeği geçen herkese teşekkür etmek gerekiyor.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 10 Yorum Yapıldı.

 • İsmail
  17 Mayıs 2017 10:34

  Bayburta şuan gelesim geldi.müthiş kurgu ve calisma ellerinize sağlık.

 • kayıp
  17 Mayıs 2017 10:45

  çok güzel olmuş elinize yüreğinize sağlık.

 • kemal
  17 Mayıs 2017 11:47

  BAYBURTLU GENÇLER TOPRAĞINA YAKIŞIR ŞEKİLDE DUYARLILIK GÖSTEREREK ÇOK GÜZEL BİR PROJE GERÇEKLEŞTİRMİŞ VE BİZLERİN GÖNLÜNÜ FETHETMİŞTİR.EMEĞİ GEÇENLERE VE HEMŞERİLERİME SELAM EDER KÜLTÜREL FAALİYETLERİN DEVAMINI DİLERİZ.

 • Bayburtlu Salih
  17 Mayıs 2017 14:47

  Gerçekten çok güzel olmuş;
  Bu eserin çekimleri esnasında Bayburt’un havadan görünüşünü çekmişsiniz, can alıcı bir görüntü benim nezlimde, çünkü ÇORUH nehrinin etrafı böyle beton yığını haline gelmiş, böyle olmamalı yöneticilere bunun asıl nasıl olması gerekir, bari bilgisayar ortamında hazırlayıp, onu da gösterime sunarsanız belki bazı yetkililer neyin olması ve olmaması gerektiğini şu an yine vakit geçmiş sayılmaz tedbir alırlar ve gerekirse Çoruh nehri,Ulu cami,kırk çeşmeler,taşan,yıldız garajı, kale ile ilgili projeler halkın beğenisine sunularak Cumhuriyet meydanında tanıtım slayt yapılır veya mahalle odalarında slayt yapılır, halkın teveccühü neyse projeler uygulama safına geçilir.
  Ayrıca Bayburt’un tarihi milattan öncelere dayanıyor ifade ediliyor fakat kalede düzgün bir kazı yapılamıyor, onu geçtik bir restorasyonu bile beceremedik, ihale ediliyor ,yine ediliyor, yor,yor yor ortada bir şey yok, yazık paralara ve akabinde Abdurrahman Vahap Gazi Hazretleri olsun, Yavuz Sultan selimin horasan bölgesinden Türk boylarını yerleştirdi diye biliyoruz lakin hale bilimsel çalışmalar yapılmıyor.
  Tarihi yaşatmak, Bayburtu yaşatmak yaşatmaktır;
  Ayrıca filim sektöründe Kop mücadelesinin Cumhuriyetin kurulduğu mücadele mücadeledir, Kop savunması olmasa idi, bolşevizim ilan edilemez ve Atatürk’ün ve ordumuzun eli kuvvetmenemez idi
  Bu muharebede başta müdâfaa olmak üzere taarruz, karşı taarruz, takip, geri çekilme gibi her türlü strateji ve taktik kullanılmış ; araziden de büyük ölçüde istifade edilmiştir. Mareşal Fevzi Çakmak; “Bayburt müdafaası muvaffak olmuş bir Plevne sayılmalıdır”34 diyerek bu savunmanın önemini çok açık bir şekilde ortaya koyar.
  “Kop Savunması”nın diğer savunmalardan farklı bir yönü olduğu da söylenebilir. Çünkü Türk tarihinde adı geçen savunma savaşlarının hepsi daha evvel hazırlanmış tahkîmatlı mevzilerde yapılmıştır. Halbuki “Kop Savunması” tamamen sahra tahkimatı ile kuvvetlendirilmiş mevzilerden yapılmış ve hareket faktörü bu savunma savaşında birinci rolü oynamıştır. Bir diğer önemli husus da, Bayburt’ta Türk kuvvetleri Plevne’de olduğu gibi Ruslara teslim olmamıştır.35
  “Kop Savunması”nın askerî tarihimiz açısından öneminin yanı sıra, Türk-Rus ve Türk-Ermeni münasebetlerinin bazı yönleriyle aydınlığa kavuşturulması bakımından da ayrı bir yeri vardır. Çünkü Ruslar, Anadolu üzerindeki geleneksel siyâsetlerini (sıcak denizlere inmek) bu dönemde tekrar icraata dökmek isterken, Ermeniler de bu cephede Ruslarla işbirliği yaparak “Büyük Ermenistan” hayallerini gerçekleştirmek istiyorlardı. Bu cümleden olarak daha önce ifade edildiği üzere Rus orduları Başkomutanı General Yudenich’in, İstanbul’u ele geçirmeyi hedefleyen konuşması söz konusu olan tarihî misyonu gerçekleştirmeye yöneliktir.
  “Kop Savunması”nın askerî tarihimiz açısından öneminin yanı sıra, Türk-Rus ve Türk-Ermeni münasebetlerinin bazı yönleriyle aydınlığa kavuşturulması bakımından da ayrı bir yeri vardır. Çünkü Ruslar, Anadolu üzerindeki geleneksel siyâsetlerini (sıcak denizlere inmek) bu dönemde tekrar icraata dökmek isterken, Ermeniler de bu cephede Ruslarla işbirliği yaparak “Büyük Ermenistan” hayallerini gerçekleştirmek istiyorlardı. Bu cümleden olarak daha önce ifade edildiği üzere Rus orduları Başkomutanı General Yudenich’in, İstanbul’u ele geçirmeyi hedefleyen konuşması söz konusu olan tarihî misyonu gerçekleştirmeye yöneliktir.
  Unutulmamalıdır ki; şehit kanlarıyla yazılmış olan bu destanın ve II. Plevne olarak tasvir edilen bu müdâfaanın Türk tarihinin bütünlüğü içerisinde lâyık olduğu yeri tespit edilerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı ve bekası bakımından yeni nesillere aktarılması zarureti vardır.

