Bayburt’un Tanıtımına Katkı Sunan Klip Çekildi

 • Haberin Tarihi: 13 Ocak 2019
 • Bu haber 1207 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’un Tanıtımına Katkı Sunan Klip Çekildi

 

Bayburt’un kültürel değerlerine dikkat çekmek amacıyla Kenan Yavuz Kültürevi öncülüğünde “Çoruh Türkü Söyler Bayburt’a” adı verilen bir klip çekildi.

Yaklaşık 20 gün önce büyük emekler sonucunda hazırlanarak yayınlan klipte 100’ü aşkın kişi yer aldı. Kenan Yavuz Kültürevi öncülüğünde ve Bayburt Bilim Eğitim ve Kültür Derneğinin katkıları hazırlanan klipte Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan ile halk müziği sanatçısı Erdal Erzincan’da yer aldı.

Katılımcılar klipte, Bayburt yöresine ait “Giderim Yolum Dağdır”, “Al Çuha Mavi Çuha” ve “Kalaya Kazlar Gelir” türkülerini hem çaldılar hem de seslendirdiler.

Klipte türkü söyleyerek katkı sunan Vali Pehlivan,”Klibin hazırlanmasında sivil toplum kuruluşlarının, esnafın, memurun, öğrencinin, çiftçinin birlikte yer alması, el ele vermesi bizim kültürel kodlarımızın en önemlilerinden biri olan dayanışma duygusunun güzel ve güncel örneklerinden birini ortaya koydu” ifadelerini kullandı.

Bayburt Medya olarak, Bayburt’un tanıtımına katkı sunan “Çoruh Türkü Söyler Bayburt’a” adıyla hazırlanan klibi, bizlerde katkı sunmak adına yayınlıyoruz.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • GÜRSEL KARAPINAR…
  13 Ocak 2019 20:35

  Bu klibin hazırlanmasında emeği geçen KENAN YAVUZ KÜLTÜR EVİNE
  seslendiren arkadaşlara teşekkür ediyorum… Gurur duyduk…
  Maalesef , eleştirimi mazur görünüz..
  ÇORUH’un mevcut durumunu görünce ,Çoruh türkü söylemiyor
  AĞLIYOR…….Saygılarımla….

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.