  ÇANAKKALEDE yazmıyormu burada bir tarih yatıyor, çok doğru, Bayburt tada bir tarih yatıyor
  Çanakkale ile ilgili filimler çekilirken, filmin bazı bölümlerin dede Bayburt tan bahis edilerek Çanakkale savunmasının başarıya ulaşmasında Bayburt savunmasının önemine değinilmelidir.

 • Bayburulu Salih
  17 Mayıs 2017 16:18

  Yukarıdaki yazıyı bu sayfada yazmamdaki gaye, bu sayfa nedeni ile dikkat çekmek.
  Çünkü Ulusal ve Uluslar arası Tarihteki yeri tartışılmaz ve Türk’e saygının en önemli göstergesi olan ÇANAKKALE zaferi ve onun ile beraber en azından kendi tarihimizde müfredatta öğretilmesi gereken bir Zafer olan KOP savunmasına dikkat çekip Bayburt’u ve Bayburtluyu daha güzel projeler için harekete geçirmektir.
  Neden Bayburt’ta film platosu kurulmasın, başta Bayburt’la ilgili olmak üzere çok yönlü filmler çekilmesin;
  Kısa bir süre önce Sayın Cumhur Başkanımızın ÇİN’e yaptığı ziyarette ifade edilen tarihi İPEK YOLU ve bu yol üzerinde bulunan Bayburt’un bu proje kapsamında TREN YOLUNUN limana inişi ve bu TREN yolu vesilesi ile Bayburt’ta farklı sektörlere yönelik fabrikalar kurulmasın Bayburt’un makus tarihi , milli manevi değerlerini kaybetmeden değişmesinin ( SSCB nin dağılması ile KARADENİZ de oluşan manevi erozyon v.b) Dedem Korkut’u anlatan filmler, hoca Ahmet YE SEVİ ve Türk tarihinin anlatımı, her nekadar AHLAT ve civarı bu konu ile alakalı detay barındırsada, Bayburt uda anlatmak ve Bayburt’la alakalı biraz daha fazla kafa yormak gerekmezmi?

 • haluk
  17 Mayıs 2017 21:52

  Çok güzel bir çalışma olmuş emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Gençlik merkezi Müdürü ve personeline, klipte görev alan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bayburt Bayburt olalı böyle klip görmedi.. H.Haluk AKKOYUNLU

 • meltem
  18 Mayıs 2017 14:24

  Çok güzel bir çalışma emeği geçen herkesin eline sağlık Bayburt’tumuzun tanıtımı için böyle çalışmalara ihtiyaç var her daim yürekten kutluyorum . Gençlik merkezimizi tebrik ediyorum.

 • mustafa
  21 Mayıs 2017 18:36

  Gerçekten harika olmuş. Ağzınıza sağlık gençler.. Emeği geçen herkese teşekkür ederim..

 • Muhammed
  20 Haziran 2017 14:54

  Bir Bayburtlu olarak bu tablodan üzüntü duyduğumu belirtmek isterim. Bayburt tüm yurtta manevi değerlerine en çok bağlı memleket olarak bilinir. Ama görünen o ki Üniversiteler ifsad etmeye devam ediyor. Ve daha çok üzüldüğüm bir çok hemşerim bu ifsad faaliyetlerinden memnun. Allah sonumuzu hayr etsin.

 • anadolu yakası bayburt platformu
  30 Haziran 2017 09:31

  “SEYYİD BATTAL GAZİNİN MAKAMI DUDUZAR-ERENLİ KÖYÜNDE,DİR,AYRICA”ANADOLUDA İLK GAZİ
  ÜNVANINI ALAN KOMUTAN”SAHABE-SANCAKTAR”ABDÜLVEHHAB GAZİDİR,(BATTAL GAZİNİNDE,
  HOCASIDIR),DOLAYISIYLA BAYBURT TARİHDİR,DESTANDIR,İLK BASAMAKTIR,ASYA VE AVRUPAYA
  AÇILAN KAPIDIR,UNUTULMAZ VE KALPLERDE SEVDADIR.TŞKLER.
  “Bayburtlu salihe katılıyoruz.tşkler.
  “Anadolu yakası Bayburt platformu-ist.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.